Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 17.09.2020 10:00
Підтверджені:
Україна166244
Кременчук214
Хворі:
Україна88931
Кременчук48
Одужало:
Україна73913
Кременчук159
Померло:
Україна3400
Кременчук7

Кременчуцька нечисть: а ви святкуєте Ґеловін?

31.10.2019, 09:03 Переглядів: 10 100 Коментарів: 27

 

Цукерки або смерть?

Сьогодні, 31 жовтня, багато людей святкують Ґеловін – напередодні католицького Дня усіх святих (1 листопада). З кожним роком традиція перевдягатись у нечисть на ґеловінські вечірки все міцніше укорінюється і у традиційно некатолицьких країнах, приміром в Україні. Багато років довкола святкування чи несвяткування Ґеловіну в Україні точаться дискусії, але, доки противники святкування кричали про язичництво, поклоніння демонам та чужість традиції, то проґавили, як День усіх святих міцно вкорінився і став невід'ємною частиною річного кола свят...


Десь так само, як і чужинський Валентинів день - улюблене свято малечі у початковій школі. Як і День святого Валентина, Ґеловін найбільш популярний серед малечі, молоді і маркетологів. Скоріше за все, через те, що яскравий, має безліч атрибутів та не має жорстких традицій святкування. Суцільні мішура та веселощі. До того ж, батьки його, переважно, не святкують - чи не виклик родині та суспільству. Більше того, особливо набожні, а інколи і патріотичні, святкувати ще й забороняють. Ось вам і ідеальне підліткове свято.


Тож нині питання святкувати чи ні вже не актуальне. Актуальне питання як організовувати святкування в школах, які костюми обирати дітям і як вкласти в ґеловінську вечірку правильний сенс.


Ґеловін = Коляда?


Ще у 2013 році Владика Кременчуцький і Лубенський Миколай закликав православних християн не брати участі в святкуванні Ґеловіна, назвавши його звичаї диявольськими, через історію їх виникнення.


- Коріння Ґеловіна йдуть в дохристиянські часи ідолопоклонства, і сьогодні це свято триває як обряд поклоніння сатані, ангелу смерті. Як ми знаємо, наша свята церква стоїть на крові мучеників, які не дивлячись на тортури і страти, відмовлялися поклонятися або приносити жертви ідолам - ангелам сатани, - йшлося в його зверненні до парафіян.


Але ж сучасний Ґеловін не лише не має жодного відношення до стародавнього кельтського дня поминання померлих, але й до спроби католицьких місіонерів Британії зробити його церковним поминальним вечором напередодні Дня всіх святих.


 


Коріння у Ґеловіну ті ж самі, що і у нашої Коляди або щедрування на Маланки. Колядування на Різдво – язичницька традиція, наповнена християнським сенсом. Якщо ми перестанемо сприймати її як прославляння Христа, а повернемось до маскараду та збирання грошей і їжі вона швидко перетворитися на язичницьку Коляду. А Масляна без згадування Сонця-Христа, Прощеної неділі та підготовки до Великого посту – на язичницьку оргію, добре показану в «Сибирському цирульнику». Збирання ж дітьми цукерок з могил у поминальний день, як на мене, значно моторошніше за ґеловінські перевдягання...


Ґеловін у тому вигляді, в якому він прийшов до нас, — скоріше комерціалізований культ індустрії розваг, ніж поминальний день чи релігійне свято. Саме так до нього ставиться абсолютна більшість тих, хто бере участь в Ґеловінських вечірках чи прикрашає павутиною і гарбузами класні кімнати, торгівельно-розважальні центри, офіси, магазини, кафе...


Корисний чи шкідливий моторошний карнавал


За словами Єпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая, він сам, і будь-який священик на сповіді зустрічав людей, які зізнавалися, що їх «ігри в нечисту силу» закінчувалися хворобами, стражданнями, внутрішньою порожнечею.


Психологи говорять, що подібні перевтілення допомагають людям долати страх перед смертю. Або забути про справжню смерть, сховатися від неї під маскою.


Кому вірити обирайте самі.


Традиції святкування Ґеловіна


 

Все заради дітей


Святкування бере коріння ще у древніх кельтів, які вірили, що у цей день на землю повертаються духи померлих, аби зустрітись з живими родичами. Разом з ними можуть завітати і злі духи, які уміють не лише нашкодити живим, а й викрасти їх дітей. Тож кельти дітей маскували, переодягаючи у нечисть. Звідси і традиція вбирати дітей у мерців, монстрів, привидів.


Нині ті ж хто бояться одягатись монстрами чи демонами цілком можуть обрати не страшний костюм - популярні кішки, супергерої, діснеївські принцеси, школярки, чаклуни з Гаррі Поттера тощо. 


Гарбузова історія


Незмінним і найвідомішим символом Ґеловіну є так званий Ліхтар Джека. Ви його знаєте – гарбуз із вирізаним обличчям і сяючими оченятами. З ним пов'язана не менш цікава легенда. Розповідають, що жив колись в Ірландії коваль на ймення Джек – пияк і скнара. Однак хитрому парубкові вдалось двічі обдурити диявола і вторгувати собі кілька років життя. Коли ж таки прийшов його час, Небеса не бажали прийняти Джека, а через договір з Дияволом до пекла він потрапити також не міг. Душі чоловіка довелось блукати землею. Наостанок Джек одержав тільки дві розпечені вуглинки, які помістив у гарбуз замість ліхтаря. Одні кажуть, що цей подарунок дали йому Небеса, аби він міг відлякувати Диявола. Інші стверджують, що це був останній дарунок з пекла, який мав освітлювати йому шлях у вічній темряві. У будь-якому випадку цей специфічний ліхтарик використовують для тих же цілей, що й перевдягання – захист від нечисті.


 


Цукерки або смерть!


Знову ж, щоб відкупитись від нечисті господар мав лишити на порозі частування для нечистої. Згодом традиція трансформувалась і діти почали ходити по родичах і «вимагати» солодощі, або ж «колядувати».


Неодмінний атрибут Ґеловіна  обряд «Trik or trak» («Цукерки або смерть», «Пакость чи солодощі»). У цю ніч діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!»  «Частуй або пошкодуєш!». Якщо ви не принесете жертву, ці маленькі злі демони можуть жорстоко пожартувати над вами, наприклад, вимазати сажею ручки дверей чи обкидати будинок туалетним папером.


Фоторепортажі за останні роки:


Розваги на ґеловінській вечірці


 


Атмосфера


Ну, про те, як створити Ґеловінську атмосферу нема чого багато говорити. Нині, як і будь-коли, для створення атмосфери свята не обов'язково проводити час на кладовищі, розриваючи могили і прикрашаючи знайденим місце проведення вечірки. Все необхідне можна знайти в магазинах святкової атрибутики. Недарма маркетологи так люблять Ґеловін! 

Для свого інтер'єру ви можете обплести люстри і кути прикольною штучної павутиною. Частину декору не складно зробити власноруч: гірлянди з паперових кажанів і павуків, привиди з наволочок і таке інше. 

Звичайно, не обійтися на святі без традиційного гарбуза. Чим більше гарбузів і свічок - тим святковіше. Головне - не забувайте, що свічки мають бути в підсвічниках. Добре вписуються в атмосферу і новорічні електричні гірлянди, бажано, жовтого, червоного або синього кольорів.


У якості костюму ви можете підібрати щось у власному гардеробі, пройтися по магазинах секонд-хенду, або звернутися до професіоналів. У будь-якому випадку, костюм або його відсутність завжди можна витягнути макіяжем чи гримом.


 


Ігри


Отже, все вже підготовлено: прикрашений будинок, підібраний костюм, куплені подарунки і стіл ломиться від смачних і стильних страв. Залишилося тільки дочекатися гостей і влаштувати з ними шабаш.


  • Зловісний мішечок

Вам знадобляться: маленький мішечок; кілька дивних або неприємних на дотик предметів – сушені сливи, зморщена морквина, капелюшок гриба, волога губка і так далі. Складіть всі предмети в мішечок, бажано ще до приходу гостей.


Учасники сідають у коло. Ведучий моторошним тоном розповідає страшну історію про те, як він знайшов мішечок. Наприклад, на кладовищі, в будинку з привидами, або це подарунок примари.


Першому гравцеві пропонується намацати що-небудь у мішечку. Заглядати всередину і обмацувати мішечок не можна! Виймати предмет також. Після того, як гравець схопив якусь річ, він повинен вигадати про неї якомога страшнішу історію.


Наприклад, гравцеві попалася сушена слива, і він передбачає, що це чиїсь вирвані та всохлі очі. І придумує історію про це.

В кінці історії оповідач, нарешті, витягає цю річ з мішечка і, як правило, сам дивується, як далеко може відвести його фантазія.

Після цього мішечок передається наступному гравцеві, який розповідає свою історію про інший предмет.


  • Полювання на привида

Вам знадобиться: хустка.


Для початку ви повинні вибрати «мисливця за привидом». Йому потрібно зав'язати очі. Решта учасників тепер - привиди, вони танцюють навколо мисливця, поки той намагається їх схопити.

Якщо йому це вдалося, то спійманий привид жалібно стогне і голосить. Якщо мисливець впізнав привида по голосу і назвав його ім'я – вони міняються ролями. Однак якщо мисливець не вгадав, він повинен спробувати щастя з іншим спійманим гравцем.


  • Танець відьом та чортів

Вам знадобляться: музика і мітла. Замість мітли можна використовувати віник, швабру і так далі.


Учасники стають в коло разом з мітлою. Коли включається музика – починають весело танцювати і передавати мітлу з рук в руки. Той, у кого мітла залишиться після того, як музика стихне, вилітає з гри (природно, без мітли).


Виграє той, хто  залишиться останнім танцювати з мітлою.


Веселого вам Ґеловіну, не зважаючи на те, святкуєте ви його чи ні;)


Використані матеріали з: tsn.ua, stb.ua, life.pravda.com.ua, uamodna.com, religion.in.ua.

А ви святкуєте Геловін?

компанія «Інтера Люкс»

Коментарі: 27

55
31 октября 2018 15:12

Тупой американский праздник, для нашей молодёжи это тупо лишний повод ужраться в сопли и потом розказывать как был круто набухаться в костюме скилета ))))


75 32
589
31 октября 2018 15:39

Цитата: Strag poradka

Тупой американский праздник, для нашей молодёжи это тупо лишний повод ужраться в сопли и потом розказывать как был круто набухаться в костюме скилета ))))

Так может дело не в "тупогом" американском празднике, а в нашей молодежи, которая ужирается по поводу и без?


90 5
4 046
31 октября 2018 16:28

у нас нечисть по улицам расхаживает другая-бойко например свое сюрло показал...ото нечисть так нечисть


21 26
163
31 октября 2018 16:45

Цитата: zzzzzz
по улицам расхаживает другая-бойко например свое сюрло показал...ото нечисть так нечисть
Так хоть показал, а Петька труханул даже показать понимаешь.


18 16
4 586
31 октября 2018 16:59

Кто такой Геловін?

45 6
151
31 октября 2018 19:26

У нас завтра в стране выходной день.
В школу сегодня можно было приходить в "страшных" костюмах и гриме.
И сегодня вечером дети в костюмах и масках уже ходят по квартирам, "колядуют".


14 11
3
31 октября 2018 21:09

Цитата: Solenoid
Кто такой Геловін?

аФФтар)))  smile

 

Halloween   |тут должна  біть транскрипция, но ..   ее не пропустило| 


7 1
104
1 ноября 2018 08:01

Я думаю если показать этих размалеваных психиатру, то там найдется к ним куча вопросов. Поэтому выводы делайте сами.


21 25
788
1 ноября 2018 09:03

Цитата: Hranovskyi Oleksandr

У нас завтра в стране выходной день.
В школу сегодня можно было приходить в "страшных" костюмах и гриме.
И сегодня вечером дети в костюмах и масках уже ходят по квартирам, "колядуют".

УВас Католиков да завтра но причем здесь мы Православные у которых выходной будет 7 Січня(январь) вы нам навязываете свою культуру . а от нашей открещиваетесь


20 16
151
1 ноября 2018 11:33

Цитата: bodyny
мы Православные

Да бросьте Вы ... убили, украли, обманули, урвали, нвхамили, язычество, зависть, жадность, лицемерие, подлость, предательство... А потом пъянка 7 сiчня, светить пасху в Пасху, поставить пару свечек, "шо то за кума, шо под кумом не была" и уже православные?
Цитата: bodyny
УВас Католиков да завтра но причем здесь мы Православные у которых выходной будет 7 Січня

Я хоть не католик и не православный, но отвечу. Причем здесь День Всех Святых в стране, где церковь не отделена от государства, к празднику Рождества и выходному в стране, где церковь отделена от государства? Да и выходные на католическое Рождество на Украине - это тоже сильно.
Цитата: bodyny
вы нам навязываете свою культуру . а от нашей открещиваетесь

Я всей душой на Украине, но говорить о какой-то высокой культуре, что нужно открещиваться ... "день взятия Бастилии впустую прошел" был еще при СССР


16 15
788
1 ноября 2018 13:51

[quote=Hranovskyi Oleksandr]

[quote=bodyny]мы Православные[/quote]
Да бросьте Вы ... убили, украли, обманули, урвали, нвхамили, язычество, зависть, жадность, лицемерие, подлость, предательство... А потом пъянка 7 сiчня, светить пасху в Пасху, поставить пару свечек, "шо то за кума, шо под кумом не была" и уже православные?
[/quote]
Я хоть не католик и не православный, но отвечу. Причем здесь День Всех Святых в стране, где церковь не отделена от государства, к празднику Рождества и выходному в стране, где церковь отделена от государства? Да и выходные на католическое Рождество на Украине - это тоже сильно.
[quote=bodyny]вы нам навязываете свою культуру . а от нашей открещиваетесь[/quote]
Я всей душой на Украине, но говорить о какой-то высокой культуре, что нужно открещиваться ... "день взятия Бастилии впустую прошел" был еще при СССР

[/quote] Я вам пишу про навязывание нашей молодежи новых (праздников) Геловин, день влюбленныхи т.д. , а свои традицыи они незнают и знать нехотят

 

 

 

 

 

 

 

 


17 4
151
1 ноября 2018 16:14

Цитата: bodyny
Я вам пишу про навязывание нашей молодежи новых (праздников) Геловин, день влюбленныхи т.д. , а свои традицыи они незнают и знать нехотят

Вряд ли это навязывание, раз молодеж это неформально и охотно празднует.
А некоторые "свои традиции" возможно не совсем народные. Так сказать, "принято решение весело встретить Новый Год".


13 8
2 216
1 ноября 2018 16:21

Цитата: Hranovskyi Oleksandr
Вряд ли это навязывание, раз молодеж это неформально и охотно празднует.

 

Со слов моей сотрудницы в школе у ее дочки инициатива "празднования" исходила именно от классного руководителя...


17 2
151
1 ноября 2018 17:04

Цитата: evil
Со слов моей сотрудницы в школе у ее дочки инициатива "празднования" исходила именно от классного руководителя...

Охотно верю. Тогда тем более не о чем беспокоиться. Всё, что навязывается принудительно и силой, не жизнеспособно.


6 5
294
1 ноября 2018 19:30

Самый ДЫБИЛЬНЫЙ день от тупорылых америкосов. Пора уже жить своими мозгами 


26 29
151
1 ноября 2018 20:29

Цитата: obaldet

Самый ДЫБИЛЬНЫЙ день от тупорылых америкосов. Пора уже жить своими мозгами 


Это да. А если этих самых "своих мозгов" нет.
Пока америкосы будут "тупорылыми", Запад "загнивающим", а в голове "мне должны ..." и "я маленький, решите за меня и вместо меня ..." - толку не будет.
Разруха не в стране, а в головах


39 7
296
1 ноября 2018 21:45

для obaldet: "Тупорылые америкосы" - это те, кто создал самую высокоразвитую и великую страну нашей с вами современности? А "мудрые украинцы" - это, наверное, те, кто про...ли одну из самых перспективных стран Европы и опустили её до уровня беднейших африканских "банановых" республик? Подумайте трычы кого тупорылыми называть... и не отключайте мозг при комментировании))

36 10
4 150
31 октября 2019 09:34

Цитата: Спец

Я думаю если показать этих размалеваных психиатру, то там найдется к ним куча вопросов. Поэтому выводы делайте сами.

Висновок в тому що незвідане вас лякає. В америкосів теж є психіатри, які, я думаю, теж активно святкують це свято, то чомусь у них питання не виникають.

 

 


11 5
277
31 октября 2019 09:55

Цитата: Strag poradka

Тупой американский праздник, для нашей молодёжи это тупо лишний повод ужраться в сопли и потом розказывать как был круто набухаться в костюме скилета ))))

Так у нас основная масса людей (и не только молодёжь) все праздники ( и не только праздники) расценивает как повод ужраться. Так может дело не в празднике, а в людях. И скелет пишется через е (это к сведению).


17 2
2
31 октября 2019 10:55

Цитата: Solenoid
Кто такой Геловін?

 

Да вот и я думаю, кто же он такой - этот Геловін? *сарказм*

 

Просто стыдно за таких редакторов - не вникающих даже в суть фразы, лишь бы звучало ..кто-то когда-то один переделал название по-своему, вот вредную привычку и подхватили, ещё и влепили тут украинскую уникальную " Ґ ", вообще "молодцы" - чтоб "по-нашему" оно было.*facepalm*

 

Даже в суть иностранной фразы вообще не вникали, Halloween -  сокращение от «All Hallows Even» — дословно «Всіх святих вечір» периоду перед Днём всех святых, а именно 1 ноября. Хотя бы Википедию уже открыли, хоть и там ошибки понятны, бо пишут кому не лень - но суть зато раскрыта ..


10 3
202
31 октября 2019 11:47

Чем дитя не тешилось)


2 0
50
31 октября 2019 12:41

Не понимаю споров о высоких материях вокруг, вот честно. Никакого особого религиозного смысла и поклонения чему-то там в костюмированное шоу со страшненьким гримом по-моему, никто не вкладывает. Просто замечательный повод как-то "творчески" проявить себя (сделать костюм и тематический грим это еще и фантазия нужна) и подурачиться. Насчет того что это нам чуждо, ну назовите это "вечером американской культуры", например. Само костюмированное действо считаю безвредным, а пьянка по-любому - зло.


13 5
2 840
31 октября 2019 14:32

Ух ты ж.... Как подгорает задняя часть у истинно верующих  а главное у самых незагнивающих и умных среди нашей нации. Откуда ж столько негатива? Хотя вопрос риторический. Красятся, наряды делают, им же весело. И далеко не все бухают. Гуляем по парку и удивляемся - 10 лет назад почти каждый с пивком или рево, а то с водкой, а сейчас они с кофе, соком или колой. Радоваться надо шо они не такие зло***чие как вы.


8 4
140
31 октября 2019 20:01

Спаси Господи!!!Нечесть Гнать метлой!!!Молитвой и постом спасётся человек..!


2 6
294
31 октября 2019 20:57

конфеты или смерть с ворастом по старше  ствол в руки и шмалять однокласников вот реалии этого тупоголового америкосовского праздника, а остальных выживших в иран, ливию, авган... так они регулируют прирост населения


1 4
843
31 октября 2019 21:44

Цитата: obaldet
тупоголового америкосовского
хорошо хоть не ватоголового ...


4 4
218
2 ноября 2019 16:09

Цитата: LeoVetal
Даже в суть иностранной фразы вообще не вникали, Halloween - сокращение от «All Hallows Even»

Ґалл Ґалловс Ґвен, я перевел! Можно мне у журналисты ТЪ?)

[Приходите. Мы любим шутников. Администрация]


2 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх