Ціна на газ з квітня для населення знизиться – так вирішив уряд, але тепер пручається «Нафтогаз» (додано)

3.04.2019, 13:59 Переглядів: 12 621 Коментарів: 65

 

Уряд дозволив НАК «Нафтогаз України» продавати газ дешевше, ніж по 8,55 грн за кубометр, встановлюючи ціну як середньоарифметичну для промисловості, орієнтовно це 7,19-7,48 грн. Проте  «Нафтогаз» заявив, що не брав участь у розробці рішення КМУ

КМУ надав можливість «Нафтогазу» знизити ціни на газ для населення вже з квітня 2019 року. Рішення було прийнято сьогодні, 3 квітня на засіданні уряду. Про це повідомляє офіційний сайт Кабміну.


«Згідно з урядовим рішенням, якщо кон’юнктура газового ринку демонструє зниження цін на газ для промисловості, «Нафтогаз» зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що визначається як середньоарифметична ціна газу, за якою державна компанія пропонує газ промисловим споживачам за умови передоплати. Якщо ціна для промисловості зростає, «Нафтогаз» має продавати газ для населення за ціною, встановленою Урядом України», - говориться у повідомленні КМУ.


Ціна на газ для промисловості останнім часом знизилася і за умови передоплати складає для промислових споживачів з 1 квітня:

  • 7,19 грн за 1 куб м з ПДВ при обсягах від 50 тис. куб. м;
  • 7,48 грн за 1 куб м при обсягах до 50 тис. куб. м.

Такі розцінки розміщені на сайті НАК «Нафтогаз України», відтак, судячи з повідомлення уряду, до цих меж і має сьогодні знизитися ціна на газ.


- Звісно, якщо «Нафтогаз України» знизить базову ціну, то всі облгази та міськгази продаватимуть газ дешевше, - каже Богдан Оксененко, голова правління ПрАТ «Кременчукгаз».


Міненерго прогнозує, що тенденція до зниження цін на газ спостерігатиметься в Україні до грудня 2019 року. Це й дало підстави Уряду знизити ціну на газ для населення, говориться у повідомленні КМУ.


Як повідомлялося раніше, НАК «Нафтогаз України» заявив про зниження ціни на газ за рахунок власної торгової націнки для споживачів своєї газорозподільчої компанії у Кіровоградській області. При цьому інші газорозподільчі компанії, у тому числі й «Кременчукгаз», не виявили бажання жертвувати націнкою.


Додано

Стала відома реакція НАК «Нафтогаз України» на рішення уряду. Так, у Твіттері прес-служба відомства відписалася, що «Нафтогаз України» не брав участь у розробці рішення КМУ, на яке посилається уряд, і відтак компанії не відомо, що там міститься. Натомість прес-служба відомства зазначає, що рішення уряду і так виконано - мовляв, «Нафтогаз України» знизив ціну для своїх споживачів у Кіровоградській області на 17 коп за рахунок власної маржі.


Втім, зазначимо, що зниження на 17 коп до 8,38 грн за куб м для населення - це зовсім не ціна для промисловості, на яку вказує уряд. (Розцінки НАК «Нафтогаз України»  з ПДВ див. вище.) Очевидно, почалися великі ігри переділу газового ринку. «Нафтогаз України» робить спробу демпінгу, причому малими поступками, відмовляючись водночас знижувати відпускну ціну для інших операторів. Далі - цитати. 


«Ми сподіваємося, що новою постановою Кабінет міністрів скасовує існуючий режим ПСО та прибирає посередників у вигляді приватних збутових компаній з відносин між групою Нафтогаз та побутовими споживачами.


Нагадаємо, що станом на зараз ми зобов‘язані продавати газ компаніям-постачальникам за ціною, встановленою у постанові №867. Ми не можемо продати їм газ ані дорожче, ані дешевше. Серед цих компаній є і наша компанія-постачальник, Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», - це з листування «Нафтогаз України» у Твіттері. 


 


Режим ПСО - це покладання спеціальних обов'язків на операторів  для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. Тобто регульована ціна для населення відповідно до Постанови № 867, на яку посилається НАК. Відтак «Нафтогаз України» підштовхує уряд до скасування цієї постанови. Якщо її скасують, ціну на газ регулюватиме ринок. Тобто сьогодні вона знижується (як для промисловості. яка купує газ дешевше, ніж населення), завтра може злетіти. 


Автор: Татьяна Донченко Джерело фото: zp.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 65

0
4 квітня 2019 19:46

Цитата: zzzzzz
коля перелогинься

zzzzz & Nik забанены за оскорбления друг друга. zzzzz +30 дней к сроку за мат. Антиколе последнее предупреждение. Администрация. Как-то так...А zzzzzz пишет.Цитата: zzzzzz
на нпз, - бываю там почти каждый день беня прямо угрожает закрыть завод, если за зе не проголосуют,

Факты в студию. Ни один работник НПЗ такого не говорил. Вранье!


2 1
4 179
1
4 квітня 2019 19:46

Цитата: Феникс
.А zzzzzz пишет.
жаба давит? это админресурс же!


0 5
0
4 квітня 2019 19:50

Цитата: zzzzzz

Цитата: Феникс
.А zzzzzz пишет.
жаба давит? это админресурс же!

Круто!


0 2
4 179
1
4 квітня 2019 19:57

Цитата: Феникс
Факты в студию. Ни один работник НПЗ такого не говорил. Вранье!
Коля, мне тебе что аудиозапись представить? Общался с определенным количеством людей, несколько друзей там работает, есть работяги, есть итр, есть начальники служб. Среди ИТР друг( я с ним знаком с детства) сегодня сказал, что есть такая фигня. среди работяг перед первым туром говорили.что не агитировали, сейчас у работяг не спрашивал, буду в понедельник на заводе поспрашиваю специально у разных людей. Просто малознакомые (по работе) возможно не признаются, а там посмотрим, есть там бывшие коллеги-работали не один год-эти не боятся. В понедельник напишу что к чему. Если забанят-через антиколю передам.  


1 5
0
4 квітня 2019 20:03

Цитата: zzzzzz
Если забанят-через антиколю передам.  

Да вроде ж уже забанили...А Вы знакомы с Антиколей?


4 2
4 179
1
4 квітня 2019 20:07

Цитата: Феникс
А Вы знакомы с Антиколей?
smile не , а вы с фениксом?


0 7
0
4 квітня 2019 22:15

Цитата: zzzzzz
жаба давит? это админресурс же!

Так Вы можете объяснить, почему для Nik бан на 30 дней, а для Вас - 60 дней.., Ника нет, а Вы пишете??? 


5 3
4 179
1
4 квітня 2019 22:25

Цитата: Феникс
Так Вы можете объяснить, почему для Nik бан на 30 дней, а для Вас - 60 дней.
60 дней потому что админ где то увидел мат, скорее всего в цитате которую я перепостил, забыл заменить мат на точечки, хотя тут с утра такое творилось, что прямыми матами сыпали друг на друга и никого не забанили , наверное. Ну то такое. Почему Коля не пишет? Феникс=NIK я знаю....так что все равно пишет же!


0 2
0
4 квітня 2019 22:52

Цитата: zzzzzz
Почему Коля не пишет

Так забанили же...На 30 дней! Вы же читали выше. Т.е. одного банят, другого - нет...Хм...Цитата: zzzzzz
которую я перепостил

. Сколько платят за перепост? И платите ли Вы с этого дохода Налог?laughing


3 2
4 179
1
4 квітня 2019 23:00

Цитата: Феникс
. Сколько платят за перепост? И платите ли Вы с этого дохода Налог?
Коля, я когда делаю перепост это видно как цитату. Платят миллион, налоги заплатил .
Цитата: Феникс
другого - нет...Хм.
та шо ж вас так это волнует...вы же пишете , в чем проблема?


0 3
181
4 квітня 2019 23:11

Спеціально для пташечки уточнив, на Рошені і так голосують за Пороха, всім задоволені. А якщо ляльковод Зе надумає закрити НПЗ, то там буде лінія по виробництву ромових баб та вишні в шоколаді laughing Слава Україні!


0 3
0
4 квітня 2019 23:21

Цитата: zzzzzz
чем проблема?

Проблема в том, что одного банят неизвестно за что, другой пишет...Цитата: Andrik.r
на Рошені всі і так голосують за Пороха, всім задоволен

Та хто б сумнiвався))) 


2 3
181
5 квітня 2019 00:16

Цитата: Феникс
Та хто б сумнiвався)))
- тож переходьте на світлу сторону, а то Ю тільки й залишилося, що за Зе баночки носитиsmile


0 2
0
5 квітня 2019 01:46

Цитата: Andrik.r
 тож переходьте на світлу сторону, smile

Нет. Я старый натурал.  Я ромовых не люблю. Я настоящих люблю И я не продаюсь.

А насчёт 

Цитата: Andrik.r
Ю тільки й залишилося,

Тут Вы не правы. Подождите немного. Рано радуетесь.Цитата: Andrik.r
на Рошені і так голосують за Пороха, всім задоволені.

Прямо как в СССР.

Или РФ и Северной Корее."Спасибо товарищу СТАЛИНУ, (простите г- ну Порошенко) за наше счастливое детство"? Вы там прямо как пионеры/комсомольцы при тоталитаризме. А как же демократические ценности?


2 2
181
5 квітня 2019 07:18

Цитата: Феникс
И я не продаюсь.
- це добре, хоча серед шанувальників Ю це дуже рідкісне явище. Доведено Головком. Вдалого вибору.


0 2

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 30 від 28 липня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх