Служба у військовому резерві: питання й відповіді

7.03.2016, 13:00 Переглядів: 5 948

Демобілізованих військовослужбовців запрошують стати резервістами – аби ЗСУ не втрачали накопичений досвід і, у разі загострення ситуації на війні, могли швидко стати до зброї

1. Чим була викликана необхідність впровадження служби у військовому резерві?

Впровадження служби у військовому резерві було викликано необхідністю:

гарантованого та оперативного доукомплектування військових частин постійної готовності підготовленими військовонавченими громадянами у мирний та воєнний час;

заміни старої системи примусового призову під час мобілізації до лав Збройних Сил, яка існувала з радянських часів, на нову, засновану на виключно добровільних та патріотичних принципах комплектування військових частин, яка супроводжується фінансовою, соціальною та правовою підтримкою громадян-резервістів на протязі всього часу проходження служби у військовому резерві.

 

2. Яка мета служби у військовому резерві?

Служба у військовому резерві запроваджується з метою планомірної підготовки резервістів для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань особовим складом у мирний та воєнний час шляхом набуття та підтримання на належному рівні вмінь і навичок за відповідною військово-обліковою спеціальністю.

 

3. Хто такі резервісти ?

Резервісти — це особи (громадяни України), які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

 

4. Яка категорія громадян має право проходити службу у військовому резерві?

Громадяни України (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації) в добровільному порядку можуть бути прийняті на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань.

 

Службу у військовому резерві проходять громадяни України незалежно від статі, придатні до військової служби за станом здоров’я, професійними та моральними якостями, та які не досягли граничного віку перебування у запасі другого розряду (60 років — для рядового, сержантського, старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу, 65 років — для вищого офіцерського складу), а також проживають поблизу місця дислокації військової частини.

 

5. Якщо безробітний укладе контракт на проходження служби у військовому резерві, чи не втратить він статус безробітного?

Резервісти не належать до зайнятого населення в Україні і мають право відповідно до законодавства про зайнятість населення бути визнаними безробітними та зареєстрованими у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

 

6. Яка різниця між проходженням служби у військовому резерві та виконанням військового обов’язку в запасі?

Резервісти, на відміну від військовозобов’язаних, проходять службу на добровільній основі. Вони свідомо вибирають військову справу, укладають контракт з державою та проходять планомірну підготовку.

Резервісти за успішне виконання програми підготовки на рік отримують грошову винагороду.

Резервісти прибувають до військової частини за викликом її командира протягом 24 годин. Строк прибуття військовозобов’язаних, призначених до військової частини по мобілізації, складає від 2 до 29 діб.

 

7. Чи є якийсь соціальний і правовий захист резервістів, призваних на збори, членів їх сімей?

Держава забезпечує соціальний і правовий захист резервістів, які виконують обов’язки служби у військовому резерві, призваних на навчальні та спеціальні збори, членів їх сімей, а також членів сімей резервістів, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час виконання службових обов’язків або постраждали у полоні в ході бойових дій (війни), в умовах надзвичайного стану.

Соціальний і правовий захист резервістів, які виконують обов’язки служби у військовому резерві, призваних на навчальні і спеціальні збори, та членів їх сімей здійснюється відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та інших нормативно-правових актів.

 

8. Які права відносно резервістів надані командирам?

Згідно з чинним законодавством командир військової частини уповноважений:

під час мобілізації призивати резервіста на військовому службу;

у мирний час залучати резервіста:

на навчальні збори під час проведення основних заходів підготовки підрозділів;

на спеціальні збори у разі прийняття Президентом України схваленого Верховною Радою України рішення про запровадження правового режиму надзвичайного стану.

 

9. Як здійснюється підготовка резервістів?

Резервісти щороку залучаються на навчальні збори, у зручну для них та їх роботодавців пору, під час активних практичних заходів підготовки (навчання, тренування, бойові стрільби) своїх підрозділів. Загальна тривалість підготовки резервістів до 30 діб на рік. За необхідності цей термін може бути збільшений до 3-х місяців.

 

10. Скільки і що отримує резервіст під час проходження служби у військовому резерві?

Резервістам, які виконали програму підготовки, не вчиняли правопорушень, пов’язаних із проходженням служби у військовому резерві, виплачується одноразове грошове заохочення у таких розмірах, гривень на рік:

вищому офіцерському складу — 3100

старшому офіцерському складу — 2800

молодшому офіцерському складу — 2500

сержантському і старшинському складу:

прапорщикам, старшим прапорщикам, мічманам, старшим мічманам — 2200

молодшим сержантам, сержантам, старшим сержантам, старшинам, старшинам 2 статті, старшинам 1 статті, головним старшинам, головним корабельним старшинам — 1900

рядовому складу — 1600

Добові у таких розмірах, відсотків добових у разі службового відрядження:

вищому офіцерському складу — 50%

старшому офіцерському складу — 40%

молодшому офіцерському складу — 35%

сержантському і старшинському складу:

прапорщикам, старшим прапорщикам — 35%

мічманам, старшим мічманам молодшим сержантам, сержантам, старшим — 30%

сержантам, старшинам, старшинам 2 статті, старшинам 1 статті, головним старшинам, головним корабельним старшинам рядовому складу — 20%

 

За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

Резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати.

Резервістам на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюються грошові виплати із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць. (норма Закону України набрала чинності з 01.01.2015).

 

11. Якщо резервіст захворів під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві?

Якщо резервіст захворів під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві і продовжує хворіти після закінчення терміну виконання цих обов’язків, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення терміну виконання цих обов’язків, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.

Автор: solod
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх