Кращі вузи України

20.05.2005, 12:05 Переглядів: 4 705
Рейтингові дослідження якості вищої освіти – справа серйозна, але в Україні не надто поширена. «Перелопативши» Інтернет, ми натрапили на визнаний щорічний рейтинг вузів «Софія Київська». Найсвіжіші дослідження – 2004 року. Наводимо перелік десяти кращих вузів.
Умови прийому дозволяють вступати до кількох ВУЗів одночасно

Проект «Софія Київська» започаткований Академією наук вищої школи України, Інститутом вищої освіти Академії педагогічних наук України, Конфедерацією недержавних вищих навчальних закладів України, Міжнародною Кадровою Академією та Українським інститутом соціальних досліджень. Для підрахунку рейтинга вузів застосовувалися різноманітні методики опитування експертів.
За ініціативою Українського інституту соціальних досліджень, рейтингові місця визначалися відповідно до двох паралельних опитувань - экспертів і молоді. При цьому опитували цільову групу молоді 16–25 років, яка орієнтована на отримання вищої освіти.
Отже, рейтингові місця розподілилися так:
1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
 Абітурієнти здають два або три випробування (в залежності від обраної спеціальності). Особливо популярні серед абітурієнтів спеціальності: міжнародні відносини, право, економіка, журналістика. Конкурс на них складає зазвичай 8-9 осіб на місце (на безплатне навчання, тобто на місця за держзамовленням). Менш популярні спеціальності: геологія, географія, українська мова та література. Тож вступити на них цілком реально, конкурс – 1,5-2 особи на місце. Орієнтовний план прийому за держзамовленням у цьому вузі – 5 тисяч осіб. Ще 49% від цієї кількості навчається на контрактній основі (за гроші). Найдешевше навчання за контрактом – заочне з природничих спеціальностей (2705 грн. на рік). Найдорожче коштує навчання фахівця з міжнародних відносин (16230 грн. на рік), готують таких спеціалістів лише за денною формою навчання. http://www.univ.kiev.ua
2. Національний університет “Києво-Могилянська академія”
Справді елітний вуз. 15 спеціальностей. Орієнтовний план прийому (за минулорічним обсягом) – 379 осіб. 80% від цієї кількості – державне замовлення. Конкурсні вимоги суворі: сім випробувань у формі тестів при вступі на будь-який факультет, у тому числі й обов’язково - іноземна мова.  Вона є другою робочою мовою цього закладу. Тести “Могилянка” запровадила першою, значно раніше, ніж до них звернулося Міносвіти, вимагаючи такої практики й від решти вузів. Найпопулярніші спеціальності – правознавство, політологія, економіка, фінанси. Конкурс сягає 13 осіб на місце. Вступити на спеціальність “фізика” легше – всього 2,5 особи на місце. Вартість річного навчання за контрактом: від 5,5 до 6,5 тис. грн. на рік (природничі спеціальності); 6,5-8 тис. грн. (гуманітарні), 13-13,5 тис. грн. (політологія, економіка, фінанси). Зауважимо, наведені ціни минулого року. Наразі, як повідомляють у приймальній комісії, вони підвищуватимуться на 20%. http:// www.ukma.kiev.ua
3. Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”.
Цьогорічний план державного замовлення ще не визначений, у минулому році – близько 5 тис. осіб. Плюс до цього – навчання за контрактом. Ліцензійний обсяг вузу дозволяє задовольнити потреби у платній освіті всіх бажаючих, але не без вступних іспитів. Абітурієнти здають два або три випробування (в залежності від обраного фаху). Особливим попитом користуються “комп’ютерні” спеціальності (5 осіб на місце), право (5 осіб), лінгвістика (англійська – понад 9 осіб), менеджмент.  Платне навчання на стаціонарі коштуватиме 7 тис. грн. на рік, заочне – 3-4 тис. http:// www.ntu-kpi.kiev.ua
4. Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого (м. Харків)
Готує фахівців з правознавства. Абітурієнти здають такі випробування: 1) твір з української мови та тестування з літератури; 2) тестування з історії та правознавства. Тим, хто не пройде за конкурсом, платне навчання обійдеться дорого: 11 тис. грн. на рік на стаціонарі, 5. 5 тис. грн. на рік – заочно. До речі, в Полтаві проводить навчання філія цього вузу. Лише одна група (25 осіб) навчається за рахунок бюджету, три групи комерційні. Ціна на освітні послуги дещо нижча, ніж у головному вузі: 7150 грн. на стаціонарі та 3750 – на заочному відділенні на рік. Проте Полтавська філія дає рівень освіти лише до бакалавра, спеціаліста можна отримати в головному вузі.
5. Львівський національний університет імені Івана Франка.
На жаль, про план держзамовлення, навіть орієнтовний, нам повідомити не змогли. За контрактом навчання коштує до 10 тис. грн. (таку суму треба заплатити майбутнім фахівцям з права, які навчатимуться на комерційній основі). Конкурс – від 2 до  6,5 осіб на місце. Особливим попитом користуються спеціальності з правознавства, окремі спеціальності економічного факультету, іноземні мови. Сюди – найвищі конкурси. http:// www.franko.lviv.ua
6. Міжрегіональна академія управління персоналом.
Найбільший недержавний вуз України. Напрямок – гуманітарно-економічний. До речі, в рейтингу “Софія Київська” окремо для недержавних вузів МАУП посіла перше місце.
В нашому місті діє Кременчуцьке відділення Полтавської філії МАУП, готує фахівців за двома спеціальностями: юрист (рівень “спеціаліст”) - 260 грн./міс.; управління персоналом та економіка праці – 220 грн/міс.
7. Державний університет “Львівська політехніка”
8. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
9. Національний педагогічний університет імені Драгоманова
10. Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх