Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужан

22.02.2017, 09:32 Просмотров: 2 788 Комментариев: 23

Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужанКременчужани поділилися спогадами про криваві події під час Революції гідності

18 лютого 2014 року у Києві почався найтрагічніший етап Революції Гідності. Різке загострення ситуації супроводжувалося масовим кровопролиттям. Тоді на засіданні Верховної ради опозиція зажадала негайного повернення до парламентсько-президентської форми правління і відновлення конституції 2004 року. У цей же час у Києві поновилися запеклі зіткнення мітингувальників з міліцією, що призвело до загибелі близько ста осіб. З того часу минуло три роки. Винних й досі не покарано. ТелеграфЪ" запитав у кременчужан-учасників тих подій, що вони пам’ятають про ті дні, та що думають про

розслідування "Справ Майдану".

 

 

Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужан

 

Ірина Митрофанова, волонтер

 

- Двічі допитували у Генеральній прокуратурі по дві години. Викликали розповісти про події. Привозила речові докази, які чомусь загубились. Напевно, ніхто не хоче покарати за злочини і вбивства. Тільки нещодавно переглядала фотографії про те, як все починалося і як закінчилося. Я думала час зітре щось в пам'яті, але пам'ять ретельно зберігає всі ці сторінки. Запах майдану, гар, кіптява, вибухи гранат, сльозоточивість й кашель, що вивертає навиворіт. Постріли й смерть, які ти бачив. Це страшно... Інститутська була залита кров'ю. Озброєні “тітушки”, беркут у Маріїнському парку, які роздавали пістолети з автобуса.

 

 

Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужан

 

Сергій Костромінов, депутат Кременчуцької міської ради, вперше приїхав на Майдан 10 грудня після того, як побили студентів. За його словами, він почувався розлюченим, коли озброєні чоловіки побили дітей. “Нехай спробують на рівних з мужиками”, - зазначив Сергій Костромінов. Він розповів, що 18 лютого ледь встиг до закриття Києва. Нагадаємо, що до столиці не пускали автобуси з людьми, щоб силовики без перешкод розпочали наступ на мітингувальників.

 

- Коли ввечері приїхав до Києва, то мене син координував, як дістатися з автовокзалу до майдану Незалежності. На той час там була лише одна дорога - з боку Софіївської площі. Нікого з Кременчука не знайшов, не зміг ні до кого додзвонитися, адже не працював телефонний зв'язок. Всю ніч біля пам'ятника засновникам Києва, допомагав готувати “підпали”. Дякую медикам, які надавали допомогу на передових позиціях, вони і мені допомогли, коли отримав поранення в ногу. Величезна подяка киянам, які вночі через ряди силовиків проносили шини. Якби не вогняно-димова завіса, можливо, нам не вдалося б простояти до ранку.

 

Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужан

 

Для Івана Балацького революція гідності також розпочалася після побиття студентів. Після 90 днів Майдану люди 18 лютого пішли до Верховної Ради аби щось вирішувати або розходитись.

 

- Після наступу силовиків на вул. Інститутській за барикадами ми встали лінією оборони, створивши щитами “черепашку”. Коли беркут прорвав лінію барикад, де стояв Сердюк, вони кийками почали бити нас. Коли розбили мотоциклетний шолом на моїй голові, я почав втрачати свідомість. Пам'ятаю, як мене затягли в оточення беркуту. Розумів, що необхідно тікати, бо якщо цього не зроблю, то потраплю в машину, яка відвозить у невідомому напрямку. Поки вони займались іншими, мені вдалося відповзти до будинку офіцерів, де надали медичну допомогу, адже голова повністю була розбита. Їхати до лікарні, де вже чекали правоохоронці, я відмовився. Мене відвели до будинку Профспілок. Там було багато поранених, в одних з обличчя стирчали гумові гирі, якими зупиняють автомобілі.

 

Якщо зранку наша 9-та сотня налічувала 68 осіб, то ввечері в ній залишилось лише 17. На той час ми вже знали, що є втрати, і що один із загиблих - Ігор Сердюк.

 

Ввечері вже з кременчужанами поїхали додому. Я не хотів стати тягарем для інших, тому вирішив поїхати.

 

P.S. Справа «Антимайдану» у Кременчуці після трьох років розслідування може зрушити з мертвої точки. Справу порушили ще три роки тому щодо керівництва кременчуцького осередку Партії регіонів, а також представників депутатського корпусу Кременчуцької міської ради, які з грудня 2013 по лютий 2014 року організовували поїздки кременчужан до Києва для участі в масових заворушеннях. Вони забезпечували транспортування і координували дії. Станом на вересень 2016 року прокуратура так і не завершила розслідування.

 

 

Генеральна прокуратура України на офіційному сайті опублікувала результати розслідувань справ Революції гідності за три роки. Станом на 15.02.17 розслідують 259 проваджень щодо злочинів, вчинених під час Революції гідності. З них: 14 - слідство Генеральної прокуратури та 245 проваджень в обласних прокуратурах.

 

353 особам повідомлено про підозру. Серед підозрюваних за провадженнями ГПУ: 34 посадовця, 127 службовців правоохоронних органів та 32 цивільні особи (т.зв. “тітушки”).

 

Всього у “Справах Майдану” скеровано до суду 142 обвинувальні акти щодо 220 осіб. Генеральна прокуратура скерувала до суду 44 обвинувальні акти. Обвинувачення висунуто 104 особам.

 

За цей час ухвалено 25 обвинувальних вироків щодо 35 осіб. Визнано винними 11 осіб. Серед них: 8 службовців правоохоронних органів (за с. 365 - перевищення службових повноважень та ст. 367 - службова недбалість) та трьох цивільних (“тітушок” за ст 296 хуліганство, ст. 186 - грабіж, чт. 146 - незаконне позбавлення волі або викрадення людини, 129 - погроза вбивством).

 

Як зазначив Генеральний прокурор Юрій Луценко, притягнення до відповідальності високопоставлених організаторів, які переховуються в РФ, розпочнуть одразу після уточнення закону про особливості заочного засудження, який знаходиться в парламенті.

 

 

Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужанТретя річниця Революції гідності: спогади кременчужан Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужан Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужан Третя річниця Революції гідності: спогади кременчужан

Автор: Альона Душенко Источник фото: Ірина Митрофанова
Теги:

Комментарии: 23

338
22 февраля 2017 09:51

Я тоже кстати добавлю свои спогады: это отправка автобусов вечером и расценки на поездку: 200 грн пошататся по городу 500 грн потолкатся с ментами  и от 1000 грн коктейли и т.д. 

Бабушки, которые напекли пирожков и милион человек кормили каждый день в течении нескольких месяцев.

Купленые дрова для согрева "гидных"

Ну и мое любимое это вопрос с туалетами: кто их привозил? кто убирал? логистику наверно тоже бабушки осуществили?


-44
47
22 февраля 2017 10:05

Пожалуй, и я добавлю свои спогади: как реальные пацики ехали "заработать" бабла и заодно для развлечения попи****ть лохов битами и трубами. А потом сидели вдоль автобуса с разбитыми стеклами на корточках с квадратными глазами и размазывали сопли.

Какое искреннее недоумение было в их глазах, мир разрушился - оказывается можно нехило получить и в ответ. Эх, воспоминания...


+54
1 340
22 февраля 2017 10:15

Цитата: Finhard
Я тоже кстати добавлю свои спогады: это отправка автобусов вечером и расценки на поездку: 200 грн пошататся по городу 500 грн потолкатся с ментами  и от 1000 грн коктейли и т.д. 
Бабушки, которые напекли пирожков и милион человек кормили каждый день в течении нескольких месяцев.
Купленые дрова для согрева "гидных"
Ну и мое любимое это вопрос с туалетами: кто их привозил? кто убирал? логистику наверно тоже бабушки осуществили?

 

О, краснозвёздный объявился, память вернулась, а то не мог вспомнить, кто ему на Майдане хорошую жизнь обещал... Вспомнил уже?


+41
1 415
22 февраля 2017 10:20

Столько минусов, дааааа за то что правду сказал?Сейчас сидит кроважадней Януковича,так на Майдан бесплатно никого не затащишь!


-29
47
22 февраля 2017 10:27

Цитата: barmaleykin1
Столько минусов, дааааа за то что правду сказал?Сейчас сидит кроважадней Януковича,так на Майдан бесплатно никого не затащишь!

Перечитай коммент, там нет ни слова ни про прошлого кровожадного, ни про нынешнего. Минуса ставят за другое.

А ты уже сколько человек пытался затащить на майдан? 5-10-20? И все отказались? а сам был?


+33
338
22 февраля 2017 10:44

Цитата: solod
Вспомнил уже?

Ну я не следил за каждым словом ваших идолов, поэтому мне было не известно дословные обещания. Для меня это уже тогда был гос. переворот мне то что смотреть на людей которые обманом приходят к власти с помощью технологий цветных революций.

Кстати в прошлом споре, на который вы ссылаетесь, вам таки предоставили именно те обещания в которые вы не верили что они есть. Плохо слушали видимо своих кумиров.  


-20
616
22 февраля 2017 10:46

Цитата: Finhard
Я тоже кстати добавлю свои спогады: это отправка автобусов вечером и расценки на поездку: 200 грн пошататся по городу 500 грн потолкатся с ментами и от 1000 грн коктейли и т.д.
Вас тогда просто "кидали" с такими расценками :). Есть у меня в кругу общения люди, которые рассказвали историю знакомых их знакомых, которым "платили" по 500 долл. США за коктейли Молотова и "они вот за "майдан" дома и квартиры покупляли" себе и всем своим потомкам :). Про чай с "наркотиками" тоже рассказывали, просто удивительно, что не было апельсинов наколотых и "валенков американских рядочками". Хотя были печеньки от Нуланд :), наверное это круче валенков.....


+33
1 415
22 февраля 2017 10:57

[quote=Andy][quote=barmaleykin1]Столько минусов, дааааа за то что правду сказал?Сейчас сидит кроважадней Януковича,так на Майдан бесплатно никого не затащишь!
[/quote]
Перечитай коммент, там нет ни слова ни про прошлого кровожадного, ни про нынешнего. Минуса ставят за другое.
А ты уже сколько человек пытался затащить на майдан? 5-10-20? И все отказались? а сам был?


Грубиян что ты там мне тыкаешь,иди перед майданом,на лестничной площадке своей позамитай для начала!
 


-32
338
22 февраля 2017 11:13

Цитата: Andrik.r
Вас тогда просто "кидали" с такими расценками :)

Меня кидали? вы перечитайте еще раз что я писал. Я за деньги не продаю родину я мог только словом попытатся отговорить тех кого я знал и все. 

А на счет того что вы пишите что кидали, так я и не спорю лохи везде бывают и в немалых количествах.

Кстати можно упомянуть и анти майдан в которых были расценки в два раза меньше и никто туда не ишел. Что как бы говорит, что хоть прошлое правительство и было законным, но это не означало наличие мозгов у них.


-22
616
22 февраля 2017 12:11

Цитата: Finhard
Я тоже кстати добавлю свои спогады: это отправка автобусов вечером и расценки на поездку: 200 грн пошататся по городу 500 грн потолкатся с ментами и от 1000 грн коктейли и т.д.
Перечитал, согласен, возможно, неверный вывод сделал из Ваших слов....:)


+35
1 340
22 февраля 2017 12:43

Цитата: Finhard
Плохо слушали видимо своих кумиров.

 

Если у вас есть кумиры, это не значит, что они есть и у других людей) Удачи в борьбе с цветными революциями, контра!)))


+26
338
22 февраля 2017 13:02

Цитата: solod
Если у вас есть кумиры, это не значит, что они есть и у других людей) Удачи в борьбе с цветными революциями, контра!)))

Ну тогда не делайте акцент на дословном пересказе тех или иных фраз. Вы начали это сами обвинив меня что я не знал дословно что говорили те или иные люди. Я и предположил что это ваши кумиры раз вы все дословно о них помните.

И кто вам сказал что я борец с цветными революциями, это не так. 

Или это сейчас норма для журналистики такая, с потолка придумать фразу и начинать ее как факт обсасывать? Так сейчас работают в газете что ли? Типичные выводы для журналистов. Ничем не подкрепленные данные ну там вас хоть еще учат азам журналистики типа проверки фактов или правило нескольких источников? 

Кстати на счет кумиров, я б конечно не стал так категорично называть. Я бы сказал человека которого я бы хотел увидеть во главе государства. Тень которого вас коробит до сих пор. smile

 

 


-26
1 340
22 февраля 2017 13:17

Цитата: Finhard
Я бы сказал человека которого я бы хотел увидеть во главе государства. Тень которого вас коробит до сих пор.

 

Да все мы знаем, что сталина на вас нет. Хоть бы кремлёвскую звезду с авы убрали, если ещё нет корочки "инвалид информационной войны". Твёрдая рука, расстрелы - любителей всего этого добра много.

 

А относительно журналистики - я в комментариях обычный комментатор с такими же как и у вас правами. Пока медицинские статьи случайно не цитировал, но скоро. видимо, буду.


+23
338
22 февраля 2017 13:34

Звезда поставлена исключительно для сбора минусов как тряпка на быка, что бы человек завидев ее сразу свое мнение обо мне составлял, несомненно экспертное и непредвзятое.

Медицинские статьи это лазейка от вашей "свободы слова". Что не зделаешь чтобы донести свою мысль ))

Цитата: solod
А относительно журналистик

Ну а на счет этого я с вами не буду спорить, потому как здесь не одну страницу нужно будет исписать, скажу лишь то что пересмотреть нужно с появлением интернета термины и законодательную базу, хотя бы такую как у британцев.

На этом заканчиваю флейм.

 


-26
1 340
22 февраля 2017 13:50

Цитата: Finhard
это лазейка от вашей "свободы слова"

 

Если вас не устраивают правила комментирования, если вам кажется, что мы ваше право "свободы слова" нарушаем, то начинаем игру "синий сталин". Задание первое. Написать в ответном комментарии #явигре #сталинанаваснет


+19
28
22 февраля 2017 13:58

Ну что ребята, ровно 2 года назад меня забанили за комментарий под такой новостью. Повторюсь еще разок, ждал спокойно 2 года. 
Ну что , жить то лучше стало? До сих пор считаете пацанов которые за халявные бабки поотдавали свои жизни по-глупости ради чужих амбиций? Ведь все должны прекрасно понимать что эта акция была проспонсирована человеком который добрался туда куда хотел и теперь держит страну и население за "яйца".

А все эти слоганы про гиднисть, чеснисть та еднисть - полнейший бред.

Все проблемы около русского языка, ненависти - созданы искуственно.

Ближе мы к Европе стали? Победили Вовчика? Отомстили ему? Показали как нужно? Без. виз? 

Кому нужно в Европу и так визу получит, она стоит 50 евро. 

Тому кто сейчас не может поехать в Европу из-за визы безвиз никак не поможет. 

Зато доллар 28, война, долг, промышленность падает, всему пиздец.

Но у нас переименование, декомунизация, ГИДНИ ЧЕСНИ ЯК НИКОЛЫ.

 

С праздником господа. Просрали всё как могли.

ПЕРЕМОГЛЫ.


-15
47
22 февраля 2017 14:04

Цитата: solod

Если вас не устраивают правила комментирования, если вам кажется, что мы ваше право "свободы слова" нарушаем, то начинаем игру "синий сталин". Задание первое. Написать в ответном комментарии #явигре #сталинанаваснет

Ну и к чему вот эти игры? Вам смешно? Мне вот, например, тоже не нравится, что вы ущемляете свободу слова краснозвездному.

Я уже написал на вас жалобу в Спортлото и призываю всех присоединиться! Образец заполнения можно найти в яндексе.

Нас не победить!!! Мы зомби.


+32
192
22 февраля 2017 14:22

Думаю, что подавляющее большинство вернулось бы обратно, где есть украинский Крым, украинский Донбасс, работающие предприятия и отсутствие кровопролития. А все крики про "революцию" лишь играют в пользу отдельных личностей, которые ничего общего не имеют с понятиями национальных интересов и народного достояния.


-10
338
22 февраля 2017 14:28

 

Ну давайте посмотрим как ваша свобода слова справится с нижеизложеным.

 

*** **** ****

 

[Каждый человек может ошибаться. Но будет нашей ошибкой, если мы оставим ваше «возможно ошибочное мнение» здесь. Притом, что оно реально ошибочное (в лучшем случае). Мы уважаем ваше право называть белое чёрным, но уважайте наше право не соглашаться с ним. Нехай щастить. Администрация]

 


-18
278
22 февраля 2017 18:11

Мы стали жить в 3 раза хуже. Ушел один вор, пришел другой, еще хуже. Для меня лично никакого покращення не случилось. Раньше эти ур..ы в раде хоть боялись народ, а сейчас кладут болт. Жалко людей которые побигби за это г..но в котором мы сейчас живем.


+25
616
22 февраля 2017 19:25

Цитата: ff48
Раньше эти ур..ы в раде хоть боялись народ
Ну вот Жеваго и Шаповалов в Верховном Совете не по первому разу, много они раньше на "народ" обращали внимания?  


+21
484
22 февраля 2017 23:45

Цитата: Andrik.r
Цитата: Finhard
Я тоже кстати добавлю свои спогады: это отправка автобусов вечером и расценки на поездку: 200 грн пошататся по городу 500 грн потолкатся с ментами и от 1000 грн коктейли и т.д.
Вас тогда просто "кидали" с такими расценками :). Есть у меня в кругу общения люди, которые рассказвали историю знакомых их знакомых, которым "платили" по 500 долл. США за коктейли Молотова и "они вот за "майдан" дома и квартиры покупляли" себе и всем своим потомкам :). 

 

Ціленаправлена путінська БРЕХНЯ! У мене не "знайомі знайомих" були на майдані, а конкретні мої друзі. Я питав чоловік 20, як там було з фінансами, то жоден не заявив, що йому платили. Я їм вірю, це не пацани з бітами і наркотою в кишені, а нормальні адекватні люди. Возили безплатно, хоча деяким доводилось вертатися додому і за свої. Годували безкоштовно. Я вважаю цих людей героями України. 


+6
616
23 февраля 2017 12:17

"Есть у меня в кругу общения люди, которые рассказвали историю знакомых их знакомых, которым "платили"...." - Сдаётся мне, джентльмены, это была… ирония(с)


+3
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх