Птахоферма на горищі: мешканці будинку №78 на проспекті Свободи б'ють на сполох

19.08.2021, 13:35 Переглядів: 8 557 Коментарів: 12

 

Голуби народжуються, виводять пташенят та помирають на горищі - а люди страждають від бруду, смороду та всюдисущого пір'я

Справжню голубину ферму можна побачити на горищі будинку №78 по проспекту Свободи. Птахи тут народжуються, живуть, несуть яйця та помирають. Все б нічого – але поруч з ними намагаються виживати люди. Мешканці будинку вже втомились від смороду, усюдисущого пір’я та пташиних екскрементів. Заяви та скарги до управляючої компанії та міського голови не мали наслідків, тож мешканці звернулися в редакцію «ТелеграфЪ», а ми завітали в гості.

Довідка: Будинок по пр. Свободи, 78 внесений до переліку об'єктів культурної спадщини Кременчука наказом управління культури Полтавської ОДА від 03.06.2013 №196. Проте його виключили з переліку пам’яток архітектури міста. Споруду звели у 1952 році як частину архітектурного ансамблю з трьох будинків.

Птахи

Мабуть, голуби – одна з найбільших проблем будинку №78. Птахи, їхній послід та пір’я усюди: біля входу в під’їзд, на підвіконнях та балконах, на стінах.

- Сьогодні зранку тут поприбирали, а зазвичай екскрементів набагато більше, - розповідає пані С., мешканка будинку. - З 2014 року звертаємось до «Житлорембудсервісу», але єдина відповідь – «Ми нічого не можемо зробити». У травні цього року скаржилися Віталію Малецькому – але й це не допомогло.

Побував «ТелеграфЪ» і на горищі, де можна було б знімати фільм жахів. Тут – справжнісінька птахоферма: підлога вкрита щільним кількасантиметровим шаром посліду та шкаралуп з яєць, в якому підростає нове покоління голубів, а від запаху сльозяться очі. Птахи всюди – на балках та дерев’яних перекриттях. Вони навіть не будують гнізда, виводячи пташенят просто на підлозі. Мешканці будинку кажуть, що взимку птахів ще більше, вони прилітають погрітися на теплих трубах.

Довідка. Голуби та продукти їхньої життєдіяльності є джерелом таких хвороб:

  • Гістоплазмоз — респіраторне захворювання. Його може спричинити грибок, який росте в засохлому пташиному посліді. Людина може захворіти, вдихнувши повітря, в якому є спори цього грибка.
  • Криптококоз — це грибкова інфекція, яку викликає грибок Cryptococcus neoformans. Він також поширений у пташиному посліді голубів. Особливо небезпечним є накопичення старого посліду птахів (на підвіконнях, дахах будинків, горищах) — вони можуть бути резервуаром, де грибок може зберігатися протягом двох років.
  • Сальмонельоз — ще одна інфекційна хвороба, яка може передаватися від птахів до людини. Водночас, це одна з найпоширеніших хвороб серед цих птахів. Голуби є одними з переносників самої бактерії, вона також наявна і в їхньому посліді. Через пил, воду та послід сальмонела може потрапляти у повітря, вентиляційні шляхи чи воду, таким чином далі і до людини.
  • Орнітоз – також може передаватися людям через пил та наявні у ньому сухі часточки посліду птахів, а також з пір’яного пилу.
  • Пташиний послід та пір’я є джерелом алергенів. І в разі контакту можуть викликати такі симптоми як кашель, чхання, сльозовиділення та запаморочення. Пташині алергени можуть також посилювати чи провокувати симптоми у людей, хворих на астму.

Над входом до під’їзду натягнута сітка – мабуть, щоб якось ізолювати птахів. Проте результат прямо протилежний: на сітці затримується пір’я та послід, які через відкрите вікно потрапляють й у під’їзд. Більше того, на сітці лежать голубині трупи – прибирати їх ніхто не квапиться.

Слід зазначити, що більшість мешканців будинку – літні люди з ослабленим імунітетом, тож така антисанітарія може спричинити тяжкі наслідки для їхнього здоров’я.

Будинок

Щодо стану самого об’єкту культурної спадщини, то він у досить плачевному стані. Ліпнина, що прикрашає фасад, подекуди повідпадала і продовжує руйнуватися. Повз будинок постійно ходять люди, і не виключено, що черговий елемент архітектури може травмувати когось з перехожих.

Стіни потріскалися, чималі тріщини проходять й через стелю, загрожуючи її цілісності. Руйнуються й інші елементи конструкції.

- В мене щороку тече дах, - скаржиться літня пані О. - Дзвоню, пишу – але ніхто нічого не робить, ситуація постійно повторюється. З’являється пліснява, квартира руйнується. Так і живемо.

Провали, в яких знаходяться вікна підвальних приміщень, закриті металевими решітками лише з фасаду. У дворі ситуація інша: ями прикриті гнилими дошками та залишками дверей, які несуть загрозу здоров’ю місцевих дітлахів – адже ці дошки навряд чи втримають навіть 3-річного малюка. Пані С. каже, що у цих нішах іноді оселяються безхатьки.

Є в будинку і бомбосховище радянських часів. Мешканці скаржаться, що кожного року приміщення затоплюється, від смороду немає чим дихати. В бомбосховищі утворюється сприятливе середовище для паразитів та комах, які разом з голубами тероризують людей.

- Нещодавно нам покрасили двері та стіни. Це, мабуть, єдине, що зробила управляюча компанія, - каже пані С.

Прибудинкова територія

Двір будинку рясно заріс деревами. Деякі гілки всохли, їх мали б обрізати – але знову ж таки, нічого не робиться. Більше того, у будинку №78 зовнішня електрична проводка, і мешканці побоюються, що під час буревію дерева можуть зашкодити електричним дротам.

Навколо будинку лежить чудова плитка. Це – заслуга народного мера Бабаєва, про якого люди згадують зі сльозами на очах. Адже саме Олег Мейданович був єдиним, кому небайдуже було до долі будинку та його мешканців.

Що думає про стан будинку №78 міський голова?

Під час засідання виконавчого комітету Кременчуцької міської ради 12 серпня «ТелеграфЪ» запитав у очільника міста, чи планується реконструкція будинку. Нагадали і про нашестя птахів, від якого потерпають мешканці.

- Я був біля цього будинку, від голубів там мало що вже лишилося. Там лишилася сітка, якою закривали горище – можливо, її треба поновити. У поганому стані будинку винні точно не птахи, - відповів Віталій Малецький.

Хто винен та що робити – одвічні питання, але зараз більш актуальним для людей, котрі проти власної волі ділять домівку з птахами, є останнє.

Хто має слідкувати за порядком на горищі

Прибирання на горищі та у підвалі, виконання санітарно-технічних робіт, дератизація – це сфера відповідальності управляючої компанії, якою в даному випадку є «Житлорембудсервіс». Таке прописано в Постанові Кабміну «Про затвердження правил надання послуги з управління будинком».

За словами мешканців будинку, вони платять управляючій компанії близько 400 гривень на місяць, проте ніякі роботи по боротьбі з пташиним нашестям не проводяться.

Що каже управляюча компанія?

Директор ТОВ «?Житлорембудсервіс» Олександр Бондаренко подякував за інформацію та запевнив «?ТелеграфЪ», що фахівці підприємства розроблять план робіт по прибиранню будинку і території. З голубами все складніше:

- Ми не можемо труїти птахів або знищувати їx якимось іншим способом, - відповів керівник керуючої компанії.

І дійсно, птахи – не щури. За законом, єдиний вихід – вигнати птахів та якісно перекрити їм доступ на горище, з чим, вочевидь, управляюча компанія минулого разу не впоралася.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 12

4 182
1
19 серпня 2021 13:39

а еще эти слоны бегают по отливам и цокают копытами,спать не дают!


22 4
601
19 серпня 2021 13:51

Не побачили мешканці того будинку в голубах джерело білка у вигляді мяса))) пару тройку раз сюда прийти, краще взимку коли вже немає молодняка, знести пару голів і в суп. Голуб коли його піймають буде кричати про небезпеку, попереджаючи інших, і ті вже не сунуться знову на горище на деякий час.

Думаєте голубине мясо гірше за курине? Чи кури не хворіють? Та болячок не менше ніж в голубів, до того ж курей пічкають навмисне антибіотиками якщо найдуть в поголівлі хоч одну хвору птаху. А тут на, бери мясо безкоштовно! Залишилось обпатрать піря (і правильно його утилізувати) і вийняти кишки якими люблять ласувати собаки і коти.

Я не закликаю до насилля, а лише кажу що голуби не поступаються тим же перепелам


35 10
1 035
19 серпня 2021 15:02

Ужас!


5 1
733
19 серпня 2021 15:40

Пощастило, що голуби не кинулися захищати своїх нащадків. Сходіть на горище Ватутіна 92 - ось там дійсно можна знімати філь жахів: висота близько метра, повсюди скловолокно і голуби що намагаються тебе атакувати.


5 1
236
19 серпня 2021 16:00

Цитата: Чувааак

Не побачили мешканці того будинку в голубах джерело білка у вигляді мяса))) пару тройку раз сюда прийти, краще взимку коли вже немає молодняка, знести пару голів і в суп. Голуб коли його піймають буде кричати про небезпеку, попереджаючи інших, і ті вже не сунуться знову на горище на деякий час.

Думаєте голубине мясо гірше за курине? Чи кури не хворіють? Та болячок не менше ніж в голубів, до того ж курей пічкають навмисне антибіотиками якщо найдуть в поголівлі хоч одну хвору птаху. А тут на, бери мясо безкоштовно! Залишилось обпатрать піря (і правильно його утилізувати) і вийняти кишки якими люблять ласувати собаки і коти.

Я не закликаю до насилля, а лише кажу що голуби не поступаються тим же перепелам

Голубів їдять, але їх спеціально виводять для цього. І від болячок, до речі, лікують. А їсти отих голубів - це все одно, що щурів зі смітника. Як спробуєте - поділіться враженнями. Може, воно і нічо так)) 


15 6
4 182
1
19 серпня 2021 16:17

Цитата: ecolog
А їсти отих голубів
ну можно закоптить ...


6 4
222
19 серпня 2021 16:37

Цитата: shtai

Пощастило, що голуби не кинулися захищати своїх нащадків. Сходіть на горище Ватутіна 92 - ось там дійсно можна знімати філь жахів: висота близько метра, повсюди скловолокно і голуби що намагаються тебе атакувати.

да на любой технический этаж зайди и картина будет точно такая же, исключение только дома в которых вентиляционные отверстия закрыты решетками.


9 1
112
19 серпня 2021 17:34

Голуби-частина нашої екосистеми.Вони потрібні в природі.Як і коти та собаки.В тому,що вони плодяться,засмічують територію,дахи,заважають комусь жмти і т.д. і т.п. винні лише ми-люди.Треба лиш відповідально та вдумливо до всього ставитись. Тварин-стерилізувати,на дахах-вчасно робити решітки,відселяти птахів у голуб*ятні,тощо...Але ж,шановні-нам лінь це робити,нам так важко бути громадянами.Нам же "шоб жить попроще-поспать та пожрать,у вихідний-пиво,шашаличок".Тож проблеми нікуди не діваються,а лише накопичуються.Я впевнений,що є розумні шляхи їх вирішення. 


12 12
249
19 серпня 2021 18:11

Не понятно. Управляющая компания не справляется. Жильцам все-равно? Почему не выбрали бругую управляющую компанию? Есть же альтернативы. ОСББ можно и вперед. Это же ваш личный дом. Кто еще должен в нем навести порядок? Может мне с Раковки приехать и погонять вам голубей?

Совковые пенсионеры без права и чувства собственности привыкли писать жалобы, а жопу подорвать самому лень.

Вош дом - ваша крепость. Лубишь с горочки кататься, люби саночки возить.

пысы: голубей лучше патрать пока они не научились летать. Тогда мясо зирное и мягкое. Потом жилистое. И, как по мне, вкуснее современной курятины. Правда жрать там нечего практически.


8 5
60
19 серпня 2021 19:00

А вот жили бы коты во дворе и не было бы такого количества голубей. В природе существует баланс - уничтожили котов и получили полчища крыс и голубей. Плохо историю учили в школе про эпидемию чумы в Европе. Там тоже с котами боролись..

 


15 2
540
1
19 серпня 2021 19:33

Цитата: alexradion

Голуби-частина нашої екосистеми.Вони потрібні в природі.Як і коти та собаки.В тому,що вони плодяться,засмічують територію,дахи,заважають комусь жмти і т.д. і т.п. винні лише ми-люди.Треба лиш відповідально та вдумливо до всього ставитись. Тварин-стерилізувати,на дахах-вчасно робити решітки,відселяти птахів у голуб*ятні,тощо...Але ж,шановні-нам лінь це робити,нам так важко бути громадянами.Нам же "шоб жить попроще-поспать та пожрать,у вихідний-пиво,шашаличок".Тож проблеми нікуди не діваються,а лише накопичуються.Я впевнений,що є розумні шляхи їх вирішення. 

 

 

За то у них лавочки фиолетовые! Красотища! ? 


6 34
367
1
19 серпня 2021 19:39

Как у Задорнова .В отеле строители шумоизоляцию наоборот смонтировали -   и теперь я голубей слышу ,а они меня нет


7 0

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 4 від 26 січня 2023

Читати номер
Попередні випуски
Вверх