Не «влетіть» із лампочкою! Змінився строк відключення електроенергії боржникам

2.08.2018, 14:46 Переглядів: 11 198

 

Скоротився термін, через який вас можуть відключити за борги. Тому не пропустіть граничний термін оплати, щоб відключення вас не спіткало зненацька вже у вересні.

Граничний термін оплати – 20 число місяця

Споживачі мають розраховуватимуться за електричну енергію за новими «Правилами роздрібного ринку електричної енергії» (далі – Правила), які були затверджені НКРЕКП у березні, проте набули чинності з 14 червня. Натомість «Правила користування електричною енергією для населення» втратили чинність 26 червня. А це означає, що рахунки за липень (отримані у серпні) побутові споживачі вже мають оплачувати за новими правилами. І тут важливо не пропустити строк оплати, щоб не потрапити до числа боржників.

 

Так, відповідно до п. 4.12 Правил, оплата повинна вноситися побутовим споживачем «протягом 10 робочих днів від дня отримання рахунка» або в інший термін, передбачений договором, «але не пізніше 20 календарного дня після закінчення розрахункового періоду». Тобто граничним терміном оплати рахунка за електроенергією наразі є 20 число місяця. (Тобто рахунок за липень слід сплатити не пізніше 20 серпня, і це граничний термін, після якого ПАТ «Полтаваобленерго», відповідно до нових Правил, почне застосовувати санкції).

 

Зазначимо, що «старі» Правила передбачали оплату «не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну». Про інший граничний термін не йшлося.

 

На перший погляд, умови оплати стали більш лояльними, але це не так, бо скорочений термін відключення за борги. На цьому наголошує Сергій Андрієвський, начальник Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго».

 

Термін відключення за борги скоротився з двох місяців до одного місяця

Якщо споживач не сплатив рахунок у граничний термін – до 20 числа, відповідно до нових Правил, електропостачальник одразу ж може надіслати йому повідомлення про відключення. А через 10 робочих днів (після отримання такого повідомлення споживачем) має право відключити електроенергію за борги. Тобто, якщо представники ПАТ «Полтаваобленерго» спрацюють оперативно і особисто вручать вам повідомлення про борг одразу після його настання, відключення вас спіткає фактично через місяць після несплати рахунку. (Фактично у вересні побутовому споживачу можуть відрізати світло, якщо липневий рахунок не був сплачений 20 серпня).

 

Натомість «старі» правила передбачали, що повідомлення про відключення має надсилатися на 30-й день місяця, в якому здійснюється розрахунок. І потім (після вручення повідомлення) побутовому споживачу давалося ще 30 днів для сплати рахунку – тобто відключити мали право не через місяць (як зараз), а через два місяці.

 

Важливо знати 

Відповідно до п. 7.5 нових Правил, попередження про відключення «надається споживачу окремим письмовим повідомленням, у якому зазначаються підстава, дата і час, з якого електропостачання буде повністю або частково припинено, прізвище, ім’я, по батькові, підпис відповідальної особи, якою оформлено попередження.


При відключенні за борги у повідомленні також має зазначатися сума боргу та період, за який ця заборгованість виникла.


Правила передбачають, що датою отримання попереджень буде вважатися дата їх особистого вручення (під підпис). Але якщо йдеться про поштове повідомлення, то це «третій календарний день від дати отримання поштовим відділенням зв’язку» рекомендованого листа з повідомленням.


Тобто фактично правила ставлять споживача у залежність від роботи пошти – цілком можлива ситуація, коли вам уже прийшли відключати світло за борги, а ви й досі не отримали попередження, бо вам його не донесли.


Якщо споживач усуне порушення до дати відключення (тобто сплатить борг і підтвердить це документально), постачання електричної енергії не припиняється.

 

Щоб ввімкнути світло після відключення, споживач, згідно з п. 7.12 Правил, зобов’язаний сплатити не лише заборгованість, а й вартість робіт з припинення і відновлення електропостачання. 


Нагадаємо, ПАТ «Полтаваобленерго» змінило терміни приймання показникків лічильникків електроенергії, сьогодні (2 серпня) ви ще можете їх передати, а завтра – вже ні, і рахунок виставлять за середнім показниками.  

Автор: Татьяна Донченко Джерело фото: ВЛАСНО.info
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх