Стріляють всі: чи не стане зброя самооборони для кременчужан зброєю нападу?

24.01.2013, 09:43 Просмотров: 6 171 Комментариев: 24

Стріляють всі: чи не стане зброя самооборони для кременчужан зброєю нападу?
Читайте реальні історії про кременчужан, які постраждали від пневматичної зброї!!!


Міністр юстиції Олександр Лавринович


Міністр юстиції пан Лавринович заявив, що вважає доречним вільний продаж травматичної зброї (зброї самооборони) населенню – крім громадян, які стоять на обліку у психіатрів.  Міністр впевнений, що це нововведення  не призведе до погіршення криміногенної ситуації в Україні.

 

Минулого тижня в Полтаві один п’яний чоловік прийшов до свого кума. Посидів, випив і почав у того стріляти. Зробив 9 пострілів, 6 з них – у голову. Стріляв із пневматичного пістолета. Завдяки тому потерпілий і вижив. Фахівці кажуть, був би замість пневматики пістолет із гумовими кулями, фінал вийшов би зовсім сумний.


На допиті полтавський стрілець пояснив, що переплутав свого кума зі своєю тещею, з якою має напружені стосунки. Виходить, громадянин, який не стоїть на обліку у психіатра – а просто два тижні святкував Новий рік – вгатив 9 «куль» в удавану тещу. І як це оцінювати: зброя у даному випадку була використана для самооборони від тещі чи для нападу на тещу?


Наразі пневматична зброя продається вільно. Умільці її переробляють, щоб збільшити силу удару металевої кульки.  Міністр юстиції пропонує вільно продавати ще і зброю самооборони, яку в народі частіше називають «травматичною» – пістолети та револьвери з гумовими кулями, газові пістолети та аерозольні упаковки сльозогінного газу.  Свою пропозицію урядовець озвучив того самого тижня, коли в Полтаві сталася побутова стрілянина між кумами. Звідки ж у міністра впевненість, що вільний продаж травматичної зброї не погіршить криміногенну ситуацію в Україні?

 

У «Телеграфа», наприклад, є сумніви. Тому ми запитали експертів, як, на їхню думку, громадяни застосовуватимуть зброю самооборони зараз, коли за свідченнями соціальних психологів, внутрішня прихована агресія українців невпинно зростає? То зброя слугуватиме їм для самооборони чи для нападу?

 

«Я махав руками як Кличко, насилу відбився!»


Аерозолі зі сльозогінним газом традиційно вважаються засобом самозахисту. Та і їх використовують для нападу. Ось яку історію розповів «Телеграфу» колишній кременчуцький оперативник, який пропрацював у правоохоронних органах більше 20 років. Сталася вона минулого року:
– Думаю, вони мене помітили і повели ще на водоканалі. Я повертався з корпоративу десь о пів на третю ночі. Вийшов з таксі, думав, пройдусь трохи пішки. Зайшов до магазину, купив щось і пива. А як увійшов під арку – там темрява, ліхтар далеко – вони мені велику «черемуху» прямо в обличчя. Хлопці молоді, років до 25-ти. Я там махав руками і ногами як Кличко, пакунок з пивом вони у мене видерли – а воно і краще, руки вільні. Відбився, одним словом. Відійшов метрів за сто, тоді сльози як потекли – взагалі нічого не бачив. Дома промив очі з господарським милом, та куди там – наступного дня і продерти їх не міг.

 

Викрав автомобіль і стріляв у власника


 Коли верстався матеріал, в Автозаводському районному суді якраз слухалась справа про викрадення автомобіля. Викрадач ще й стріляв у власника автомобіля з пневматичного револьвера. Пострілів було кілька, «кулі» засіли в голові та в руці потерпілого.

 

«Він загинув від пострілу в серце...»


Зброя самооборони у нормативних документах називається зброєю «несмертельної дії». Втім, назва не гарантує життя. Один із співробітників видавничого дому «Приватна газета» втратив брата – 40-річний чоловік загинув від пострілу із пневматичного пістолету «сафарі». Стріляв у нього 25-річний наркозалежний. Перероблена куля влучила в область серця, була пробита також легеня. На суді стрілець стверджував, що він не очікував когось вбити, бо раніше стріляв з пістолета по порожніх бляшанках та бездомних собаках, і ніхто з бляшанок та собак не помирав – лише скавучали. Та зрештою сталося те, що сталося.

 

«Бійки перетворяться на стрілянину»


Стріляють всі: чи не стане зброя самооборони для кременчужан зброєю нападу?

«ТелеграфЪ» запитав начальника кременчуцької міліції громадського порядку майора Захарченка для чого, на його думку, застосовуватимуть зброю самооборони кременчужани – для захисту чи для нападу? Майор відповів:


– Я впевнений, що частіше зброю самооборони застосовуватимуть для нападів, а бійки перетворяться на стрілянину.  Існують випадки, коли людина захищається, не заперечую. Та ми повсякчас стикаємося саме з нападами. Хоча би останній випадок – один громадянин побив іншого. Той пішов додому, узяв пневматичний пістолет і прийшов постріляти у  кривдника. Звісно, порушена кримінальна справа. Це моя особиста думка, думка офіцера міліції, але я б не поспішав із дозволами вільно продавати пістолети та револьвери з гумовими кулями. Кременчужани і без того непогано озброєні. В місті більше 1000 осіб вже мають спецзасоби самозахисту (пістолети та револьвери з гумовими кулями), ще близько тисячі володіють газовими пістолетами, які «умільці» переробляють на бойові. У мисливців  знаходиться майже 4000 рушниць. Якщо зброї ще побільшає, добра з цього не буде.

 

Хто стане «ворошиловським стрільцем»?

 

Стріляють всі: чи не стане зброя самооборони для кременчужан зброєю нападу?

Про психологічний бік питання «ТелеграфЪ» говорив з Ларисою Калініченко – практикуючим психологом, штатним психологом Кременчуцького наркологічного диспансеру:


– Пані Ларисо, наскільки обгрунтовані твердження про те, що рівень прихованої агресії серед українців невпинно зростає?


– Я вважаю, ознаки такого явища існують. Щоденно бачу клієнтів, які перебувають у стані довготривалого неврозу.  Люди не відчувають впевненості не лише у завтрашньому, а й у сьогоднішньому дні.  Хоча влада і повторює як мантру слова про «стабільність», ми не віримо, не бачимо цієї стабільності. Звідси неврози.


– Громадяни якого типу найвірогідніше стануть «ворошиловськими стрільцями» і почнуть з’ясовувати стосунки зі зброєю самооборони в руках?


– У першу чергу, такими клієнтами можуть стати психологічно неврівноважені особистості, не визнані та не оцінені соціумом – так звані «маленькі люди», які мають дуже скромне соціальне становище і водночас жагуче бажання лідерства. Застосування зброї також можна очікувати від імпульсивних та агресивних особистостей із низьким рівнем самоконтролю. Дуже серйозною групою ризику є підлітки. І не обов’язково це підлітки з кримінального середовища. Просто дорослі діти ще не вміють жити, домовлятися, шукати компроміси, не визнають, що життя не завжди справедливе. Втім, найбільша небезпека полягає в іншому – неможливо гарантувати стовідсотковий відсів неврівноважених особистостей, яким не можна давати зброю. Психіатри – не боги, не завжди вдається передбачити, як особа діятиме в умовах стресу.

 

Як продаватимуть зброю


Наразі зброю самооборони в Україні може придбати обмежене коло громадян – працівники суду, прокуратури, служби безпеки, їхні близькі родичі, журналісти, державні службовці та ще кілька категорій осіб.  Процедура регламентована наказом МВС № 379 ДСК від 13.06.2000р. Між тим, до другого читання у Верховній Раді тихо, «без шуму та пилу», готується законопроект № 2105 «Про обіг зброї невійськового призначення». Він суттєво розширює коло користувачів – право придбати зброю самооборони набуватимуть усі громадяни України, коли їм виповниться 21 рік (ст. 15). Обмеження поширюються на громадян, які не мають відповідної довідки про стан здоров’я чи визнані судом тимчасово недієздатними, зниклими безвісті чи померлими (ст.19). А також на осіб із непогашеними судимостями та тих, хто лікується від алкоголізму і перебуває на диспансерному обліку. Щодо наркоманів норма прописана дуже непевно – якщо стоїть на обліку, то не дадуть, а якщо не стоїть, то...


Законопроект № 2105 прийняли у першому читанні 14.04.2010 року (318 нардепів проголосували «за»). Наразі його готують до другого читання. Тому, на нашу думку, заява міністра юстиції про доречність вільного продажу зброї самооборони в Україні невипадкова. Поки не зрозуміло – це заява за переконанням чи вона має лобіський характер на користь потужної касти зброярів, яким потрібні покупці.

 

«ТелеграфЪ» цікавить думка читачів. Як ви вважаєте, кременчужани частіше застосовуватимуть зброю самооборони для захисту чи для нападу? Свій коментар ви можете залишити під цим матеріалом. Найцікавіші коментарі ми надрукуємо у №5 "Кременчуцького Телеграфа".

Автор: Лариса Артеменко Источник фото: job-sbu.org
Теги:

Комментарии: 24

1 327
24 января 2013 10:16

чи не стане зброя самооборони для кременчужан зброєю нападу?

Вона вже нею стала.

0
0
24 января 2013 10:19

Проведут "громадськи слухання", в СМИ выступит куча психологов и домохозяек - все пох***. У рабов даже мысли не должно быть о защите себя!

0
3 212
24 января 2013 10:20

человек с пневматикой уверен в том, что оружие не убьет и не будет сопоставления оружия и гильзы. если оружие нарезное то это своего рода отпечаток пальца которые практически не возможно подделать. продавая отстрелянное нарезное оружие ты выдаешь человеку подписанное оружие, что действует на нормального человека отрезвляющие - палить просто так не будешь, так как через 10 минут станет ясно кто. кроме самой экспертизе при продаже нужны и ежегодные и еще чаще, нужно посмотреть уровень жизни в семье, не в гривнах, а в том нормальной ли жизнью живет человек...

0
1 590
24 января 2013 10:22

Посмотрите на молдаван, у них разрешено короткоствольное оружие и они уже всех поубивали fellow

0
372
24 января 2013 10:24

Как правило,это решает Фемида,на какой чаше больше вознаграждений.Разрешения выдавать адекватным людям.

0
0
24 января 2013 10:26

це заява за переконанням чи вона має лобіський характер на користь потужної касти зброярів, яким потрібні покупці.

Иного обоснования для изменения нынешнего законодательства более убедительным не нахожу. Никаких социальных предпосылок,которые бы стимулировали расширение рамок Закона об оружии в нашей стране нет. Есть сомнительные ссылки на опыт других стран, которые вызывают лишь споры, т.к.аналитика касается как оружейной культуры, так и социально-экономического развития этих стран. Нам предлагают привить геморрой, чтоб потом его лечить, наживая собственный опыт экспериментального выживания.

0
3 212
24 января 2013 10:36

Илюха, ну молдаване сейчас получше себя ведут чем американцы :) у которых оружия со времен гражданской войны разошлось столько по стране... или это у них обострение?

0
0
24 января 2013 11:09

а с чего это вдруг заговорили об оружии? что подтолкнуло Лавриновича? то что будет сейчас в стране полная Ж ? типа пришло время защищаться т.к. криминал разрастется?

так политики и чиновники в этом и виноваты

у нас в стране если разрешат оружие - политиков и чиновников первых же и постреляют...100% ... т.к. суд у нас уже не гуманный давно...судьей будет выступать оружие

0
1 369
24 января 2013 11:12

во во верно сказал!ментов судей и врачей)))

0
646
24 января 2013 13:17

а если бы кум кума стеклянной бутылкой по голове бил то тогда по логике журналиста надо вводить запрет на отпуск стеклотары без разрешения. а по статистике около 10% зарегистрированного оружья стреляет. надо быть полным идиотом, что бы сначала оформлять разрешение и покупать пистоль , а потом палить с него на право и налево.

0
1 322
24 января 2013 14:47

Оружие пока оформишь, то и стрелять перехочется. Стрелять больше не будут, но бюрократам свобода действия: проверки хранения, перерегистрация, чуть что сразу подозреваемый:" А не ты ли вчера стрелял с травмата на улице ? У тебя ж есть? " и т.д и т.п.

Интересна цифра 1000 травматов в городе: это столько у нас працівників суду, прокуратури, служби безпеки, їхніх близькіх родичів, журналістів, державних службовців та ще кількох категорій осіб ?

0
0
24 января 2013 15:12

Не знаю как у вас, а у меня патрон всегда в патроннике. Но только для защиты. И только.

0
0
24 января 2013 16:19

будучи в Италии наблюдал своими глазами такую картину. Затор, стоит масса авто на кругу к которому подходит 5 дорог и вдруг встреча двух: 1. Ты мне когда 1000евро оташь, ведь обещал же! 2. да ну нету отдам конечно!. 1. достаёт пистолет и на повал в голову. никуда не убегает, подьехала полиция, к стати каким образом для меня осталось загадкой мгновенно причём. и стрелявшего увезли!

0
0
24 января 2013 17:49

За. Но при определенных условиях. Например жесткий психологический отбор. Пока можно покупать, я так понял, только под патрон Флобера..

0
0
24 января 2013 18:13

В статье приведены примеры применения ПНЕВМАТИЧЕСКОГО оружия, которое и так безо всяких разрешений может приобрести любой желающий в любом оружейном магазине.
А вы приведите, пожалуйста, примеры того, как применялись ТРАВМАТИЧЕСКИЕ ПИСТОЛЕТЫ из хулиганских побуждений или разбойных нападений. НИ ОДИН ИДИОТ НЕ СТАНЕТ ИСПОЛЬЗОВАТЬ В ПРЕСТУПНЫХ ЦЕЛЯХ ЗАРЕГИСТРИРОВАННЫЙ СТВОЛ, так как по отстрелянным гильзам тут же вычислят его хозяина.
Вот и получается, что преступник все равно использует незарегистрированный ствол, а законопослушному человеку запрещено приобрести пистолет для самообороны.
Ну, ладно, жили бы мы в спокойной, какой нибудь, Швеции , то ладно, можно спросить, типо, "Зачем тебе пистолет?". Но ведь мы живем в криминальной Украине. Наша милиция, по ряду причин не может защитить своих граждан от уличного беспредела, но и государство самим гражданам не дает такой возможности. Ведь уличный преступник нападает на более слабую жертву, чем он сам. Но если разрешить свободное хождение зарегистрированного оружия, то любой бандит трижды задумается перед тем как напасть, то ли на гражданина, то ли на продавщицу в продуктовом магазине, не получит ли он пулю?
Я за разрешение не только травматического, но и за нарезного оружия. Но только пистолеты, никаких револьверов

0
876
24 января 2013 21:08

ednik,Правильно сказано.Вот только думаю желающих легкой наживы вряд ли убавится, от продажи травматического оружия.Слишком уж большое расслоение на богатых и бедных в нашем обществе благодаря государству.

0
3 703
24 января 2013 21:32

Ось Вам друзі , моя реальна історія. Коли синок, мого сусіда затіяв стріллянину по не винним горобцям та воронам, я з переляку і штани обісрала і слиною вдавилася. А, хлопчинка вихований ,чемний, має вищу освіту та дуже любить тварин. І ось цей психічноврівноважений парубок , маючи дозвіл на утримання зброї, вбитих ним пташок ,гарнесенько та рівнеько розкладав на лавці. Мабудь , таткові для звіту. А, колись наступить той час, коли вражень від полювання на тварин буде замало. Закортить стрілляти в велику мішень... І таких "адекватів" серед нас повнісенько. Так, що роздавати зброю на всі боки нашим людям, мабудь ще зарано.

0
0
24 января 2013 22:49

Цитата: Туся
І ось цей психічноврівноважений парубок , маючи дозвіл на утримання зброї
Якщо не секрет, то яка була та зброя:
1.Пневматична
2. Газова
3.Травматична
4. Мисливська гладкоствольна
5. Нарізна.
В статті йде мова про травматичну зброю. Якшо ви злякалися пневматичної зброї. то у страха очі великі, та на цю зброю ніякі дозволи і не потрібні. Купувати можна, реєструвати не потрібно, що правда в місті стріляти заборонено (штраф).
З газової я сумніваюсь, що можна вбивати горобців.
Якщо травматична,то цей молодик або журналіст, або прокурор, або суддя і т. д. Потрібно було викликати міліцію, і цього молодика позбавили б зброї зі штрафом (на фоні викладених вбитих птахів)
Якщо мисливська, то стаття не про це. На мисливську зброю любий охочий і так може взяти дозвіл, та купити її.

А ВЗАГАЛІ СТАТТЯ ПРО ТРАВМАТИКИ! ПРО ТЕ, ЩО ГОТУЄТЬСЯ ЗАКОН У ВР, ПРО ДОЗВІЛ НАСЕЛЕННЮ НА ТРАВМАТИЧНУ ЗБРОЮ.

0
0
25 января 2013 10:11

На этой неделе в Кременчуге судили отморозка, который с целью угона авто выстрелил в затылок из пневмата своему "кенту" в Краснознамянке. "Кент" выжил, потому-что сбежал с пулей в башке. Повезло. Друган поехал на своей новой тачке дальше. Нашли. Дело переквалафицировали в простой банальный угон.... не увидеть покушения на убийство видно дорого стояло. Вот и думай после этого давать или не давать? Он ведь скоро выйдет если и сядет....

0
0
25 января 2013 10:45

ИгорьВикторович:, он же из "пневмата" стрелял!!! Их регистрировать не надо и человек знает, что его не смогут идентифицировать. Приведите пример применения зарегистрированого "травмата" с целью нападения.

0
343
25 января 2013 11:01

«Страна управляется справедливостью, война ведется хитростью. Страну получают во владение посредством недеяния. Когда правительство деятельно, народ становится несчастным. Трудно управлять народом оттого, что власти слишком деятельны. Откуда я знаю все это? Вот откуда: когда в стране много запретительных законов, народ становится бедным. Когда у народа много острого оружия, в стране увеличиваются смуты. Когда много искусных мастеров, умножаются редкие предметы. Когда растут законы и приказы, увеличивается число воров и разбойников. Поэтому совершенномудрый говорит: "Если я не действую, народ будет находиться в самоизменении. Если я спокоен, народ сам будет исправляться. Если я пассивен, народ сам становится богатым; если я не имею страстей, народ становится простодушным. Это не означает что НИЧЕГО ДЕЛАТЬ НЕ НАДО. А что это означает, понимают только просветленные».
Лао Цзы (китиайский философ, 6 век до н.э.)

0
0
25 января 2013 13:06

Как на улицах начнутся перестрелки, потом будут думать как у народа забирать это оружие..... belay

0
0
25 января 2013 13:19

Использовать свое оружие с документами для нападения верх идиотизма (их то, по идее, психиатры и должны отсеять). А вообще одной справки от психиатра мало. Фигурируешь в милицейских базах как ранее судимый, семейный дебошир, алкоголик, может быть даже как и злостный нарушитель ПДД и т.д. - хрен тебе, а не "резиновый" пистолет.

0
587
25 января 2013 17:18

Оружие у граждан обязательно должно быть! И не важно травматик или нарезное, Главное иметь способ защитить себя от всякой нечести (и в погонах в том числе)ибо надеятся на наши властно набивающие свои карманы органы бесполезно(зачастую даже опасно), выше приведено несколько примеров.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх