
Йдеться про військовослужбовця, якого підозрюють у блокуванні автомобіля з мобілізованими та погрозі зброєю
12 грудня Шевченківський районний суд взяв під варту уродженцю Кременчука, якого підозрюють у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України. За рішенням суду, чоловіка взяли під варту строком на 60 діб — до 7 лютого 2026 року включно — без визначення розміру застави. Про це йдеться в ухвалі суду.
За даними слідства, 9 грудня на автодорозі Т-1735 між селами Соколова Балка та Нехвороща на Полтавщині підозрюваний на автомобілі Toyota RAV4 умисно заблокував рух мікроавтобуса Mercedes-Benz, який перевозив мобілізованих військовослужбовців до місця служби.
Слідчі вважають, що чоловік знав про призначення автомобіля та діяв свідомо. За версією слідства, він підійшов до мікроавтобуса, продемонстрував пістолет і наказав випустити одного з мобілізованих. Після цього вивіз військовослужбовця у напрямку Кременчука.
Унаслідок цих дій, за даними Державного бюро розслідувань (ДБР), відбувся зрив своєчасного прибуття мобілізованих до військової частини, що унеможливило виконання поставлених завдань.
Слідчий і прокурор наполягали на триманні під вартою, вказуючи на ризики переховування, впливу на свідків і продовження протиправних дій.
Захист та сам підозрюваний заперечували проти арешту й просили передати його на особисту поруку командиру військової частини, зазначаючи, що чоловік є військовослужбовцем і позитивно характеризується за місцем служби.
Однак суд відмовив у поруці. Серед причин — відсутність командира в суді та неможливість роз’яснити йому наслідки такої відповідальності, а також тяжкість інкримінованих злочинів, вчинених під час воєнного стану.
Чоловіка підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених:
Нагадаємо, суд продовжив арешт кременчуцькій адвокатці, яку підозрюють у перешкоджанні мобілізації.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.