Порушення правил особистої гігієни може призвести до інвалідності сечових шляхів

18.12.2016, 09:36 Просмотров: 2 960

Порушення правил особистої гігієни може призвести до інвалідності сечових шляхів

Як виявити інфекцію сечових шляхів у дитини

Інфекції сечових шляхів у дітей займають друге місце після вірусних респіраторних захворювань. Про це Телеграфу розповіла лікар-нефролог Наталія Коваль.


За її словами, особливо актуальна ця проблема у дітей до року. Як правило, вона протікає без яких-небудь яскраво виражених симптомів, але може мати дуже важкі наслідки.


Дуже часто лікарі вчасно не виявляють інфекції сечостатевої системи у дітей, бо вони можуть маскуватися під нудоту, болі в животі, блювоту і навіть ознаки ГРЗ.


Завдяки особливостям дитячого організму, вона досить швидко поширюється і здатна викликати запалення нирок — пієлонефрит. А воно небезпечне можливістю після захворювання не відновити їх функції в колишньому режимі. Далі, якщо пропустити запалення нирки, не усунути його вчасно, виникне ниркова недостатність, і, як результат — неповноцінність організму, тобто інвалідність.

 

Причини виникнення захворювання

- різноманітність мікробної флори, що викликає інфекції сечовивідних шляхів у дітей. Вона залежить від статі та віку дитини, а також від стану імунної системи. Серед бактеріальних збудників лідирують ентеробактерії, зокрема кишкова паличка — майже в 90% випадків, а також інші патогенні мікроорганізми
- порушенні уродинаміки: нейрогенної дисфункції сечового міхура, обструктивної уропатії, рефлюксі сечоводу і сечового міхура
- знижений імунітет. Недостатнє вироблення антитіл, фактори, що підвищують активність макрофагів і нейтрофілів і як наслідок, зниження клітинного імунітету
- порушення обміну речовин
- судинні зміни у тканинах нирок
- аномалії будови статевих органів: фімоз у хлопчиків і зрощення статевих губ у дівчаток
- інфекції статевих органів і кишківника
- наявність глистових паразитів в організмі
- переохолодження, порушення правил особистої гігієни
- операції на сечовивідних шляхах

 

Частота захворюваності на інфекції сечової системи у дітей залежить від статі та віку дитини. Найчастіше ця патологія зустрічається у дівчаток через анатомічної будови органів сечової системи: близькість до піхви та кишківнику, більш коротка уретра. У дівчаток пік захворюваності припадає на вік 3-4 років. А ось в грудному віці частіше хворіють хлопчики, особливо у віці до 3-х місяців. Причини сечостатевої інфекції у дітей в такому випадку, як правило, спричинені аномаліями розвитку статевих органів, а також використанням памперсів і недотриманням правил гігієни.

 

Інфекція може потрапити наступними шляхами:
- через сечовипускальний канал в сечовий міхур і нирки
- з сусідніх органів через лімфатичну систему
- через кров

Клінічні симптоми захворювання
- хворобливе сечовипускання, відчуття печіння і різь
- темний колір сечі, присутність крові в ній
- часті позиви до спорожнення сечового міхура (при цьому відбувається виділення сечі маленькими порціями)
- біль у нижній частині живота, надлобковій області, спині та попереку
- висока температура тіла (вище 38 градусів)

У віці до двох років про наявність інфекції сечостатевих шляхів у дітей свідчить один з симптомів:
- гарячковий стан;
- блювання і пронос;
- роздратованість, примхливість і плаксивість;
- зміна кольору сечі та її різкий, неприємний запах;
- збліднення шкіри та слабкість;
- відсутність апетиту і навіть відмова від їжі.

Діагностика інфекцій сечовивідних шляхів


При підозрі на наявність у дитини даного захворювання необхідно звернутися до лікаря в найближчу добу. Якщо зволікати, то є ризик запалення нирок. Факт наявності захворювання підтверджується загальним аналізом сечі. Якщо виявилася інфекція в сечі у дітей, бажано здати посів на збудника і визначити його чутливість до антибіотиків. Це необхідно для адекватного, правильного вибору призначення антимікробного препарату.

 

Лікування інфекцій сечостатевої системи


Всі заходи, спрямовані на лікування сечостатевої інфекції у дітей, повинні підбиратися індивідуально, залежно від віку і тільки лікарем. Дітей до 2-х років життя, як правило, лікують стаціонарно, через те, що необхідне парентеральне (через шприц) введення антибіотиків та інфузійна терапія. Постільний режим необхідний при вираженому гарячковому стані й больовому синдромі.

Профілактика інфекцій сечостатевої системи у дітей
- бажано як можна довше продовжувати грудне вигодовування не менш 6-7 місяців, це захистить дитину до двох років від виникнення інфекцій сечовивідних шляхів
- при введенні прикорму якомога більше давати овочів, фруктів і продуктів з цільного зерна, які запобігають появі запорів
- різноманітне харчування, ввести у раціон вітаміни та мінерали для нормального розвитку органів і систем
- достатнє вживання води, яка не дасть розвинутися застійних явищ в нирках
- дотримуватись правил особистої гігієни, особливо дівчаткам
- при температурних перепадах під час хвороби - берегти дитину від переохолодження

 

- Якщо випадки інфікування вже спостерігалися, для запобігання рецидивів бажано довгостроково приймати фітопрепарати. Це лікарські збори, до складу яких входять трави з протизапальну та сечогінну дію. Бажано приймати під контролем лікаря, бо деякі з них є досить сильними біологічно активними речовинами. У будь-якому випадку, не варто призначати їх дитині самостійно. Після курсу лікування лікар обов’язково призначає контрольні аналізи. Може знадобитися підтримуюча терапія антибіотиками в оптимальній дозі й за певною схемою, - додала лікар-нефролог Наталія Коваль.

Автор: Альона Душенко Источник фото: womanblog.in.ua
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх