Тарганів у педіатричному відділенні кременчуцької дитячої лікарні знищать у червні

20.05.2013, 11:11 Просмотров: 2 455 Комментариев: 9

Тарганів у педіатричному відділенні кременчуцької дитячої лікарні знищать у червні

Три мами поскаржились «Телеграфу» на тарганів та інші незручності у педіатричному відділенні кременчуцької дитячої лікарні. Головний лікар запевнив, що тарганам настане смерть у червні – бо тоді у відділенні проведуть капітальний ремонт. І витратять на це 3,8 млн. гривень. Сподіваємось, що такої грандіозної суми капіталовкладень не витримає жоден тарган

«Дорогой «ТелеграфЪ», хочу попросить о помощи. Я с годовалым ребенком лежу в детской больнице, в терапевтическом отделении младшего возраста. Сообщаю, что в больнице ужасные условия, детям дают суп, в котором плавают черви. Сестры и лечащий врач не носят повязки, пол моют раз в день кое-как. Напечатайте, пожалуйста, статью об этой больнице!»

 

Ось такий драматичний лист надійшов електронною поштою до редакції. Ми зв’язалися з його автором, і молода мама розповіла наступне:


– У моєї дитини бронхіт, ми в цій лікарні вже три тижні, нам його ніяк не вилікують. Дитину годуємо лікарняною їжею, я пішла за супом, узяла тарілку, а там черв’як – біленький, масивний такий. Я мало не знепритомніла від огиди, понесла тарілку на кухню, точніше у їдальню, вони там подивилися і одразу вилили суп у раковину. Сказали, що будуть скаржитись на центральний харчоблок, бо у самому педіатричному відділенні їжу не готують, її беруть з якогось спільного харчоблоку. А потім жінка прийшла з того харчоблоку, сиділа там, хихотіла. Я чула, як вона сказала: а що мамочці не подобається, черв’як же засушений, підсмажений, проварений? І мені каже: хіба у вас такого не трапляється, він міг з крупою до супу потрапити? А я кажу: коли у мене в крупі черв’яки, я таку крупу дитині не даю! Так ті, що в їдальні у відділенні працюють, хоч вибачились, а та жінка похихотіла і пішла! Ну і як це назвати? Шкода, що я трохи протупила, треба було одразу той суп на телефон сфотографувати, якось не подумала, що вони його так швидко виллють.


«ТелеграфЪ» поспілкувався ще з двома мамами. Вони разом із дітьми перебували у педіатричному відділенні лікарні саме в той час, коли наша дописувачка знайшла у супі черв’яка. Ось що розповіли жінки:


– Так, я чула цю історію з черв’яком. На власні очі я черв’яка не бачила, бо той суп одразу вилили у раковину. Нам сама мамочка і розповіла про цей кошмар, дуже обурювалась. Зате я бачила тарганів у тумбочці, це дуже неприємно, такі великі! А ще я блоху впіймала, ходила скаржитись, навіть принесла показати, а мені сестричка сказала: ну ви вже нас зрозумійте, їх у понеділок травили у підвалах, так вони, мабуть, поповзли на перший поверх, у відділення.


Друга пацієнтка педіатричного відділення зазначила, що у неї претензій до лікарняної їжі немає:


– Коли ми поступили до відділення, нас одразу попередили, що дитину можна годувати лише лікарняною їжею, не можна нічого приносити з дому, жодних «вкусняшок». Я вирішила, що робитиму так, як сказали – заборонила мамі носити з дому їжу для дитини, годувала її лише тим, що давали у лікарні. Звісно, їжа ніяка, але вона такою і повинна бути, бо це дієтичне харчування. У тарілках, слава Богу, я нічого такого не знаходила, черв’яків не було, дитина їла нормально. А от таргани дуже замучили, неприємно їх бачити, вони у тумбочках з’являлися, такі великі. Медсестри пояснювали, що вони повзуть з підвалів – їх там весь час травлять, а вони переповзають туди-сюди. Взагалі, умови у педіатричному відділенні не дуже добрі, від каналізації іноді смердить, теж неприємно.

 

«Черв’яка не було», – стверджує головний лікар

 

Наслухавшись тарганячих історій, «ТелеграфЪ» звернувся до головного лікаря дитячої лікарні пана Пересипа. Він призначив нам час, відповів на запитання і показав педіатричне відділення та його їдальню. Фотографувати відділення головний лікар не дозволив, пославшись на те, що не отримав дозволу віце-мера пана Калашника, який курирує міську медицину.  Втім, сфотографувати тарганів нам все одно не вдалося б, бо хитрих гадів хтось, мабуть, попередив, і вони ухилилися від зустрічі.


Головний лікар пан Пересип надав коментар з приводу ситуації, що склалася:


– Щодо скарг, які до редакції направили громадянки, можу доповісти наступне. До мене, як до головного лікаря, жодна з пацієнток не зверталася ані з усною, ані з письмовою заявою.   Отримавши інформацію газети про наявність черв’яка у супі для дитини, я призначив службове розслідування. Жоден із працівників педіатричного відділення для дітей молодшого віку не підтвердив інформацію про черв’яка. Завідувач педіатричного відділення  засвідчив, що до нього не надходили скарги від пацієнток на якість їжі для дітей. Таким чином, за результатами службового розслідування інформація про черв’яка, який нібито знаходився у суповій тарілці, не підтвердилась.  По другій претензії – щодо бліх, які нібито спіймала одна з мам, можу відповісти наступне. Інформація видається мені вкрай сумнівною, ми бліх у відділенні не знайшли, крім того, носіями бліх є домашні тварини – коти, собаки – а їх у підвалах лікарні немає. Підвали регулярно перевіряються та дезінфікуються.  Щодо третьої претензії – таргани, яких бачили дві мами у тумбочках, – маю сказати, що я теж свого часу бачив у педіатричному відділенні тарганів. З ними ведеться постійна боротьба, на жаль, вона не завжди дає бажані результати. Таргани піднімаються до педіатричного відділення з підвалу, через систему вентиляції та каналізації. На жаль, ці системи дуже застаріли. 30 років тому, коли будувалася лікарня, їх зробили за останнім словом тодішньої техніки, та минув час, і зараз ми маємо дуже серйозні проблеми з каналізацією. Через стару каналізацію у палатах іноді з’являється неприємний запах, а у деяких палатах росте цвіль – пацієнтів ми там не розміщуємо. Ми проводимо регулярну дезінфекцію та косметичні ремонти, але вони проблеми не вирішують. Проблему має вирішити капітальний ремонт відділення, він запланований на липень цього року. Міська влада, міський голова приділяє значну увагу дитячій лікарні, ви знаєте, яке високоякісне реанімаційне відділення обладнали у нашій лікарні. На ремонт педіатричного відділення міська влада запланувала виділити 800 тисяч гривень. І ще 600 тисяч – на закупівлю нових меблів та обладнання. Все буде нове, інакше тарганів не позбутися. Крім того, ми плануємо повністю поміняти систему каналізації. Віце-мер пан Калашник тримає питання ремонту на особистому контролі. Єдине, що може зашкодити нашим планам – це проблеми з наповненням міського бюджету, ви знаєте, що цього року він наповнюється дуже важко. Та ми дуже хотіли б сподіватися, що ремонт педіатричного відділення таки відбудеться, і ми забезпечимо, нарешті, пацієнтам достатньо комфортні умови лікування.

 

Фотографувати педіатричне відділення головний лікар не дозволив, пославшись на те, що не отримав дозволу віце-мера пана Калашника, який курирує міську медицину.

 

Прокуратура провела перевірку харчоблоку


«ТелеграфЪ» отримав інформацію, що у квітні прокуратура Кременчука проводила перевірку харчоблоку міської дитячої лікарні. Ми звернулись до прокуратури за коментарями.  За дорученням першого заступника прокурора Кременчука, радника юстиції пані Середи нам повідомили, що перевірка санітарного стану централізованого харчоблоку дитячої лікарні здійснювалась планово, за дорученням обласної прокуратури, а не за скаргами. Робили перевірку представники міської прокуратури та санітарної служби Кременчука.

 

За результатами перевірки харчоблоку прокуратура внесла відповідне подання. Після розгляду подання особи, винні у виявлених порушеннях, були притягнуті до відповідальності. А притягував їх до відповідальності головний лікар дитячої лікарні.  Зафіксовані порушення мають, скоріше, дисциплінарний характер, вони не стосуються якості  харчових продуктів та готової їжі.  Водночас представник прокуратури зазначив «Телеграфу», що крупи та борошно під час перевірки прокурорами не оглядалися, їхня якість не перевірялася. Санітарний стан педіатричного відділення теж не перевірявся, це не було передбачено планом заходу.


Таким чином, встановити, чи існував у супі білий вгодований черв’як, наразі практично неможливо. Що ж стосується тарганів, керівництво лікарні обіцяє їх  остаточно знищити у червні, під час капітального ремонту. За останньою інформацією, міська влада запланувала виділити на ремонт педіатричного та приймального відділень дитячої лікарні 3,8 мільйони гривень. Хочеться сподіватися, що гроші таки відшукають, попри складнощі з наповненням бюджету.  Таргани – погана кампанія для маленьких дітей, час вже їх розлучити.

Комментарии: 9

4 735
20 мая 2013 11:36

Жесть! Слава Богу, что мы там не лежали... В инфекционке условия получше будут... Кстати, о том, что в больнице тараканы говорят уже не первый и не второй год... Удивительно, что только сейчас поднялся этот вопрос...

0
3 212
20 мая 2013 11:37

Олололинка, прямо похожее письмо...

0
768
20 мая 2013 12:28

да уж, условия - ужас, отношение мед персонала - кошмар, при слове "Вам надо в больнице пролечиться" у многих мамочек начинается нервный тик. Что тут скажешь, какая страна, такие и ...

0
0
20 мая 2013 19:05

Мамочки, а, что вы хотите?))) на такое финансирования:( слава богу мне не приходилось лежать в больнице, но моим подругам пришлось полежать именно в этом отделении пару неделек. Чтобы прям такого ужаса там не было)))) понятно, что не шик))), но тараканов не видели!!!!)))) а на счет червяков, конечно все может быть))))но тоже все 2 недели не попадались)))...мамочки, я бы на вашем месте, об еде малыша подумала!!! и нашла бы выход из ситуации, как кормить ребенка в больнице, тем более годовалого!!! Сейчас не каменный век и есть множество качественного питания в баночках, которые не только вкусные, но и намного питательней и полезней чем еда в больнице)))) ... Все может быть в наших больницах((( но написать тоже можно все, что угодно))) в следующей раз, если, что мамамочки, Фотографируйте)))))))))

0
0
20 мая 2013 20:33

Два раза пришлось лежать с маленьким ребенком.Первый раз в хирургическом отделении-это просто кошмар.Крысы по палате ночью бегали как у себя дома (4 этаж),вышла в неприемные часы купить еды,лекарств и пополнить счет-назад не могла попасть, стучала, звонила в дверь,по телефону-никто не реагировал,а лифтом не разрешают пользоваться.Только когда сказала лифтерше, что сейчас уйду домой,а ребенок останется в палате и поднимется шум на всю больницу-только тогда отвезли в отделение.
Второй раз лежала в пед.отделении.В палатах нет розеток-невозможно зарядить телефон, подогреть водичку ребенку помыться-горячей воды нет, а столовку закрывают в 4 часа.Принесли градусник-померяла температуру-38 градусов,а ребенок горит.Хорошо,что из дома свой взяла-на нем-39,3.
А после выписки и у меня и у ребенка был педикулез,хотя при поступлении нас на приемном всех проверяли.

0
0
20 мая 2013 20:46

я тоже лежала в хирургическом отделении. Конечно не номера люкс:кровати ужасные, из окон дуло, но все было чисто, никаких тараканов, а тем более крыс мы не видели. Кормили нас супами, было вкусно, ожидала намного худшего, а так всю еду приносили из дома, там есть холодильник куда все ставили. Можно было даже помыться горячей водой, правда в определенные часы. Так что не все так ужасно :))

0
0
21 мая 2013 17:08

Я сама лично относила блох (которых словила на ребенке), сестре хозяйке!!! После чего, меня тут же переселили в другой бокс.

0
0
21 мая 2013 18:36

(Доброго здоров*ячка),та з нашими лікарнями такого не побажаєш.Я 15-ти річний хлопець.Якось я потрапив у травмотологічне відділення з вивихом плечевого суставу,наклали гипс на усю руку і спину, який нечого не фіксував а тільки сипався і болтихався на мені.Голова відділення сказав що мені треба полікуватіся у лікарні "10" днів! а пролежав я 2 тижні просто пив таблетки и міряв температуру усе те що я міг робити у дома! А тепер за АНТИСАНІТАРНИЙ СТАН ЛІКАРНІ!!! ОБЕРЕЖНО! Таргани,зламані тумбочки без дверцят я яких мед персонал риється навіть коли вас немає у палаті, ліжка жахливі краще на підлозі спати ніж на ліжку але таргани не дадуть и очи зімкнуть!

0
1 671
22 мая 2013 14:48

а еще для меня было удивлением что в такую жару, в детской больнице нет горячей воды, потому что отключили нагорную часть, как так в больнице нет бойлера или котельни, мамы с со своими чайниками ходят мыться в один единственный душ, а чайники можно кипятить по очереди только на кухне, в палатах не рабочие розетки

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх