«Феєрія гончарства»: в Опішні пройшов регіональний мистецький фестиваль

27.06.2021, 12:41 Переглядів: 1 568

 

Під час заходу усі охочі могли відвідати міні-ярмарок «Гончарська веселка», насолодитися витворами майстрів та взяти участь в цікавих майстер-класах

26 червня на території Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні відбувся регіональний фестиваль «Феєрія гончарства», повідомляє веб-портал Полтавської ОДА.

Учасників фестивалю вітали заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко та перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко. 

На фестивалі представили виставку  художньої кераміки, роботи керамістів, художників, працював міні-ярмарок «Гончарська веселка», проводили майстер-класи з приготування страв української кухні: качаної каші, борщу та вареників. І, звісно, усі охочі могли взяти урок гончарської майстерності в гончарів з Полтавської, Дніпропетровської, Київської та Черкаської областей. На фестиваль приїхала й відома художниця-керамістка, українка за походженням, Наталка Кормелюк із США.

Під час заходу відбулася презентація мистецьких проєктів учасників Кераморезиденції-2021 та учнів і майстрів Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв  у Опішному».

- Традиційно у музеї проводили фестивалі, починаючи із 1988 року. Спочатку вони були місцевого значення, потім регіонального, а з 2009 року – набули статусу національного, –  сказав генеральний директор Національного музею-заповідника Олесь Пошивайло. – Мета заходу – популяризація українського гончарства. Ми робимо все для того, щоб популяризувати колекцію музеїв, які налічують більше 60 000 одиниць збережень – це найбільша колекція кераміки в Україні.

Фестиваль провели за підтримки облдержадміністрації, Департаменту культури та туризму ОДА, облради.

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх