У середу, 12 березня, військовослужбовці 107-ї реактивної артилерійської бригади урочисто передали Кременчуцькому краєзнавчому музею прапор з підписами та побажаннями наших захисників та рештки ракети, якою вони знищили російський командний пункт.
Представник бригади з позивним «Зоряний» під час передачі цих експонатів до музею наголосив, що 107 реактивна артилерійська бригада є Кременчуцькою не тому, що вона дислокується в нашому місті, а тому, що це почесне найменування за бойові заслуги їй присвоїв Президент України у грудні 2022 року і наразі повна назва військової частини — 107 реактивна артилерійська Кременчуцька бригада.
Володимир Зеленський присвоїв 107 бригаді почесне найменування «Кременчуцька»
Про тактико-технічні характеристики ракети «Вільха» та як її залишки, які передали до музею, потрапили до тих, хто випускав цю ракету по ворогу, розповів бойовий офіцер 107-ї реабр капітан Павло С. За його словами, це частки ракети базової версії сучасного реактивного комплексу українського виробництва Р624 «Вільха». Дальність її ураження — до 70 км, калібр 300 мм, загальна вага до 1000 кг, а вага бойової частини — до 250 кг. Залежно від модифікації вона може бути осколково-фугасною чи касетною. Модернізовані версії ракетного комплексу «Вільха-М» мають дальність ураження до 130 км при трохи меншій бойовій частині.
Найбільш далекобійною зброєю ЗСУ наразі є не американські Himars, а вітчизняна РСЗВ «Вільха»
Він також назвав рештки ракети, яку передали краєзнавчому музею.
Про важливість надходження таких експонатів до музею для виховання захисників України розповіла завідувачка експозиційного відділу музею Вікторія Ширай.
Передані військовослужбовцями 107-ї реабр експонати виставили у Кременчуцькому краєзнавчому музеї в залі постійної виставки «За Вкраїну всі стають у рівний стрій».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.