У Горішніх Плавнях реалізують міську програму реабілітації дітей з інвалідністю

11.03.2025, 20:02 Переглядів: 582 Партнерський проєкт

 З її учасниками проводиться системна робота, спрямована на розвиток життєво важливих навичок, необхідних для інтеграції в суспільство. Програма реалізується за кошти Благодійного фонду Полтавського ГЗК

Цього року в рамках міської програми реабілітації дітей з інвалідністю для її учасників (51 дитина), як і в попередні роки, передбачено відвідування Кременчуцького центру комплексної реабілітації. Про це повідомила координаторка програми Любов Хиль. За її словами, одна підгрупа із 27 дітей отримує послуги з комплексної реабілітації в центрі щосереди, друга — 18 дітей — кожного четверга. Шість дітей отримують послуги консультативного пункту закладу, де за попереднім записом у кінці кожного місяця їм приділяють увагу психологи й логопеди.

Спрямована на реабілітацію дітей з інвалідністю програма Горішньоплавнівської міської ради діє 17 рік поспіль. Її фінансування забезпечується коштом Благодійного фонду Полтавського ГЗК.

«Послуги, які надає учасникам міської програми Кременчуцький міський центр реабілітації, спрямовані на коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, удосконалення здібностей, максимальну реалізацію особистого потенціалу», — наголосила Любов Хиль.

Кожен учасник програми, зазначила її координаторка, відвідує заняття психологічного профілю, з корекції порушень мовленнєвої діяльності, опановування навичками роботи з комп’ютером. Крім того, для дітей проводять музичні заняття, сеанси арттерапії (вид психотерапії, у якій використовують мистецтво, насамперед образотворче). А на заняттях з учителем-реабілітологом вони здобувають навички соціальної комунікації: вміння вести бесіду, керувати своїми емоціями, зберігати спокій у напружених ситуаціях, налагоджувати стосунки в колективі.

Крім того, учасники програми отримують послуги з фізичної реабілітації. Зокрема, з кожною дитиною працює фахівець з гідрокінезотерапії.

Це метод, який передбачає виконання фізичних вправ у водному середовищі. Як роз’яснюють спеціалісти, особливий ефект терапії полягає у тому, що рідина забезпечує зменшення дії сили тяжіння на тіло. Крім того, має значення температурний вплив води. У Кременчуцькому центрі комплексної реабілітації кожна дитина також отримує масаж та фізіотерапевтичні процедури. Зокрема, процедуру з використанням вібромасажера, яка, за поясненнями реабілітологів, впливає на стан шкіри, покращує кровообіг та відтік лімфи, прискорює перебіг обмінних процесів, підвищує м’язовий тонус та розслаблює тіло. А ще використовується дарсонваль — спеціальний апарат, що здійснює вплив на організм за допомогою змінних електричних струмів. Завдяки його дії розширюються кровоносні судини, поліпшується живлення тканин та активізується кровообіг.

Також проводиться магнітотерапія. Це процедура, у якій використовується вплив низькочастотних магнітних полів. На думку фахівців, магнітотерапія сприяє мобілізації регенеративних та імунних процесів у тканинах. Протягом 2025 року, за словами Любові Хиль, у рамках міської програми для дітей із Горішніх Плавнів заплановано чотири курси реабілітації у Кременчуці. Кожен курс передбачає відвідування дитиною установи протягом десяти днів та отримання десяти занять з лікувальної фізкультури. Стільки ж сеансів масажу і занять із гідрокінезотерапевтом та 30 фізіотерапевтичних процедур. Крім того, передбачено відвідування по два заняття на тиждень із логопедом і психологом. По чотири-шість музичних занять, десять групових сеансів із учителем-реабілітологом та десять занять у комп’ютерному класі. Курси реабілітації заплановані на квітень, травень, вересень і жовтень. Як пояснила Любов Хиль, групи для проходження курсів реабілітації будуть створюватися залежно від потреб учасників міської програми.

За її словами, крім відвідування зазначених занять передбачено проведення пізнавальних екскурсій. Серед них відвідування міської виставкової зали, де дітей знайомитимуть з творами образотворчого мистецтва, а місцеві художники проводитимуть для них майстер-класи з малювання.

«Мистецтво сприяє розвитку власної творчості, допомагає дітям розуміти емоції, розвивати соціальні навички, покращувати дрібну моторику та креативне мислення. Мистецтво сприяє гармонійному розвитку на фізичному, психоемоційному та соціальному рівнях і є чудовим засобом для покращення настрою, зниження тривожності», — наголосила Любов Хиль.

Вона зазначила, що також планується проведення екскурсій до різних закладів і установ міста та «в інші цікаві місця». Кожного тижня в офісі громадської організації «Центр муніципального розвитку», яка адмініструє програму реабілітації дітей з особливими потребами, проходитимуть півторагодинні заняття з нейрографіки. Їх проводить фахівець Тетяна Амельченя.

Як пояснила Любов Хиль, нейрографіка — це «графічний метод роботи зі свідомістю, різновид арттерапії».

«Ніяких навичок малювання не потрібно. Суть методу полягає у створенні нейрографічної лінії, яка є спонтанною і не повторює себе на кожній ділянці свого шляху. При цьому залучена дрібна моторика рук, пов’язана з нейронними мережами мозку. Нейрографіка — метод простий, доступний, результативний», — зазначила координаторка програми.

Любов Хиль підкреслює, що «наша мета — допомогти кожній дитині з порушеннями чи інвалідністю ствердитися і соціально інтегруватися в суспільство».

«Наші індивідуальні й загальнорозвивальні заходи спрямовані на зміну в розвитку дитини, забезпечення її участі у житті соціуму, реалізації в різних видах діяльності», — підсумувала співрозмовниця.
Автор: «Хроніки тижня»
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 6 від 6 лютого 2025)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх