На Полтавщині з’являться поліцейські станції. Перша відкриється у Ланнівській ОТГ

15.05.2018, 09:58 Переглядів: 5 494

Під головуванням голови Полтавської ОДА Валерія Головка провели нараду за участю представників об’єднаних територіальних громад області з приводу реформування Нацполіції.


 

Йшлося про такий аспект реформи, як створення поліцейських станцій. Це, по суті, опорний пункт правоохоронців із пультом відеоспостереження. На спеціальних екранах черговий бачить, що відбувається на території громади. Для цього, звичайно, в усіх ключових місцях населених пунктів попередньо мають встановити відеокамери. У будь-який момент і у критичних випадках (розбій, угон і т.д.) дільничний може долучити до роботи колег із служби швидкого реагування.


 


– Комфортні, безпечні умови проживання – мрія кожного села, селища і міста. Досвід поліцейських станцій в інших містах України показав: там, де є контроль за громадським середовищем, у рази менше злочинів. Наприклад, тих же ДТП. Тому що складно порушувати правила і закони, знаючи, що це знімається на відеокамери,
– підкреслив Валерій Головко.


Заступник начальника ГУ Національної поліції в Полтавській області Денис Захарченко продовжив тему і розповів про вимоги до майбутніх дільничних офіцерів поліції. Так, за нормативами, якщо в ОТГ живе від 3 до 6 тисяч мешканців, то має бути один такий правоохоронець. Якщо людей більше 6 тисяч, передбачений помічник дільничного. При цьому може враховуватися відстань між населеними пунктами: чим вона більша, тим більше може бути правоохоронців, що чергуватимуть у поліцейській станції.


 


– Саме ви, мешканці та керівники громад, вирішуєте, кого хочете бачити на цих посадах. Ми ж людей навчаємо і не залучаємо більше ні до яких робіт, вони займаються тільки охороною правопорядку,
– запевнив Денис Захарченко.


Також саме голова та депутати ОТГ мають знайти приміщення для поліцейських станцій і забезпечити їх меблями та комп’ютерною технікою. Держава дасть дільничним достойну зарплату – від 8 тисяч гривень. Вимоги до кандидатів – обов’язкова юридична освіта. А ось досвід роботи у правоохоронних органах – не обов’язковий. Головне – аби дільничного знали і поважали самі мешканці. Тому одним із хороших варіантів для всіх можуть стати учасники АТО.


Головне управління Національної поліції у Полтавській області, у свою чергу, відповідає за навчання та озброєння дільничних. Загалом на Полтавщині попередньо планується створити робочі місця для 666-х дільничних офіцерів поліції та 1154-х їхніх помічників. У майбутньому всі поліцейській станції із ними будуть поєднані ситуаційним центром, який дозволить оперативно реагувати на дії «транзитних» злочинців, швидше розкривати та попереджати важкі злочини. До ситуаційного центру поки що підключені тільки Гадяч, Горішні Плавні, Кременчук і частково Полтава.


Валерій Головко повідомив: вже за кілька тижнів у Ланнівській ОТГ відкривається перша поліцейська станція. Багато для цього зробив депутат обласної ради Юрій Тимоха. Голова ОДА запропонував головам об’єднаних громад відвідати Ланну, аби побачити на власні очі: що таке місцева поліція по-новому. Цікавий факт: аби з’єднати всі камери відеоспостереження у одну систему, в Ланнівській ОТГ довелося за 20 км тягнути оптоволоконний кабель.


 


– Тут у нас як завжди: хто перший, той і виграє, той отримає більше бонусів від держави і від обласної влади. Найактивнішим за кошт обласного бюджету придбаємо автомобілі для патрулювання, – наголосила керівник Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко. – Із свого боку обіцяю вам будь-які консультації та підтримку при створення поліцейських станцій.


Також керівник нагадала, що у Шишацькій та Білоцерківській ОТГ триває створення цілих центрів громадської безпеки, де в одному приміщенні чергуватимуть не тільки дільничні, а й рятувальники та медики.


 


Голови ОТГ з ентузіазмом почали обговорювати поліцейську реформу. Пролунала конструктивна пропозиція – створювати поліцейські станції за допомогою укладання договорів міжмуніципального співробітництва. Це особливо актуально для малочисельних громад.


 


Нагадаємо, у трьох областях України стартував проект «Шерифи для нових громад».
Прес-служба Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА

Автор: прес-служба
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Твоя влада:

Проект «Твоя влада» - офіційна сторінка Полтавської обласної держадміністрації

«ТВОЯ ВЛАДА». ПРО ПРОЕКТ

Комунікаційні майданчики розвиваються з неймовірною швидкістю. Обласна влада повинна користуватися ними для ефективного зв’язку з мешканцями Полтавщини.

Відкритість — є одним із головних пріоритетів Полтавської ОДА. Наша структура працює над цим, щоб якомога ефективніша налаштовувати зв’язок з усіма жителями нашої області.

Прес-служба Полтавської ОДА намагається по максимуму використовувати наявні наразі майданчики для комунікації: газети, телебачення, живе спілкування з людьми. Але вже очевидно, що велику частину інформаційного поля зараз займає саме онлайн.

На початковому етапі ми налагодили комунікацію через соціальні мережі: почали інформувати користувачів «Facebook» та «Twitter» про нашу діяльність та робити все можливе, щоб спілкування було діалогом, а не монологом.

Наступний крок — це більш ефективне інформування полтавців про нашу діяльність через інтернет-видання. Полтавська ОДА активно співпрацює з цим видом медіа. Зараз ми відкриваємо проект «Твоя влада», щоб мати можливість показати роботу обласної влади, провести читача коридорами ОДА, познайомити з її працівниками.

Ми готові до діалогу з кожним. Готові до діалогу з Тобою. Тому що ми — Твоя влада.

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте також:Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх