Пам’яті жертв СНІДу

20.05.2005, 12:05 Переглядів: 1 757
Майже половина ВІЛ-інфікованих (з числа тих, у кого вірус виявлено лабораторним шляхом) не стають на облік, не звертаються за медичною допомогою. Вони бояться стати вигнанцями суспільства. А як убезпечити себе здоровим?.

15 травня - День пам’яті жертв СНІДу. До цього дня на станції переливання крові відбулася прес-конференція медиків, які за специфікою своєї професійної діяльності спілкуються з ВІЛ-інфікованими.
У Кременчуці ВІЛ-інфекція з’явилася в 1987 році. Вірус імунодефіциту було виявлено у хворого громадянина іноземної держави, який потрапив до лікарні. Тоді в обов’язковому порядку обстежували всіх, хто звертався за медичною допомогою, і аналізи робили безплатно. Нині обстеження добровільне, і за нього треба заплатити близько тридцяти гривень (ціна тест-системи). Аналіз проводиться анонімно. ВІЛ-позитивних попереджують про кримінальну відповідальність за розповсюдження інфекції. Але на диспансерний облік носія можна поставити лише за його згоди. Більше половини інфікованих, як свідчить медична статистика, на облік не стають. Їх не приваблює навіть безплатне медичне обслуговування і ліки (при лікуванні будь-якої хвороби, навіть нежитю), на яке вони мають право за законом.
Проблема суспільства: навчитися жити поряд з ВІЛ-інфікованими, не відвертатися від них і пам’ятати про правила особистої гігієни. ВІЛ-інфекція передається через кров, основні шляхи передачі – статевий та ін’єкційний. Досвід показує, що навіть ВІЛ-інфікована мати може народити здорову дитину, але для цього медики вживають спеціальні заходи, аби інфекція не передалася під час пологів.
Ризик заразитися під час медичних маніпуляцій, за словами медиків, зведений до мінімуму. Особливі заходи безпеки – при переливанні крові. Донорів обов’язково обстежують на ВІЛ-інфекцію. Плазму крові зберігають півроку при температурі мінус тридцять градусів, потім повторно обстежують донора, від якого вона отримана, і лише тоді двічі перевірену плазму переливають хворим. Встановлено, що вірус імунодефіциту людини стійкий до радіації, але гине вже при температурі 60 градусів, 70-градусний спирт теж його вбиває. Тому, як запевняє завідувачка лабораторії діагностики СНІДу Анна Якубова, за умови правильної “екіпіровки” лаборанта при заборі крові, обробки рукавичок 70-відсотковим розчином спирту після кожної маніпуляції, використанні одноразових інструментів ризику заразитися практично немає.

В результаті лабораторних досліджень (абсолютно анонімно) лабораторією СНІДу станції переливання крові виявлено 307 ВІЛ-інфікованих. Тоді як на диспансерний облік у Кременчуці стало179. Реальної картини ВІЛ-інфекції в місті не знає ніхто. Медики кажуть, що офіційні дані можна множити на двадцять. Офіційно ніхто в Кременчуці від СНІДу не помер – такий діагноз просто не виставляють. Проте минулого року померло 28 ВІЛ-інфікованих наркоманів, цього року – шість.



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх