Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 26.10.2020 09:00
Підтверджені:
Україна348924
Кременчук1141
Хворі:
Україна199923
Кременчук664
Одужало:
Україна142537
Кременчук450
Померло:
Україна6464
Кременчук27

У Кременчука з'явиться перший в Україні екопаспорт

10.06.2019, 07:14 Переглядів: 2 784 Коментарів: 3

  

У майбутньому планують запровадити в місті циркулярну економіку

У Кременчуці провели міжнародний екологічний форум «Екологія міста». У ньому взяли участь представники Кременчуцької міської ради, науковці з Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, канадські експерти та представники Проекту ПРОМІС.


Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) — це проект, метою якого є покращення розвитку українських міст (зокрема й у сфері екології). Його впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів, а фінансує Міністерство міжнародних справ Канади. Географія проекту 4 регіони та 16 міст України, у тому числі Кременчук.


На початку зустрічі заступник міського голови Дмитро Кравченко розповів про ціль проведення екофоруму:


— Основна мета створення дискусійного майданчику — це впровадження та обговорення новацій в сфері екології. Промисловість зараз розвивається семимильними кроками, тому якщо не почати негайно займатися проблемою екології, то, можливо, через декілька років буде запізно.


У програмі форуму були наступні питання:

 • діяльності Асоціації міст України* з екологічних питань;
 • екологічні питання в навчальних продуктах ренінги з екологічної збалансованості для посадових осіб) Проекту ПРОМІС ;
 • світові тенденції з розвитку зелених міст;
 • канадський досвід з управління водними об’єктами;
 • державна політика у сфері поводження з побутовими відходами;
 • демонстраційний проект з роздільного збирання, який реалізується в рамках Проекту ПРОМІС;
 • спостереження та контроль стану атмосферного повітря Кременчука.

Професор КрНУ Сергій Сергієнко, проректор з науково-педагогічної роботи і новітніх технологій в освіті, зазначив, що загальна сума науково-дослідних робіт з екологічних питань у Кременчуці за останні роки склала 800 тисяч грн. Він додав, що за підтримки міської влади Національний університет ім. Остроградського співпрацює з підприємствами міста, у екологічному аспекті можна виділити такі вагомі проекти:


 • участь у програмі «Екологічна мережа» міста;
 • створення програми постійного моніторингу і контролю за станом атмосферного повітря у Кременчуці;
 • дослідження екологічних питань на підприємствах міста.


Багато уваги на зустрічі приділяли питанням стратегічно-екологічного оцінювання (СЕО) — це перевірка державних проектів, планів та програм на екологічні ризики для довкілля перед тим, як їх почнуть запроваджувати у життя. Таке оцінювання може проводитися як на локальному, так і на національному рівнях, коли узгоджується діяльність України з країнами-сусідами (наприклад, у питаннях атомної енергетики, користування водними ресурсами тощо). Ця практика прийшла з європейських країн, де перш ніж запровадити проект, його узгоджують з місцевою владою, бізнесменами, громадою. Перші реальні досягнення у напрямку СЕО в Україні: будь-хто може дізнатися в Інтернеті, які плани та програми є у державних органів, подібна інформація стала доступною.


Важливим моментом екофоруму стала інформація про те, що Кременчук буде першим в Україні містом, у якого з'явиться екологічний паспорт. Його розроблять Асоціація міст України та консультанти з екології Проекту ПРОМІС спільно з керівництвом Кременчука. За словами координатора Проекту ПРОМІС в Асоціації міст України Володимира Нижника, це буде перший подібний екологічний паспорт в Україні.


У структурі паспорту виділять наступні складові:

 • загальна характеристика міста;
 • фізико-географічна характеристика;
 • чисельність населення;
 • найважливіші екологічні проблеми міста;
 • виробничий комплекс міста та його вплив на довкілля;
 • перелік екологічно небезпечних об'єктів;
 • поводження з відходами;
 • атмосферне повітря;
 • водні ресурси та надрокористування;
 • земельні ресурси та землекористування;
 • надра та надрокористування;
 • лісові ресурси;
 • зелене господарство;
 • природно-заповідний фонд;
 • система екологічного управління міста;
 • моніторинг стану довкілля;
 • екологічна освіта та інформування;
 • участь громадськості в екологічному управлінні та природоохоронних заходах.

Такий паспорт дасть можливість виявити екологічні потреби Кременчука, щоб потім знайти шляхи їх вирішення. На базі екологічного паспорту Кременчука створять методичні рекомендації, які стануть прикладом для інших міст нашої країни.


Згодом в планах Проекту ПРОМІС є запровадження у Кременчуці та інших містах, на які розповсюджується діяльність Проекту, циркулярної економіки — це перспективний напрямок, який зараз має велику популярність в Європі. Там у нього вкладають значні інвестиції. Його суть полягає в тому, щоб повторно переробляти відходи. Це дає змогу виготовляти товари для вжитку без залучення додаткової сировини і дозволяє скоротити кількість сміттєзвалищ, а також створити нові робочі місця.


*Асоціація міст України — всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, що представляє позицію та захищає інтереси місцевого самоврядування, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях. До неї входить 80% територій України.

Автор: Катерина Турубара Джерело фото: прес-служба мерії Кременчука
компанія «Інтера Люкс»

Коментарі: 3

99
10 июня 2019 10:00

Заседают,одобряют,паспорт для города придумали и т. д. и т.п. А Канада знает сколько лет нас вытравливают и куда идут деньги финансирования? Пришло лето, а с ним и " лучшая" экология. Закупорка окон и всех щилей и душегубка. Малецкий ,года три назад, при открытии сда - школа,лично что травлю прикратят. Да и на площади одни заверения были. А воз и ныне... 50 - е населения района держитесь. Томас есть - молитесь.


5 1
187
10 июня 2019 11:28

Цитата: YURIY

Заседают,одобряют,паспорт для города придумали и т. д. и т.п. А Канада знает сколько лет нас вытравливают и куда идут деньги финансирования? Пришло лето, а с ним и " лучшая" экология. Закупорка окон и всех щилей и душегубка. Малецкий ,года три назад, при открытии сда - школа,лично что травлю прикратят. Да и на площади одни заверения были. А воз и ныне... 50 - е населения района держитесь. Томас есть - молитесь.

Вы в одном коменте вывалили всё, что вас беспокоит, я так понимаю. Сложно найти причинно-следственную связьconfused А насчет обещаний Малецкого - нужно непосредственно с него требовать: написать на сайт горсовета, записаться на приём, подать в суд, короче, возможности есть, было бы желание.


1 3
99
10 июня 2019 11:37

Всетречался,вели беседу, общались на протестах. Что? Собирается ничтожное колличество людей, из всего населения. Или Вы желаете что бы кто то один за всех отдувался? Нет. Так давайте действовать, а не отписывться. Есть инициативная группа,есть лидер,связываемся и идём дальше. Эколог? Где ваши действия?

 


3 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
 • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх