Випадкова смерть напередодні Дня Перемоги

20.05.2005, 11:05 Переглядів: 2 291
П`ятого травня, напередодні ювілею Великої Перемоги, з підвалу другої міської поліклініки винесли тіло 80-річного ветерана, - людини, яка не на словах знала, що таке війна, окупація, голодомор та смерть. Сивочолий чоловік, який ще 29 квітня пішов з дому і не повернувся, невідомо як потрапив до підвалу лікарняного закладу, де і помер. Родичі загиблого кажуть, що протягом п`яти діб він мешкав у підвалі, наче в полоні, не маючи їжі та світла. Не дожив він до визволення лише кілька годин.
Щоб знайти зниклого Миколу Шульгу, його фото розвісили де тільки можна
Фото: Дмитрий Бабец

Колишній в'язень Бухенвальда, вчитель російської мови та літератури, а згодом працівник вагонного заводу, Микола Васильович Шульга не дожив до ювілею Перемоги лише чотири доби. За 15 днів йому виповнилося б 81. Однак не судилося. Трагічний випадок, що стався у фатальний для Миколи Васильовича день, 29 квітня, незабаром може стати предметом для розгляду у суді. Як розповідає зять покійного Леонід Бірюлін, 28 квітня до батька завітала дільничий лікар і запропонувала наступного дня відвідати поліклініку, аби пройти відповідний медичний огляд для подальшої госпіталізації в шпиталь ветеранів Великої Вітчизняної війни. Наступного ранку ветеран вирушив до другої міської поліклінніки. Він звик слухатися лікарів. Дідусь мав потрапити на прийом до дільничного лікаря, отримати направлення на кардіограму та аналізи. Задля правильності результатів останніх дідусь зранку не снідав. Прийшовши до поліклініки, він зайняв чергу до лікаря. “Батько ніколи не користувався своїм правом ветерана на позачерговий прийом”, – розповідає донька померлого Валентина. Однак лікар, що вийшла у коридор, побачила ветерана і прийняла його поза чергою. Вона написала направлення на кардіограму і навіть відвела дідуся до того кабінету, де проходить процедура. Однак дідусеві не пощастило: кардіограму мали робити лише з одинадцятої години. Ветеран став чекати. Відтоді дідуся вже ніхто і не бачив.
“Він зник. Десь о 13-ій я почала дуже хвилюватися: де ж батько? До поліклініки  відправила сина, аби той подивився, де дідусь, - каже Валентина. Згодом син повернувся і сказав, що дідуся не знайшов, хоча шукав і в туалеті, і, зауважимо, в підвалі. Згодом його почали шукати вже ледь не всі рідні. Шукали по вулицях, у поліклініці, поруч з річкою. Але не знайшли. Ми роздрукували фотографію батька і розвісили її на всіх стовпах. Того ж дня ми звернулися по допомогу до міліціянтів. Ми прохали їх розпочати пошуки саме з лікарні. З того місця, де востаннє бачили батька. Однак вони почали перевіряти нашу квартиру. Кажучи, що шукають сліди, наприклад, крові. Чи то не ми його вбили? Протягом першотравневих свят ми щоденно обзвонювали лікарні і морги, турбували правоохоронців єдиним запитанням: чи не знайшовся наш дідусь? Лише п'ятого травня нам стало відомо про його трагічну долю. Коли сантехнік лікарні того дня прийшов на роботу і відчинив підвал, він знайшов тіло нашого батька. Гроші, документи - все було при ньому. Губи батька були покусані. Мабуть, він хотів пити та їсти. Згодом судмедекспертиза встановила, що смерть ветерана настала четвертого травня”.
Як дідусь потрапив до підвалу, можна лише здогадуватися. Його рідні вважають, що він просто вирішив знайти туалет. Шукав, шукав, доки не зайшов до підвалу. Згодом втратив орієнтацію, а коли двері зачинили і світло зникло, він не зміг вибратися на поверхню. “В  кімнаті сантехніка, де знайшли труп, було розкидано все. Він, мабуть, шукаючи руками вихід, натикався на речі сантехніка. До речі, там, на дверях, відсутня ручка. Двері треба відкривати або ключем, або підчепивши цвяхом. Аварійний вихід у підвалі забито. Тож батька вбили. Ненавмисно. Але це сталося через недбалість керівництва лікарняного закладу. Це посадовий злочин. Винуватцями трагедії я вважаю головного лікаря другої міськлікарні Севастьяна та головного лікаря поліклініки Шульця. Через їх недбалість батько потрапив до підвалу, бо у закладі були створені всі умови аби туди, як у пастку,  хтось потрапив. Сьогодні я був у поліклініці – двері до цього підвалу вже закриті”, - каже пан Бірюлін.
Ще пан Бірюлін заявляє, що вже направив листи до міністра внутрішніх справ, міністра охорони здоров'я та Генпрокурора з вимогою створити спеціальну комісію і знайти винних у трагедії та викрити причини смерті ветерана. З винними родина померлого, швидше за все, судитиметься.

Безглузда випадковість, що закінчилася трагедією

Віктор Севастьян називає те що сталося, безглуздою трагічною випадковістю
Фото: Дмитрий Бабец

Головний лікар другої міської лікарні Віктор Севастьян в інтервью “Телеграфу” назвав те, що сталося, безглуздою випадковістю, яка закінчилася трагедією.
- Як ви вважаєте, яким чином і коли дідусь потрапив до підвалу?
- Як він потрапив туди? Я більш ніж упевнений, що дідусь потрапив до підвалу четвертого травня. Як це сталося, сказати не можу. Імовірно, що спустився туди він сам. Враховуючи його поважний вік – 80 років і захворювання на склероз, можливо, він втратив орієнтацію у просторі. Також не виключена версія, що людина була у нетверезому стані, але це має довести судмедексперт.
- Тож ви вважаєте, що він потрапив до підвалу четвертого травня?
- Я вважаю, що так, четвертого травня, коли двері до підвалу відчиняла сестра-господарка і заходила туди. Де він пробув весь інший час до четвертого травня, я сказати не можу.
Свою версію пан лікар підкріплює, зокрема тим, що в підвалі не було знайдено слідів сечі і фекалій.

Для мене була шоком така смерть друга. Він ніколи не пиячив

Фото: Дмитрий Бабец

Голова організації борців антифашистського опору Борис Галайда згадує свого друга, підпільника, в'язня Бухенвальда Миколу Васильовича лише теплими словами: “За час перебування в фашистському концтаборі Бухенвальд він був членом підпільної антифашистської військово-політичної організації в якості розвідника по озброєнню ворога. Він був активним організатором повстання у таборі напередодні його визволення радянськими військами. Там з ним рахувалися. Я його знав як спокійного, ввічливого, скрупульозного чоловіка. З усією відповідальністю заявляю, що він не пиячив. Він зміг подолати фашистську навалу, але загинув сьогодні, у мирний час, безглуздо '.

Чи винні слідчі?

У тому, що міліціянти не почали пошук зниклого дідуся саме з поліклініки, родичі загиблого звинувачують правоохоронців. Через це в.о. начальника Крюківської міліції Сергій Шаповал повідомив, що його відомство проводить відповідну перевірку викладених фактів. Курирує цю роботу заступник начальника райвідділу Валерій Кубай. Сам пан Кубай в інтерв”ю “Телеграфу” заявив, що висновки службової перевірки мають бути надані вже до кінця цього тиждня. Попередньо пан Кубай каже, що “їхня провина, мабуть, є, але це не можливо назвати провиною. Це дисциплінарний проступок”. Разом з тим заступник начальника райвідділу каже, що у правоохоронців були об'єктивні причини не починати перевірку з огляду поліклініки. Яких саме, нам стане відомо тільки по закінченню перевірки.

Кримінальна справа поки що не порушена

Прокурор міста Віктор Павлійчук в інтерв'ю нашому виданню зазначив, що, згідно з попереднім висновком судмедекспертизи, причиною смерті ветерана стала гостра сердцево-судинна недостатність.
“Слідчий вже виніс постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, але мною ця постанова відмінена. Я вважаю, що слід провести більш повну перевірку справи. При цьому ми плануємо з'ясувати, як до підвалу потрапив ветеран, коли він відвідував лікарню, у якого лікаря був, та інші важливі питання”, - заявив пан Павлійчук.
Разом з тим він додав, що остаточний висновок судмедекспертизи буде готовий десь за місяць. Тоді ж прокуратурою буде вирішено питання про порушення кримінальної справи і покарання винних.



 
Автор: bulashev
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх