БлогЪ: Основні види раку в дитини й коли варто бити на сполох

10.02.2019, 15:05 Переглядів: 8 215

 

Слова «онкологія» та «рак» у більшості людей викликають, якщо не жах, то, щонайменше, відчуття приреченості. Тим паче, коли мова йдеться про найдорожче – дітей

До Міжнародного дня дітей хворих на рак лікар-педіатр КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Фаїна Володимирівна Молоданова розповіла про рак серед дітей. 


В лютому є дві особливі дати, що нагадують людям про страшне захворювання - рак: 4 лютого - Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями та 15 лютого - День онкохворої дитини. Це не привід для святкування, це нагода для інформування та руйнування міфів, щодо цього вкрай важкого для сприйняття, але надважливого питання сучасності.


Хвороба, на жаль, не зважає на вік чи стать, та все частіше ми зустрічаємо цю патологію у малюків. Рак небезпечне, важке, але виліковне захворювання. Це вдається завдяки зусиллям лікарів, батьків та всіх небайдужих людей, які допомагають діткам подолати цю хворобу.


Сьогодні розповідаємо про дитячий рак, його основні види, та коли варто бити на сполох.


Навіщо потрібна ця інформація?


Слова «онкологія» та «рак» у більшості людей викликають, якщо не жах, то, щонайменше, відчуття приреченості. Тим паче, коли мова йдеться про найдорожче – дітей. Не всі батьки, на жаль, знають, що при своєчасній діагностиці та відповідному лікуванні, сімох з десяти дітей можна не просто врятувати, але й повернути до нормального життя.


Незважаючи на те, що за останні 40 років рівень смертності від раку знизився майже на 70 відсотків, він, як і раніше, залишається однією з основних причин дитячої смертності. Причиною цих невтішних статистичних даних є те, що близько 30% нововиявлених випадків онкозахворювань у дітей - це хвороба на III-IV стадіях. Беззаперечним є твердження: «Щораніше діагностовано онкологічне захворювання та розпочато лікування, то більші шанси на успіх». Отже запорука вчасного виявлення цієї патології – уважність та пильність батьків до скарг свого малюка, адже саме вони першими помічають ті «дзвіночки», що і можуть врятувати життя дитині.


Які види раку зустрічаються в дитячому віці?


Дитячі онкологічні захворювання відрізняються від дорослих, в першу чергу, видами пухлин. Найчастішими злоякісними новоутвореннями у дітей вважаються наступні: лейкемія (рак крові); пухлини головного мозку та нервової системи; лімфоми (новоутворення лімфатичної системи); остеосаркома та саркома Юїнга (пухлини кісток скелету); пухлини нирок; пухлини сполучної тканини. Інші види онкологічних захворювань у дітей зустрічаються значно рідше.


Коли треба бити на сполох?


Рак на перших стадіях,на жаль, не має специфічних ознак. Проте, починаючи з перших місяців життя дитини на розвиток злоякісного новоутворення можуть вказати наступні зміни:

 • зниження апетиту, зниження маси тіла, підвищена втомлюваність та кволість дитини;
 • апатія, немотивовані зміни настрою, підвищена агресивність, відмова від раніше улюблених справ, зміна поведінки малюка;
 • біль будь-якої локалізації: у голові, грудній клітині, кістках, суглобах, животі;
 • поява збільшених лімфатичних вузлів, або будь яких інших ущільнень («шишок») на тілі дитини;
 • лихоманка без ознак інфекційної патології;
 • поява висипу;
 • схильність до кровотеч, немотивована поява «синців»;
 • блідість шкірних покривів, анемія;
 • неврологічні ознаки: зміни та погіршення ходи, рівноваги чи мовлення, затримка психо-фізичного розвитку.


При виявленні у своєї дитини 2-ох, чи більше з вищезазначених скарг, необхідно не гаючи дорогоцінного часу, звернутись до лікаря-педіатра. Проте не варто вдаватись до канцерофобії (нав’язливого страху захворювань злоякісними новоутвореннями), адже ці ознаки є проявами також і великої кількості інших педіатричних захворювань.


Лікування онкохворих дітей залежить від форми захворювання та від стадії. На даному етапі розвитку дитяча онкологія – одна з найпрогресивніших галузей медицини, всі заходи базуються на протокольній медицині і переважно включають в себе три компоненти. Це хіміотерапевтичне лікування, променева терапія, а також хірургічні втручання з видалення пухлин.


Для когось боротьба із раком обійдеться у кілька десятків тисяч гривень, для когось – у сотні тисяч доларів. Із держбюджету на лікування онкохворих дітей виділяються кошти, яких недостатньо для забезпечення всіх лікувальних заходів. Звісно, батьки таких дітей просто не в змозі потягнути дороге лікування, тому по допомогу звертаються до небайдужих. Гроші збираються волонтерами на вулицях або в інтернеті. Тому, якщо ви проходите повз волонтера, який збирає гроші на допомогу дитині – пожертвуйте хоча б дві гривні. Можливо, саме вашого внеску не вистачає якомусь Денисові, Оксанці або Ані для того, аби вижити… І тоді для всіх нас 15 лютого - стане не днем відчаю, а святом перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя, над страшною недугою - злоякісними пухлинами дитячого віку.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
 • Kiaparts
 • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх