Ми запитали у містян, чи знають вони, хто є авторами тексту та музики Державного гімну України, а також що треба робити, коли гімн лунає
Сьогодні, 10 березня, в Україні відзначають 160 років з дня, коли уперше публічно прозвучав Державний гімн України.
Пісня «Ще не вмерла Україна» Павла Чубинського та музика Михайла Вербицького до неї були написані у 1862-1863 роках. Але вперше під час публічного заходу вона прозвучала саме 10 березня 1865 року у Перемишлі під час вшанування пам’яті Тараса Шевченка.
З того часу ця пісня одним із символів національно-визвольного руху, а у 1917 році була проголошена гімном Української Народної Республіки. За часів Радянського союзу пісня «Ще не вмерла Україна» тривалий час була під забороною, а у тодішній УРСР офіційним гімном була інша пісня. Уперше після тривалої заборони пісня прозвучала на фестивалі «Червона рута» у 1989 році, а 24 серпня 1991 року після проголошення Незалежності України її виконали в залі Верховної Ради України.
Нині ж із Державного гімну України розпочинаються усі офіційні заходи, свята, урочистості. А під час повномасштабного вторгнення слова гімну набувають ще більших сенсів — кожен сприймає їх із трепетом та щемом, інтерпретує для себе інакше.
«Кременчуцький Телеграф» поцікавився у містян, чи знають вони авторів гімну, коли він був написаний та що треба робити, коли гімн лунає. Детальніше — у нашому відео.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.