У 2024 році в Полтавській області зареєстрували 12 випадків гарячки Західного Нілу. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
За рівнем поширення цієї інфекції Полтавщина посідає третє місце серед областей України. Збудника хвороби переносять комарі, що робить інфекцію особливо небезпечною в теплу пору року.
Хворих виявили у трьох районах області:
Загалом, минулого року в Україні зареєстрували 99 випадків гарячки Західного Нілу. Показник захворюваності становить 0,24 на 100 тисяч населення.
У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвиваються грипоподібні захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системи — менінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).
Щоб уберегтися від гарячки Західного Нілу, в ендемічних регіонах проводять комплексні заходи, направлені на зниження чисельності комарів (осушення боліт тощо).
Для індивідуальної профілактики застосовують захисний одяг, сітки на вікнах, репеленти. Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена.
Сам вірус був відкритий в 1939 році. Найсерйозніший спалах цієї хвороби в Європі стався в 1996-1997 роках у Румунії, коли захворіли близько 5 тис. людей. У 1999 році цей вірус був завезений в Нью-Йорк і поширився на континентальну територію. У 2018 році спостерігається в багатьох країнах Європи, найсильніше постраждали такі країни, як Сербія, Італія, Греція, Угорщина і Румунія.
Нагадаємо, у 2023 році на Полтавщині виявили 13 випадків захворювання на гарячку Західного Нілу.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.