Кременчук до виборів не розшириться

7.07.2005, 16:07 Переглядів: 2 475
Обговорення адміністративно-територіальної реформи стало головним питанням наради у Бердянську в кінці червня, в якій взяв участь і секретар Кременчуцької міськради Василь Івко..
Секретар міськради Василь Івко вважає, що адмінреформа допоможе будувати нові мікрорайони, що дозволить територіально розширити місто
Фото: Дмитрий Бабец

Василь Івко для “Телеграфа”, 5 липня 2005 року:
- Що саме стало предметом обговорення?

- Очікувалося, що у засіданні Спілки секретарів міських рад міст України, яке відбулося 23-24 червня у Бердянську, візьме участь віце-прем’єр Роман Безсмертний. Він ще у квітні ініціював зміни адміністративно-територіального устрою України, заявивши про розробку відповідного законопроекту «Про територіальний устрій України». Натомість прибула лише робоча група та експерти, які працюють над проектом закону.
Загалом метою адмінреформи є передача влади від центру в регіони. В державі ж існують проблеми щодо її втілення. Ми так і не почули про терміни введення її в дію. Колеги з регіонів висловлювали сумніви у позитивних результатах реформи. Мовляв, у тих селах, де не буде адміністративних центрів, не буде й розвитку. А є ж такі села, де мешкає всього 200 чоловік. Експерти ж заявляли, що такі села не постраждають. Одним словом, на цій нараді не було видно кінцевих результатів.
- Що дає Кременчуку адмінреформа?
- З кожним роком у місті все складніше стає будувати нові мікрорайони. Якщо говорити про Кременчук, де мешкає майже 232 тисячі людей, то міста з таким населенням мають набагато більшу площу. Тож доцільно використати цю можливість і розширити межі за рахунок сільських та селищних рад за їхньої згоди увійти до територіальної громади нашого міста. У такому вигляді ми поставили питання перед тією робочою групою, яка сьогодні створена при облдержадміністрації та облраді. Громадські слухання у селах ми ще не проводили, їх бажання не вивчалося, є лише концепція. Однак між Кременчуком та сільрадами вже склався певний взаємозв’язок: люди працюють у місті, вчать тут своїх дітей. Я вважаю, що від об’єднання селищна громада лише виграє.
- Які фінансові переваги цієї реформи для нашого міста?
- Адміністративна реформа не передбачає змін фінансового законодавства. Залишається сподіватися, що територіальним громадам буде надано більші повноваження, а отже враховуватиметься і фінансування. Зокрема, такі побажання висловлюють міста-донори, що формують державний бюджет. Ми вважаємо, що буде справедливим, якщо ті, хто заробляє, матимуть можливість працювати краще. Вони повинні мати можливість розвиватися. Від цього держава лише виграє. На нараді нас запевнили, що всі побажання будуть враховані робочою групою з підготовки законопроекту. Яким чином – час покаже.
- Чи буде прийнято реформу до парламентських виборів?
- Я слідкую за тим, що про це говорять провідні політики. Олександр Мороз каже, що найближчим часом вона прийнята не буде. Юрій Костенко взагалі вважає її передчасною. Це дає підстави думати, що до моменту проведення виборів 30 березня адмінреформа не буде проведена.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Петро Порошенко 2 липня також висловив думку, що адміністративно-територіальна реформа до виборів Верховної Ради-2006 не проводитиметься.
Роман Безсмертний раніше заявляв про намір завершити адміністративну і адміністративно-територіальну реформи до виборів Верховної Ради і місцевих рад у 2006 році.



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх