Юлія Цибульська: Давно час сказати насильству над жінками - досить!

14.01.2021, 11:00 Переглядів: 1 469

 

Інтернет, соц мережі майорять «курсами» про те, як знайти собі чоловіка. Багато жінок шукають чоловіка для захисту, впевненості у майбутньому, надійного прихистку від життєвих негараздів.

А що робити, коли чоловік - це і є життєвий негаразд??? Коли син, в якого мати вклала свою душу та частину себе, б’є та знущається над нею? Коли батько б’є власну дитину та її мати так жорстоко, що іх рятують у лікарні? Чому ті жінки та чоловіки, які «прокачують» мовби «жіночі енергії» та розповідають про стереотипні ролі, що відведені жінці та чоловікові, мовчать про те, що іноді доводиться терпіти заради «щасливого» життя?


 

Останні 3 тижні телефон розривається від звернень. На фото - чоловік, який систематично знущається з власної матері, відбираючи все: гроші, виносячи з дому майно, морально та фізично принижуючи. Вона у розпачі. У неї немає іншого дому, аніж той, який вона ділить з цим ніби своїм рідним чолов‘ягою. Їй нікуди йти та ніде сховатися.


А мене в цій історії продовжує бісити той факт, що жертви насильства, за нашим законодавством, повинні тримати той «тривожний чемоданчик» та поспіхом тікати з дому, надаючи насильнику змогу розпоряджатися спільною житловою площею. Поки жертва шукає, де жити...


У цьому конкретному випадку ми вирішили проблему. Син жінки відтепер не може наближатися до матері, за що вона безмежно вдячна. А я вдячна за це очільнику Патрульної Поліціі Олександру Борзенко - за фахову консультацію, допомогу, а також за готовність працювати над тим, аби в нашому місті нарешті з’явився спецпідрозділ Поліна та Притулок (від однієї назви вже ніяково, але так вони називаються) для тимчасового перебування жінок, що зазнали насильства у сім’ї.


Оскільки ми з дівчатами зі Штабу волонтерів Кременчука та Інша Жінка / Divergent Woman вже 2 роки поспіль виключно власними зусиллями та коштом допомагаємо жінкам, що опинилися у подібній історії (надаємо безоплатні психологічну, юридичну допомогу, навчаємо самообороні, сприяємо в отриманні нових професій для економічної самостійності), цього року ми вирішили масштабувати нашу позитивну діяльність та отримати підтримку місцевої влади.


Отже, Марина Куркач готує пропозиціі до Програми запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі на 2021-2025 роки міста Кременчука.


До речі, 1,4 млн грн (близько 50 000 дол) планується витратити з місцевого бюджету на створення денного центру перебування та окремої «кризової кімнати» у 2021 році. Це була б вдала ідея, якби не АЛЕ. Максимальний строк судового розгляду по справам домашнього насильства становить 2 тижні. Отже, на цей час жінка повинна десь жити, часто - з дітьми. Чи вирішує денний центр цю проблему? Напевне, що ні, тому краще закумулювати ці кошти та знайти можливість створити у Кременчуці повноцінний Притулок (знову це слово) для тимчасового перебування жінок (єдиний на область є у Полтаві).


Поки вивчаю обласні, грантові програми, аби жінки жили повноцінним щасливим спокійним життям. В 2021 році будемо працювати над цим разом!

Автор: прес-служба ГО "ІНША ЖІНКА"

Підтримай Кременчуцький ТелеграфЪ

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІНША ЖІНКА»

Інша жінка

Громадська організація Інша Жінка була створена у 2018 році

Актив організації - жінки, які є експертками та досягли результатів, кожна у своїй галузі: бізнесі, суспільній роботі, мистецтві та творчості, та готові приділяти час суспільно-важливим проектам, ділитися досвідом, підтримувати інших. І він постійно зростає

Наша мета - розбудувати спільноту освіченого суспільства, в якому інтелект буде трендом, а гендерна рівність - запорукою економічного зростання в суспільстві

Громадська організація Інша Жінка за 2 роки існування реалізувала багато ініціатив у підтримку гендерної рівності, розвитку жіночого підприємництва та попередження домашнього насильства, в тому числі через фінансову незалежність. На запрошення Іншої Жінки Кременчук відвідали Ніна Левчук, Марія Єфросиніна, Ольга Фреймут, яка запропонувала бути Амбасадором організації. У 2019 році був реалізований пілотний проект школи бізнесу для жінок, переможниця якого отримала 30 000 грн на розвиток власної справи та відкрила соціальний центр з вивчення іноземних мов. Зараз Інша Жінка створює Бізнес-інкубатор з розвитку жіночих ініціатив у Кременчуці, проект є грантовим та допомагає жінкам абсолютно безкоштовно отримати якісну бізнес-освіту та широку медійну підтримку їх майбутніх проектів, партнерів та партнерок, перший офіс, інформаційну підтримку.

Ця рубрика - про нас та нашу діяльність, про можливості для жінок та перспективи розвитку нашого міста. Долучитись до нас можна на нашому сайті

www.divergentwoman.com

А також на офіційній сторінці у ФБ

https://www.facebook.com/divergentwoman/

З повагою,

Голова ГО «Інша Жінка» Юлія ЦибульськаСвіжий випуск

№ 21 від 26 травня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх