Кременчужанка міняла квартиру та опинилася на вулиці

31.08.2012, 00:19 Просмотров: 5 218 Комментариев: 25

Жінка через суд хоче довести, що сталася «жахлива помилка»

47-річна Олена Кулик хотіла обміняти двокімнатну квартиру на однокімнатну із доплатою. В результаті вона опинилася на вулиці із сумою, вдвічі меншою, ніж коштує її квартира. Вже колишня квартира. Доки міліція проводить перевірку дій квартирної агенції та нотаріуса, що посвідчив договір, кременчужанка готується повернути житло через суд.

 

«ТелеграфЪ» неодноразово писав про квартирні махінації, які відбувалися в нашому місті: людей виселяли, відвозили в далекі села та примушували мовчати. Зазвичай їх жертви – це самотні люди похилого віку, часто – хворі, за яких ніхто не питатиме та права яких ніхто не відстоюватиме. 47-річна Олена Кулик багато років хворіла та навіть не ходила. Її доглядала мати Надія Дмитрівна. Восени минулого року, коли дочка почала одужувати, жінка померла. Олена залишилася сама, у двокімнатній квартирі в будинку №1 на вул. Генерала Манагарова. Вона захотіла обміняти її на однокімнатну «плюс доплата». Звернулася до агенції нерухомості. Невдовзі на порозі з'явилися потенційні покупці, які сказали: більше ніяких варіантів шукати не треба, а від послуг агенції можна відмовитися.

 

– Я думала, що це просто сім'я, яка хоче обміняти квартиру, – розповіла пані Олена, – але потім я дізналася, що мала справу ще з однією агенцією нерухомості.

 

За словами Олени Кулик, вона мала отримати замість своєї двокімнатної однокімнатну квартиру та доплату в $12 тис. Третього квітня цього року в управляючій компанії жінку виписали з квартири. 11 квітня її відвезли в офіс до нотаріуса (третього за рахунком, бо двоє перших відмовлялися засвідчувати договір).

 

– Все відбувалось надто швидко, мене квапили із підписанням, було дуже багато документів, я на той момент навіть не зрозуміла, що підписала саме договір купівлі-продажу власної квартири, а натомість не отримала іншу квартиру взагалі, – зазначила пані Кулик у позовній заяві до суду, в якій просить українське правосуддя визнати підписаний нею договір недійсним.

 

Жінка каже, що коли «прийшла до тями», то запитала у покупця, чому їй дали договір купівлі-продажу, а не обміну, адже домовленість була зовсім іншою. У відповідь почула: тепер нічого не вдієш, це вже її проблеми.

 

Колишня власниця двокімнатної квартири залишилася на вулиці із банківською карткою, на яку перерахували 95,91 тис грн (близько $12 тис), та договором купівлі-продажу. Вона змогла забрати з помешкання лише свої особисті речі та поїхала до родичів у Стрийській район Львівської області. Там їй пояснили, що жити вона має сама, тож жінка повернулася до Кременчука.

 

Домовитися про повернення квартири вона не змогла, тому звернулася із заявою до міліції.

 

Перспективи «жахливої помилки»

Заяву Олени Кулик розглядали працівники Автозаводського райвідділу міліції. Шахрайських дій вони не побачили, тож 11 липня винесли постанову про відмову в порушенні кримінально справи. Кременчужанка звернулася за допомогою до юридичної контори, звідки скарги пішли починаючи від прокуратури і закінчуючи Адміністрацією Президента.

 

Вже 14 серпня міська прокуратура надіслала лист до міськуправління міліції із вимогою провести перевірку дій агенції нерухомості та приватного нотаріуса. Окрім того, пані Олена домагається поновлення своїх прав через Крюківський районний суд. У вересні мають розпочатися засідання, в ході яких вирішиться подальша доля жінки та з'ясується, чи може «жахлива помилка» стати причиною для скасування договору продажу квартири.

 

Юридичні тонкощі

Пані Кулик має намір домогтися визнання недійсним укладення договору куплі-продажу (згідно ч. 3 ст 215 Цивільного Кодексу). Для цього треба довести, що вона при підписанні договору «помилилася щодо обставин, які мають істотне значення».

 

У липні пані Олена побачила, що аналогічна квартира вже продається за ціною $25-27 тис

 

 

Поради спеціаліста

Євгенія Безугла, юрист юридичної контори Яблонської

– Зустріньтеся з продавцем особисто, не соромтесь перевірити його паспорт, а також перевірте документи на квартиру. Вимагайте надання оригіналів всіх правовстановлюючих документів на житло та інших документів, що стосуються угоди. Не слід довіряти копіям, навіть якщо вони завірені нотаріально. 

 

Обов’язково звертайте увагу на те, чи у квартирі жили або живуть неповнолітні діти. Якщо діти не брали участі в приватизації, але були прописані, то цілком імовірно, що вони можуть звернутися до суду для визнання приватизації незаконною. Суд може виділити їм частину в квартирі, яку ви придбали. У такому випадку ви можете виявитися власником не усієї квартири, а лише її частини.

 

Якщо продавець не єдиний власник квартири, вимагайте нотаріальної згоди усіх співвласників.

 

Не заощаджуйте там, де цього робити не слід. Вказуйте в договорі реальну вартість житла, яке купуєте. Адже бажаючи заощадити на податках, і вказуючи в договорі занижену ціну, ви ризикуєте втратити значну суму коштів. У разі судового спору, якщо суд з тих чи інших причин визнає договір недійсним, то наслідком такого рішення буде повернення до попереднього стану, і покупець позбудеться квартири, і отримає назад лише ту суму коштів, яка вказана в договорі.

 

Сходіть разом з продавцем до ЖЕПу, візьміть довідку про зареєстрованих осіб в квартирі. Перевірте, щоб не було осіб, які вибули тимчасово: солдати, позбавлені волі. Адже, повернувшись, вони можуть вимагати визнати договір купівлі-продажу, обміну недійсним.

 

Також необхідно, щоб нотаріус перевірив арешти на житло згідно Державного реєстру арештів, а також реєстру заборон відчуження нерухомого майна.

 

Слід обов’язково зафіксувати нотаріально факт передачі готівки за житло, наприклад, шляхом зазначення даного факту безпосередньо в договорі. 

 

Щодо ріелторських послуг, то слід пам’ятати, що це перш за все професійні послуги в сфері пошуку найкращих пропозицій на ринку нерухомості. Але ріелтор – не сторона угоди і навіть не посередник. Тому слід розуміти, що найчастіше вони не ризикують нічим, крім власної репутації як консультанта з питань цін на ринку. Краще сплачувати за такі послуги після укладення договору оренди або договору купівлі-продажу і жодних оплат «наперед».

 

Фото Сергія Макарова

Автор: konstantinov
Теги:

Комментарии: 25

0
31 августа 2012 00:38

Уроды. Кто хочет заработать на том, чтоб выставить на улицу человека? Желаю и "риелтерам" того же. Надеюсь, квартиру вернут бедной женщине.

0
1 322
31 августа 2012 06:51

Цитата: Dominobank
Надеюсь, квартиру вернут бедной женщине.

Не факт. Учитывая нашу судебную систему, очень нужно постараться, чтобы доказать "что ты не верблюд". А здесь и так понятно, что никто здравомыслящий не станет продавать жильё за пол цены.

0
3 703
31 августа 2012 06:56

Зачем нужны эти канторы? Они только обдирают людей. Правохранит. органы должны проверять деятельность таких сомнительных контор, и наказывать, ликвидировать!Но, у нас люди не грамотны, не компетентны в квартир. вопросах, поэтому зачастую и страдают.И, самое неприятное, что для обмана все есть и все способствует, а вот для восстановления справедливости- ноль!!!

0
1 322
31 августа 2012 07:31

Риелторы - надоедливые мухи, просто перекупщики, и по- любому их "крышует" кто-то. А ответственности действительно не несут никакой, всегда выйдут сухими из воды.

0
0
31 августа 2012 08:34

Женщину конечно жалко.
На ней заработали реелторы, заработал покупатель квартиры, нотариус, БТИ, а теперь еще заработает адвокат ну и ....... много еще кто с нее денег сосать будет.
Короче врагу не пожелаешь.

Но всегда возникает вопрос: МОЗГИ ЗАЧЕМ.?
Сначала подписала какие-то бумажки, а теперь судится надо.
ЛЮДИ - читайте ВНИМАТЕЛЬНО документы которые подписываете.

0
0
31 августа 2012 09:00

Не все риелторы так плохи, все зависит от честности и порядочности каждого конкретного человека (впрочем, как и в любой другой профессии). Мне приходилось и продавать и покупать жилье с помощью риелторов, но никаких нареканий на их работу у меня нет - и помогали, и подсказывали, и деньги за свои услуги брали после совершения сделки. В вопросах с недвижимостью может быть много нюансов, в которых не профессионал не разбирается, НО своя голова на плечах нужна обязательно - прочтите то, что подписываете, уточните, если что-то непонятно и тогда все будет в порядке.

0
1 322
31 августа 2012 09:08

Такими вопросами с недвижимостью должны заниматься государственные структуры с полной уголовной ответственностью за нарушения и злоупотребления служебным положением. Чтобы человек не боялся подписывать документы, опасаясь что ему подложат "свинью".

0
0
31 августа 2012 09:19

Сама виновата .

0
0
31 августа 2012 09:36

Цитата: Kebchik
Такими вопросами с недвижимостью должны заниматься государственные структуры с полной уголовной ответственностью за нарушения и злоупотребления служебным положением. Чтобы человек не боялся подписывать документы, опасаясь что ему подложат "свинью".

Насмешили.
Вы наверное с чиновниками никогда дело не имели...
Если государственные - то точно пиши пропало..

0
373
31 августа 2012 10:18

не нае...---не проживешь,без лоха-жизнь плоха------------сколько писано ,орано про аферы,ан нет таки найдется клуша---вопрос как ?

0
0
31 августа 2012 10:20

"Насмешили. Вы наверное с чиновниками никогда дело не имели... Если государственные - то точно пиши пропало.."
Это точно а за сделку отвечать должен нотариус, который проверяет все документы! Ну а женщина должна конечно смотреть, что подписывает!

0
0
31 августа 2012 11:14

ЗУ Про нотаріат:
Стаття 27. Відповідальність приватного нотаріуса.
Шкода, заподіяна особі внаслідок незаконних дій або недбалості приватного нотаріуса, відшкодовується в повному розмірі.

Стаття 21. Відповідальність державного нотаріуса
Шкода, заподіяна особі внаслідок незаконних або недбалих дій
державного нотаріуса, відшкодовується в порядку, передбаченому
законодавством України.

0
0
31 августа 2012 11:34

"Якщо продавець не єдиний власник квартири, вимагайте нотаріальної згоди усіх співвласників."
Згода співласника вимагається тільки, якщо це спільна сумісна власність ПОДРУЖЖЯ. В інших випадках співласники будуть стороною договору(якщо продається цілий об'єкт) або від них вимагається відмова від переважного права придбання(якщо продається частина об'єкту). Ув. юрист не вводите людей в заблуждение, а то приходится долго объяснять почему нет "згод співласників" ))))

0
0
31 августа 2012 11:38

Все такие умные.А что делать,если у тебя нет юридического образования.Рассчитываешь на нотариуса и все прочие конторы

0
1 322
31 августа 2012 11:50

Цитата: Irina 777
Irina 777:Сегодня, 11:38
Все такие умные.А что делать,если у тебя нет юридического образования.Рассчитываешь на нотариуса и все прочие конторы

В том и дело, что рассчитывать на порядочность практически негде, в основном норовят поиметь и побольше.

Цитата: andrew6794
andrew6794:Сегодня, 11:14
ЗУ Про нотаріат:Стаття 27. Відповідальність приватного нотаріуса.Шкода, заподіяна особі внаслідок незаконних дій або недбалості приватного нотаріуса, відшкодовується в повному розмірі.

А есть ли в природе случаи такой ответственности? Кроме, как на бумаге.
А за государственного понятно, "...відшкодовується в порядку, передбаченому законодавством України", а закон как дышло, куда повернёшь, туда и смотрит.

0
0
31 августа 2012 12:04

Цитата: Kebchik
куда повернёшь, туда и смотрит.

Я о том же..

Абсолютно согласен с Irina 777. Не все рождаются юристами. Но элементарные понятия все же нужно знать.
При таком количестве информации о "Квартирных обманах" которую дают и с экранов ТВ, по радио, в газетах, на остановках люди об этом говорят. И после всего этого говорить что "я не знала", "не понимала".
Да в конце концов сходи ты перед сделкой на консультацию к любому, даже нотариусу. 90% из них нормально доходчиво все объяснят.
Нашим людям можно только удивляться. am

0
0
31 августа 2012 12:38

Дело ясное, что дело темное. Инфа в статье не полная, поэтому можно строить только догадки или читать между строк: мать "потерпевшей" умерла осенью 2011 года, т.е. полгода назад. Была ли умершая собственницей квартиры и не пропустила ли наследница срок принятия наследства, учитывая, что она по болезни сидела дома и никуда не ходила. Это если квартира вообще была приватизирована. Возможно по договоренности с риэлторами, квартира и была продана за такую сумму, поскольку оформление документов (вступление в наследство по решению суда или приватизация квартиры) они взяли на себя. А потом "потерпевшая", увидев объявление, решила еще срубить денег. В любом случае она добровольно подписала договор купли-продажи, а потом начала кричать, что все плохие (риэлторы, менты и т.п.).

0
0
31 августа 2012 14:13

У нас так само с соседом было,только его накачали чем то и увезли в Днепропетровскую область,его квартиру благополучно продали,а потом его отпустили,он приехал,но уже доказать ничего не смог,всё было оффициально оформлено.

0
2 962
31 августа 2012 15:55

"чому їй дали договір купівлі-продажу, а не обміну, адже домовленість була зовсім іншою"
- сейчас нет такого понятия, как обмен, а только купля-продажа или дарение недвижимого имущества.

0
85
31 августа 2012 16:29

сейчас нет такого понятия, как обмен, а только купля-продажа или дарение недвижимого имущества.

Не пишите того, чего не знаете. Оформляют договор мены (если это действительно мена). Потому что, учитывая сумму доплаты (12 тыс.долларов), чего-то с рассчётами не сходится.

0
2 962
31 августа 2012 17:11

Kelf,
Вы знаете много людей, к-е воспользовались именно договором мены?
В договоре мены д.б. в данном случае 2 квартиры, как и при 2-х договорах купли-продажи.
Как и при других операциях с недвижимостью, договор мены должен быть удостоверен нотариусом и зарегистрирован в БТИ.
Если был бы договор мены - то О.Кулик - переехала бы в другую квартиру, пусть и не получив доплаты. Поэтому мены не было, она просто продала свою квартиру.

0
768
31 августа 2012 20:25

Дмитрий,
попробуй теперь узнать, какая между ними была договорённость на самом деле

0
0
31 августа 2012 21:01

Цитата: Дмитрий
Вы знаете много людей, к-е воспользовались именно договором мены?

Не говорите ерунду.
Мена очень распростарненный вид "правочина" и удостоверяется нотариусами чуть ли не ежедневно. Любой договор с недвижимостью подлежит нот. оформлению и гос. регистрации.
А суть кидка и заключается в том что Гражданке обещали договор мены с доплатой 12т. , а подписала куплю продажу за 12 т.

0
0
1 сентября 2012 02:03

Неужели не понятно - статья не о "бедной женщине, которую кинули", а о том, как кидают покупателей. Банальный развод. Своим друзьям, которым эту же квартиру предлагали, сказала сразу - бесплатный сыр только в мышеловке.

0
499
2 октября 2012 16:58

Цитата: AlenkaBorovik
оффициально оформлено

Вы не проФФесор?

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Читайте также:Вверх