Шпрехенфюрер рекомендує: розпочався Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності

9.11.2018, 11:02 Просмотров: 1 919 Комментариев: 3

 

ТЪ пише диктант, а ви?

Сьогодні, 9 листопада, у День української писемності та мови об 11.00 на першому каналі «Українського радіо» розпочався марафон Національної єдності в рамках якого, традиційно, проходить Всеукраїнський радіодиктант.


Диктант транслюватимуть зі студії UA:Українське радіо на Хрещатику, 26. Телеверсію наживо забезпечить знімальна група Суспільного мовлення, стрім також відбуватиметься на сторінках Суспільного мовника у Facebook.

 


Цей проект започаткували у 2000 році. Акція єднає усі філії Національної суспільної телерадіокомпанії. Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом.


Уперше радіодиктант писали у 2000-му році у травні з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня Кирила та Мефодія. Тоді на адресу «Українського радіо» надійшло приблизно 1000 робіт.

 

Протягом останніх 18 років ця акція перетворилася зі звичайної перевірки знань української мови на масштабний міжнародний флешмоб. Щороку кількість охочих зростає.


Традиційно текст радіодиктанту складає і читає в ефірі Українського радіо доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, теле- і радіоведучий Олександр Авраменко. Каже, щоразу хвилюється, бо відчуває свою відповідальність перед багатотисячною аудиторією.

 

Написати диктант може кожен охочий. Зазвичай це текст на 100-120 слів, який читатимуть двічі.


Текст диктанту звучатиме о 11:30.


Усі охочі можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ-1, 01001 із позначкою «Радіодиктант», відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки. Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

 

Перевірятимуть лише роботи, надіслані 9 і 10 листопада. Дату відправлення поштою визначатимуть за штемпелем на конверті.


Текст радіодиктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада, учасники акції зможуть перевірити свої знання.


Минулого року до «Українського радіо» надійшло 28 999 робіт. Жодної помилки не зробили 123 учасники.

Долучилися до диктанту?

Комментарии: 3

51
9 ноября 2018 12:34

Шпрехенфюрер? Я чогось не зрозуміла зі змісту статті, мабуть, то поясніть - яке відношення має це слово до Всеукраїнського диктанту та Дня української мови і писемності? Завжди з повагою ставлюся до іншомовних слів, та в цьому контексті воно не просто зайве, а звучить майже образливо - національна єдність...українська мова...шпрехенфюрер??


+10
3
9 ноября 2018 12:58

Телеграф! Мені здається, що ви маєте вибачитися за назву статті!!!


+5
3 218
9 ноября 2018 13:47

 

пора уже на госуровне польский изучать, шоб файно шпрехать в наймах

Цитата: Почтовюк

Телеграф! Мені здається, що ви маєте вибачитися за назву статті!!!

зато на мовє

 

Цитата: Blondinka
Шпрехенфюрер

афтар - знатний ватничєг - такоє слово в уничижительной форме только на рузьге сайтах встречается , и то - только в кавьічках


+7
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх