«Кременчуцький Телеграф» вийшов на вулиці, щоб запитати кременчуківців, чи треба карати тих, хто поширює інформацію про пересування військових Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Думки людей розділилися — одні вважають такі дії неприпустимими, інші говорять про зловживання з боку військкоматів
Нагадаємо, що з початку 2025 року вже три адміни телеграм-каналів отримали вироки за поширення даних про ТЦК на Полтавщині. Усіх обвинувачених визнали винними у публікації даних про місцеперебування військових у телеграм-каналах. Вони уклали угоду зі слідством та отримали по 5 років позбавлення волі, однак звільнені від відбування покарання з іспитовими строками від 1 до 2 років.
Відповідно до ч.2 ст. 114-2 КК України, поширення інформації про переміщення, рух або розташування військовослужбовців, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану — карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.
Нагадаємо, що у Полтавському ОТЦК пояснювали, що є «три категорії громадян, які можуть працювати або служити в ТЦК та СП (як і у військових частинах)». Це:
Друга та третя категорія є цивільними особами. Форму в ТЦК носять тільки військовослужбовці, які мають зброю, а цивільні працівники та держслужбовці ходять лише в цивільному одязі й зброї не мають.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.