Хімія, читець і Ауергаус: що кременчужанам почитати на вихідних
16.11.2024, 11:04
Переглядів: 819
Спеціально для читачів «Телеграфа» бібліотекар відділу абонемента філії №2 Кременчуцької міської публічної бібліотеки Наталія Манжеліївська підготувала чергову добірку книжкових новинок
|
Бернгард Шлінк «Читець»
Наскільки великим має бути страх викриття, щоб людина зізналася в масовому вбивстві? Таке одне з запитань, які ставить автор у цій книжці. Бернгард Шлінк розповідає про таємне кохання 15-літнього юнака та колишньої наглядачки концтабору Аушвіц, старшої від нього на 21 рік. Але згодом любовний роман перетворюється на тривалу історію про вину й сором, про моральний вибір, що змінює життя, про зраду, відчуження, самотність, біль…
|
Бов Б’єрг «Ауергаус»
Шість друзів і одна обіцянка: їхнє життя не повинне підпорядковуватись звичній схемі «народження-школа-робота-смерть». Тому вони разом переїжджають до Ауергаусу. Школярська комуна — звучить нечувано. Але всі вони хочуть врятувати не тільки власне життя, а передусім — життя друга, Фрідера. Бо той узагалі не певен, що повинен і хоче жити. Це історія про підлітків-ідеалістів, чия винахідливість є своєрідним самозахистом від того, що відбувається довкола.
|
|
|
Юля Смаль «Вибухова історія людства. Як хімія стає зброєю»
Коли люди навчилися використовувати вогонь, це змінило їхнє життя. Згодом вони винайшли порох, грецький вогонь, вибухівку і вогнепальну зброю. Зброярі експериментували, алхіміки та хіміки поєднували різні елементи й отримували несподівані реакції та вибухові суміші. А нині ми маємо бойові отруйні речовини і ядерну зброю, вічне джерело енергії, яке водночас може спричинити техногенні катастрофи і радіаційне зараження. Що буде далі — залежить від нас.
|
Автор:
Руслана Горгола
Джерело фото: Unsplash
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.