Верховна Рада у середу, 12 березня, ухвалила в першому читанні законопроєкт № 6506-1 щодо підвищення зарплат в Національній поліції. Його підтримав 261 народний депутат.
Про це повідомив перший заступник керівника парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.
У законопроєкті пропонується встановити мінімальний, гарантований рівень посадового окладу поліцейського як головну складову загального розміру грошового забезпечення.
Передбачається, що посадовий оклад поліцейських не може становити менше ніж 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року.
У 2025 році прожитковий мінімум становить 3028 грн — тож посадовий оклад поліцейського має бути не менше 30 280 грн.
Варто зазначити, що посадовий оклад — це лише частина грошового забезпечення поліцейських. Вони також отримують доплати за звання, надбавки за вислугу років, за роботу з державною таємницею та премії (не вище 30% від посадового окладу). У законопроєкті зазначено, що грошове забезпечення поліцейських має забезпечувати достатні матеріальні умови для належного виконання ними службових обов’язків з урахуванням характеру, інтенсивності та небезпечності роботи.
На початку цього року міністр внутрішніх справ Ігор Клименко на засіданні уряду розповів, що зарплата в Національній поліції не індексувалася уже два роки, але завдяки доплатам від уряду у 10 000 грн середня зарплата поліцейського наразі становить 34–36 тис. грн.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про те, що «головною складовою грошового забезпечення поліцейських є посадові оклади, розміри яких були встановлені у 2015 році… та фактично не змінювалися з того часу».
Наводиться приклад, що посадовий оклад оперуповноваженого, дільничного офіцера поліції або інспектора патрульної пловці не перевищує 2500 грн.
Зазначається, що ч. 5 ст. 94 закону «Про Національну поліцію» передбачено, що грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону, але фактично індексація не проводилася.
Водночас профільними законами, що регулюють діяльність окремих правоохоронних органів, передбачені фіксовані мінімальні розміри посадових окладів їх працівників. Зокрема:
Якщо закон ухвалять в цілому в нинішній редакції, він набере чинності через 180 днів після його опублікування.
Нагадаємо, нещодавно «Кременчуцький Телеграф» писав, як змінювалася зарплата президентів України за останні 30 років у гривнях та доларах.
Ми також писали, що у грудні 2024 року середня зарплата чиновників в центральних державних органах України склала 79,8 тисячі гривень. Про це повідомила пресслужба Мінфіну. Проте, грудень не є показовим місяцем, оскільки наприкінці року держслужбовцям виплачуються різні премії та надбавки. У середньому за рік зарплата 21,8 тисячі чиновників центральних органів влади становила 54,4 тисячі гривень.
Віталій Малецький задекларував понад 1,1 млн грн зарплати за 2023 рік
Ми також писали про рівень зарплат та пенсій суддів, аналізуючи їхні декларації. Одні з найвищих зарплат мають судді Конституційного суду України. Наприклад, суддя КСУ Оксана Грищук за минулий рік задекларувала зарплату в розмірі 4 млн 309 тис. 987 грн. Це понад 359 тис. грн щомісячно.
Скільки заробляють судді в Україні та які у них пенсії — дані з декларацій
Згідно з оновленим макропрогнозом Кабміну, середня зарплата в Україні наступного року перевищить 24,3 тисячі гривень. У 2026 році середня зарплата становитиме майже 28,2 тисячі гривень, а у 2027-му — 32,5 тисячі гривень.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.