Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро (доповнено)

25.01.2017, 14:04 Просмотров: 6 242 Комментариев: 37

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

«ТелеграфЪ» отримав феєричні відписки від мерії та Кременчуцького тролейбусного управління у відповідь на інформаційний запит. Ми просили надати угоду КТУ з ЄБРР щодо надання кредиту в сумі 8 мільйонів євро на тролейбуси.

Гроші кременчужан на погашення банківського кредиту влада хоче витратити таємно – за угодою, яку ніхто не бачив: ні прості кременчужани, ні навіть депутати. Йдеться про чималеньку суму – 8 мільйонів євро, які бере Кременчуцьке тролейбусне управління в Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Кредит призначений на закупівлю 50 тролейбусів, гарантом виступає міська рада.

 

 

Рішення про кредит депутати ухвалили на сесії 25 жовтня минулого року, а 21 грудня мер Віталій Малецький та керівник КП КТУ Олександр Вертюх підписали в Києві кредитну угоду з ЄБРР. Тобто з цього дня місто офіційно стало боржником банку на 12 років. Розраховуватися за кредитом будемо ми всі: із наших кревних грошей, які сплачуємо у вигляді податків. Пояснимо: основним джерелом наповнення бюджету міста є ПДФО – податок з доходів фізичних осіб. Навіть з мінімалки сума ПДФО складає 576 гривень.

 

А оскільки ми наповнюємо бюджет, то маємо й повне право знати, як влада його витрачає. Це право гарантоване Законом України «Про доступ до публічної інформації». Цитуємо Закон, п. 5 ст. 6:

 

«Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

 

Отже, «ТелеграфЪ» звернувся з інформаційним запитом на ім’я міського голови Віталія Малецького. Ми чемно попросили надати нам копію угоди з ЄБРР.

 

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

 

Із мерії надійшла відповідь про те, що виконком міської ради не є розпорядником запитуваної інформації, і тому наш запит надіслано розпоряднику (тобто КТУ). Відповідь нас подивувала, адже відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» поняття «розпорядник інформації» не обмежується лише її володінням. Розпорядником є й той, у чиєму користуванні чи розпорядженні знаходиться запитувана інформація. Невже в мерії, яка виступає гарантом за кредитом, немає копії угоди? Особливо, враховуючи те, що мер її підписував? Повірити у це дуже важко. Проте ми стали чекати на відповідь КТУ.

 

 

Днями надійшла ця феєрична відповідь - на одному аркуші, без додатків. Запитуваної угоди нам так і не надали. Замість цього у листі згадали про те, про що ми взагалі не запитували – про публічну інформацію у формі відкритих даних, якою є бюджетна звітність. По суті ж відповіли, що копія договору з ЄБРР «не є бюджетною звітністю і не містить інформації про використання бюджетних коштів». Та зробили висновок, що ця інформація не є публічною і не надається за запитами, оскільки «це буде втручанням в діяльність підприємства та порушення його немайнових прав» (мовою оригіналу).

 

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

 

Така відповідь нас обурила. Адже у договорі прописуються умови погашення коштів, а платитиме за тролейбуси бюджет! То хіба це не є інформація про використання бюджетних коштів? Ми звернулися за коментарем до медіа-юриста, показавши відповідь КП КТУ.

 

Олександр Бурмагін, медіа-юрист, для «Телеграфа» - про відповідь КП КТУ:

 

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

 

«Це відповідь з розряду - згадали все, що знали, і написали. При чому тут відкриті дані? Коли мова йде про копію кредитного договору. Бюджетні кошти і звітність, втручання в діяльність підприємства… Дивно, що не згадали про персональні дані. А з приводу, розпорядники чи ні, щоб не бути голослівним, варто зацитувати думки суддів Вищого адміністративного суду України з приводу наявності цього статусу у комунальних підприємств:

 

"Відповідно до частини першої статті 140 ГКУ (Господарського кодексу України – ред.) джерелами формування майна суб'єктів господарювання є, зокрема, грошові та матеріальні внески засновників; доходи від реалізації продукції (робіт, послуг); доходи від цінних паперів; капітальні вкладення і дотації з бюджетів та інше.

 

Відтак у силу частини п’ятої статті 6 Закону № 2939-VІ доступ до інформації щодо розпорядження комунальним підприємством комунальним майном, зокрема, інформація про використання коштів, розподіл доходів від надання послуг (продукції, товарів), виплати заробітної плати працівникам, використання вкладів та дотацій з бюджетів, інші витрати, та прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно, може бути обмежено лише за умов, передбачених частиною п’ятою статті 6  Закону № 2939-VІ.

 

У цьому контексті така інформація є суспільно необхідною, а комунальні підприємства є її розпорядниками відповідно до пункту 4 частини другої статті 13 Закону № 2939-VІ (додатково щодо суспільно необхідної інформації йдеться у пункті 6.4)." /пункт 2.4. Постанови Пленуму ВАСУ від 29.09.2016 р. №10 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації"/.

 

Отже, відповідь КП - це формальна, протиправна, відписка, яка суперечить не тільки нормам чинного законодавства, а його роз'ясненням вищими судовими установами України.


«ТелеграфЪ» оскаржуватиме відмову КТУ – ми готуємо листи меру, міській раді (як засновнику комунального підприємства КТУ). Якщо не допоможе – підемо до суду.

 

Втім, схоже, у мерії тримають «за лохів» не лише простих кременчужан, але й депутатів. На чергову сесію міської ради, що відбудеться 31 січня, винесений проект рішення про ратифікацію кредитної угоди між ЄБРР та КП КТУ. До проекту рішення не додана копія самої угоди. 23 січня мер Віталій Малецький публічно заявив, що договір дадуть почитати, але лише депутатам і англійською мовою.

 

 

 

Це навіть не смішно. А найсумніше буде, якщо обранці, як сліпі кошенята, проголосують за те, чого не бачили і не розуміють.

 

Доповнено:

На прохання читачів ТЪ ми розмістили  копію самого запиту. До речі, це не перша відмова КТУ надати інформацію про фінанси. ось таку відповідь отримало ГО "Європейський клуб" в рамках проекту "Відкритий доступ". Наразі ця відповідь оскаржуєтся в суді.

 

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

 

Теги:

Комментарии: 37

782
25 января 2017 14:39

Потому что каждый проголосовавший депутат получит часть пирога. Отвечать, то явно прийдеться не им.


+13
558
25 января 2017 14:40

"Якщо не допоможе – підемо до суду." Молодці!


+27
213
25 января 2017 14:50

Телеграф молодцы. Удачи и сил дойти до логической развязки  ситуации. А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?


+14
266
25 января 2017 15:19

А может обратиться к ЕБРР? Может там раскроют? Может они не в курсе на сколько коррумпированные у нас чиновкники?

P.S. Может я наивен и они все знают и тоже нас разыграли?!))


+6
646
25 января 2017 16:38

интерестно что по этому делу думает прокуратура.


+9
267
25 января 2017 17:11

Как же это все надоело. Введите смертную казнь за коррупцию !


+8
105
25 января 2017 19:31

Браво, Татьяна Александровна! Это именно то, чем должны заниматься журналисты (4-я власть)!!!
Надеюсь чувство самосохранения у мера и депутатов преобладает над желанием наживы.


+8
1 075
25 января 2017 19:34

Сколько веревочка не вьется,да конец будет и ответить придется и фиолетовому мЭру и фиолетовым замам.


+3
1 295
25 января 2017 20:36

Вот же ж паразиты, совсем обнаглели... Явно что что то там намутили если так упираются разглашению договора.

А если депутаты молча проголосуют за этот договор повышенной секретности, значит они в доле, однозначно.

После поддержания депутатами данного договора можно будет начинать сбор подписей за досрочные выборы и депутатов и мэра.


+5
341
25 января 2017 21:08

Цитата: Svoyton
Вот же ж паразиты, совсем обнаглели... Явно что что то там намутили если так упираются разглашению договора.
А если депутаты молча проголосуют за этот договор повышенной секретности, значит они в доле, однозначно.
После поддержания депутатами данного договора можно будет начинать сбор подписей за досрочные выборы и депутатов и мэра.
Да в Кременчуге уже давно нужно переворот делать, всех сметать.  А /оскорбления/ в горисполкоме /призыв к насилию/, глядишь и порядок придет в город. Мы же молчим...


+6
94
25 января 2017 21:30

На новый мост который скоро рухнет нету денежек а на тралики шоб бабки на опт в час пик ехали есть...


+2
338
26 января 2017 00:47

В не зависимости от результата это довольно сильный рывок от команды телеграфа вверх в качестве журналистики относительно именно этой статьи. Хорошая цепочка статей, видимый результат в продвижении дела. Осталось только за малым, а именно увидить по завершению дела реакции нашей мерии. Считают ли они нас инертной массой, которая не способна даже за ногу укусить а только лаять. Либо закон все таки восторжествует. Это покажет нам недалекое будущее.

Сегодня мы доедаем последние капли нашего жирового запаса, а вот лет через 5-10(+-5 лет), он иссякнет без серьезных системных изминений в государстве. А там и неизвестно что будет.

 

Один из цезарей нанимал специального человека которые ему говорил: что все мы смертные, когда того затмевала "звездная болезнь".

 

Интересно к чему это?

 


+10
548
26 января 2017 07:58

Цитата: Fedyaev_D
Телеграф молодцы. Удачи и сил дойти до логической развязки  ситуации. А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?
Придворный адвокат если было бы нужно и Гитлера на Нюрбергском процессе оправдал бы.


+4
290
26 января 2017 08:23

Цитата: Fedyaev_D
А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?

Я думаю, що людина, яка задає питання в такому тоні і розраховує на відповідь, щонайменше має не зовсім високий IQ


-14
548
26 января 2017 08:39

Цитата: ulyanov
Цитата: Fedyaev_D
А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?

Я думаю, що людина, яка задає питання в такому тоні і розраховує на відповідь, щонайменше має не зовсім високий IQ
Тю, а шо не так? Коррупционеров ведь взялись защищать? Думаю и по троллейбусному кредиту в стороне не останитесь. 


+10
213
26 января 2017 11:56

Ого до чего техника дошла! По тону вопроса можно IQ индивидуума определять)))


+3
88
26 января 2017 12:10

Цитата: ulyanov
Цитата: Fedyaev_D
А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?

Я думаю, що людина, яка задає питання в такому тоні і розраховує на відповідь, щонайменше має не зовсім високий IQ

Проте ви таки відповіли, так що сподівання людини не були марними. А мова тут не про IQ, а про моральні принципи, які у вас саме там де і у влади...


+8
290
26 января 2017 14:45

Цитата: Lion
мова тут не про IQ, а про моральні принципи, які у вас саме там де і у влади...

Що не так з моїми моральними принципами? Наведете приклад моїх аморальних вчинків?Цитата: s2e7r8g
 Коррупционеров ведь взялись защищать?

Щиро вам бажаю потрапити в правову проблему, коли вас або когось з ваших рідних, звинуватять в чомусь протиправному і ні в якому разі при цьому не користуйтесь правовою допомогою адвоката, особливо тоді, коли звинувачення будуть абсурдними.

 

І до лікарів такж не звертайтесь, бо вони ж інколи лікують поганих людей.

 

Може тоді трошки почнете розуміти, що адвокат захищає людину, а не виправдовує злочин, і що не завжди, коли правоохоронний орган тебе підозрює у вчиненні злочину, ти його дійсно вчиняв.


-5
213
26 января 2017 15:41

В посте явно не звучала никакая фамилия. При этом Вы сами вызвались ответить за "адвоката власти". Хотя понимаю - сверхспособности. По тону IQ и по первой букве фамилию. Касательно адвокатской задачи - полностью с Вами согласен. Вы свою работу, судя по всему, делаете отлично.


+4
548
26 января 2017 15:52


[quote=s2e7r8g] Коррупционеров ведь взялись защищать? [/quote]
Щиро вам бажаю потрапити в правову проблему, коли вас або когось з ваших рідних, звинуватять в чомусь протиправному і ні в якому разі при цьому не користуйтесь правовою допомогою адвоката, особливо тоді, коли звинувачення будуть абсурдними.
 
І до лікарів такж не звертайтесь, бо вони ж інколи лікують поганих людей.
 
Може тоді трошки почнете розуміти, що адвокат захищає людину, а не виправдовує злочин, і що не завжди, коли правоохоронний орган тебе підозрює у вчиненні злочину, ти його дійсно вчиняв.
[/quote]Свою думку про Вас, як адвоката я (і не тільки я) висловив вище. Існує таке поняття як репутація, яку Ви м'яко кажучи підмочили приймаючи участь в судових справах про корупцію. Адже всім в місті було зрозуміло (і судом це доведено), що це корупція. Але для Вас, напевно, гроші не пахнуть.  


+6
88
26 января 2017 15:54

Цитата: ulyanov
Що не так з моїми моральними принципами? Наведете приклад моїх аморальних вчинків?

Я сказав, що ваші моральні принципи, такі сами як і у влади. Про аморальність сказали ви. Тут і додати нічого.


+4
290
26 января 2017 18:16

Цитата: s2e7r8g
всім в місті було зрозуміло

Цитата: s2e7r8g
підмочили приймаючи участь в судових справах про корупцію.

Я не боюсь братись за складні справи і волію програти справу в суді після запеклих дебатів, ніж програти її ще до суду, злякавшись захищати людину лише тому, що якийсь обиватель, не бай Боже, може сказати, що вона "підмочує репутацію" і, немов би, безнадійна.

 

Ви хочете сказати, що справи Проценко та Усанової очевидні?

Якщо так, то обгрунтуйте мені, чому голосування за встановлення системи заробітної плати було саме реальним, а не потенційним конфліктом інтересів ( голосування в умовах потенційного конфлікту інтересів не є правопорушеням).

 

І дам вам підказку. Якщо будете шукати відповіді на це питання в судових рішеннях по Усановій і Проценко, або в протоколах прокурора, то лише згаєте час, тому що в цих документах відповіді на це питання - немає.

 


-6
2 792
26 января 2017 19:18

Цитата: ulyanov
чому голосування за встановлення системи заробітної плати було саме реальним, а не потенційним конфліктом інтересів (

Так і він і був реальним. Суддя все розписала в постанові. Реальний інтерес був  у вигляді можливості отримувати щомісячне преміювання та надбавки у максимально можливому розмірі. Чи ви вважаєте, що людина може голосувати за рішення, яке напряму покращує її матеріальне становище неупереджено? 


+9
290
26 января 2017 19:26

Цитата: Daniel Mroz
Реальний інтерес був  у вигляді можливості отримувати щомісячне преміювання та надбавки у максимально можливому розмірі.

Але при цьому:

- максимально можливий розмір преміювання законом не встановлено flushed

 

Далі:

потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень 
 

за якими ознаками суддя відмежували в цьому випадку потенційний конфлікт від реального?

 

 

 


-4
2 792
26 января 2017 20:14

Цитата: ulyanov
максимально можливий розмір преміювання законом не встановлено

Голосуванням щодо встановлення собі премії, навіть в 1%, вже є реальним конфліктом, тому що не може бути неупередженого ставлення депутата в цій ситуації. А розмежувала мабуть, з тих підстав, що виконуючи службові повноваження вже на новій посаді собі премію встановити вона не могла. Як адвоката я вас повністю розумію це ваша робота, але погодьтеся, що призначати самому собі премію це неправильно. Чи не так?


+6
548
26 января 2017 20:53

Цитата: ulyanov
Цитата: s2e7r8g
всім в місті було зрозуміло

Цитата: s2e7r8g
підмочили приймаючи участь в судових справах про корупцію.

Я не боюсь братись за складні справи і волію програти справу в суді після запеклих дебатів, ніж програти її ще до суду, злякавшись захищати людину лише тому, що якийсь обиватель, не бай Боже, може сказати, що вона "підмочує репутацію" і, немов би, безнадійна.
 
Ви хочете сказати, що справи Проценко та Усанової очевидні?
 
В тому, що Ви будете запекло виправдовуватися, я не мав жодного сумніву. Але краще б Ви спрямували свої знання і досвід на захист інтересів жителів міста (обивателів, як Ви висловились), які Вас саме для того і вибрали, а не для захисту Проценків, Усанової чи ще когось з посадовців міськвиконкому.

Daniel Mroz дякую за підтримку!


+3
290
26 января 2017 20:57

Цитата: Daniel Mroz
А розмежувала мабуть, з тих підстав

Ви ж читали постанову? Ключове слово мабуть. Бо ніяк суд в своєму рішенні нічого не розмежував.

А ви зможете? За яким критерієм можна розмежувати потенційний конфлікт інтересів від реального?

Цитата: Daniel Mroz
але погодьтеся, що призначати самому собі премію це неправильно. Чи не так?

Не так.

Премія є складовою частиною заробітної плати.

При цьому розмір премії заступнику міського голови законодавством не обмежений. В рішенні міської ради було записано встановити розмір премії до 100% окладу. Тобто, рішенням було встановлено обмеження розміру премії, було обмежено право міського голови платити премію більше, ніж 100% окладу.

І, в якості вишенки на тортик -премія не виплачується автоматично.

Конкретний розмір премії, але не більше 100%, в кожному місяці, встановлює міський голова. Згідно колективного договору.

То де тут про призначення самому собі премії?

 


-3
548
26 января 2017 21:21

Цитата: ulyanov
Цитата: Daniel Mroz
А розмежувала мабуть, з тих підстав

Ви ж читали постанову? Ключове слово мабуть. Бо ніяк суд в своєму рішенні нічого не розмежував.
А ви зможете? За яким критерієм можна розмежувати потенційний конфлікт інтересів від реального?
Цитата: Daniel Mroz
але погодьтеся, що призначати самому собі премію це неправильно. Чи не так?

Не так.
...Конкретний розмір премії, але не більше 100%, в кожному місяці, встановлює міський голова. Згідно колективного договору.
То де тут про призначення самому собі премії?
 
Згідно колективного договору кого з ким: мера з заступниками?Мер платить зарплату і премію з власної кишені? Можна текст колективного договору в студію.Чи це також комерційна таємниця? Наскільки мені відомо, зарплата мера і його заступників йде з міського бюджету, який в свою чергу формується з надходжень у вигляді податків і зборів.Тобто за гроші громади мер вирішує кому і скільки платити?


+4
2 792
26 января 2017 21:27

Цитата: ulyanov
То де тут про призначення самому собі премії?

Вона ж за преміальні % до свого посадового окладу голосувала? Моделюємо ситуацію: виноситься на голосування проект постанови про премію до мого окладу max у 100%, я розумію, що під час голосування без мого голоса "за" та голосів "за" моїх "побратимів" по нещастю рішення може не пройти. Тоді може бути поставлено на голосування іший проект, наприклад, про max50%, чого мені зовсім не хочеться, тому що я хочу заробляти більше. Тоді я беру участь в голосуванні, щоб майже гарантовано пройшло вигідне мені рішення, 100% краще чим 50%.  І ви важаєте, що в цій ситуації не буде неупередженого ставлення під час голосування, як того вимагає закон? Що заважало вашим підзахисним утриматися від голосування, тим більше голосів там мабуть і без них вистачало?


+3
290
26 января 2017 22:01

Цитата: Daniel Mroz
Що заважало вашим підзахисним утриматися від голосування, тим більше голосів там мабуть і без них вистачало?

Та ж обставина, що і вам  заважає, і судді заважала  обгрунтувати, що в таких діях є саме реальний, а не потенційний конфлікт інтересів - невизначеність закону.

Цитата: s2e7r8g
Згідно колективного договору кого з ким: мера з заступниками?

Колективного договору між працівниками виконкому і міським головою, який було укладено ще, якщо точно памятаю, в 2010 році і який був чинний на момент голосування.

 

До речі, суддя П, за рік перед цим, розглядала справу зі схожим фактажем, де виправдала декана коледжу, який нарахував премію своїй дитині. Обгрунтувала це тим, що остаточне рішення про виплату премії приймає ректор, а не декан, і, крім того, право на заробітну плату, до складу якої входить і премія,  є конституційним правом.

Фабула не нагадує нашу справу?

Але лише рішення кардинально відрізняється


-1
10
26 января 2017 23:22

Красиво стелет адвокат, ну да работа такая.Но почему то вспоминается "Адвокатов надо брать в ежовые рукавицы и ставить в осадное положение, в противном случае ....."Продолжать цитату не хочу,еще забанят.smirk


+3
64
27 января 2017 06:33

Ульянов увел разговор в сторону от темы статьи и довольно дикой ситуации - мы, жители Кременчуга, влезаем в самые большие долги в истории нашего города на условиях, о которых мы знаем только по рассказам тех, кто будет снимать сливки с этого кредита. А расплачиваться по нему придется нам всем в течении ближайших 12 лет. Городская власть не просто обнаглела, она откровенно упивается своей безнаказанностью и открыто плюет на кременчужан. И основания для таких действий у фиолетовой команды мэра есть - это прошлый опыт и уверенность в том, что придут очередные выборы и тысячи жителей нашего города пойдут на избирательные участки и снова проголосуют за фиолетовых. Как бараны. А зачем баранам что-то рассказывать? Это я о логике в поведении нашей городской власти, а не о своем отношении к кременчужанам. Но выводы из данной ситуации должны сделать все. В том числе и те, кто традиционно голосует на выборах за 300 грн или по указке начальника


+4
2 792
27 января 2017 08:50

Цитата: ulyanov
що в таких діях є саме реальний, а не потенційний конфлікт інтересів - невизначеність закону.

Можливо ця невизначеність і дає поле для маневру і адвокатам і суддям. Але по обивательськи, для мене, та думаю,й для більшості виборців, все визначено просто:коли ваша підзахисна взнала чи повинна була взнати, що в порядку денному є проект рішення про встановлення % премії службовим особам  і це також стосується і її зарплатні, у неї виник потенційний інтерес і вона повинна була вжити заходи для його врегулювання. І якби вона заходів для врегулювання не вживала, а просто в подальшому не взяла участь в голосуванні, саме цей факт  не був би правопорушенням. А от вже наступна участь її в обговоренні, голосуванні чи прийнятті рішення, що стосується її приватного майнового інтересу вже є реальним конфліктом. Ось така моя  думка і я вважаю, що в першу чергу,  це правильно із моральної та етичної точки зору, тим більше для депутата.


+3
290
27 января 2017 10:04

Цитата: KVM
на условиях, о которых мы знаем только по рассказам тех, кто будет снимать сливки с этого кредита

Так може писати лише людина, космічно далека від реальної діяльності. а також така, яка не мала найменшого поняття про процедури співпраці з міжнародними фінансовими установами.

 

Кредит ЄБРР, який жорстко конктролює не лише виділення коштів, а і кожен платіж із цих коштів. Умови кредитного договору - стандартні для цього банку.

 

Зараз з банком узгоджують процедурні питання щодо того, чи можна розголошувати дані цих договорів та в якому порядку це буде здійснюватись. Думаю, питання буде вирішено позитивно.

 

І я з захватом подивлюсь  на тих людей, які дадуть собі працю прочитати ці договори повністю і зможуть їх з першого разу зрозуміти)


-3
1 327
27 января 2017 11:08

Цитата: ulyanov
І я з захватом подивлюсь на тих людей, які дадуть собі працю прочитати ці договори повністю і зможуть їх з першого разу зрозуміти)

 

Ми їз захватом подивимося на цих людей у вівторок 31 січня, коли вони натискатимуть кнопку "За". На мера та директора КТУ вже дивимося із захватом – вони ті договори підписали. Ну, не навмання ж, правда?


+5
338
27 января 2017 12:00

Цитата: solod
Ми їз захватом подивимося на цих людей у вівторок 31 січня, коли вони натискатимуть кнопку "За". На мера та директора КТУ вже дивимося із захватом – вони ті договори підписали. Ну, не навмання ж, правда?

 

Осторожней с такими предложениями легко стать сепаром ))

Вы же так можете и отобрать чесно сворованые деньги и депутатов!

 

Действительно если депутаты голосовали за договор они должны были его прочитать...

Хотя можно же пройти и дальше и поголовно узнать у каждого депутата как это он голосовал когда не читал договор


+2
2 792
27 января 2017 13:19

Цитата: ulyanov
про процедури співпраці з міжнародними фінансовими установами.  

А знаєте яка буде співпраця? А точно така як з МВФ, будете брати ще кредити, щоб гасити цей кредит та % по ньому. Чого ви у валюті берете кредит, в бюджет міста податки заходять у валюті? Ви будете грн конвертувати, а курс ви можете прогнозувати? От якби ваші попередники взяли, наприклад, в 2013 році такий валютний кредит на 10 років при 10 грн\євро, а тепер вам по 30 (а скоро може й 35-40 буде) віддавати треба було б, щоб ви казали? Зараз сума кредита це 25% річного бюджету міста, а може стати й більше.


+8
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Открытый доступ:

Закон «О доступе к публичной информации» обязывает власть публиковать финансовую отчетность, информацию о закупках, о свободных земельных участках, аренде коммунальных помещений, о принятых решениях, проектах. Это дает возможность кременчужанам контролировать власть, использование ею бюджетных средств — наших с вами денег, уплаченных в виде налогов.

Вопреки закону, часть информации остается закрытой или публикуется на сайте Кременчугского горсовета с нарушением сроков. Мы хотим добиться, чтобы власть неукоснительно соблюдала закон. И будем рассказывать о том, что от нас пытаются спрятать.

Кампанию «Открытый доступ» журналисты реализуют при поддержке МИД Чехии в рамках программы Transition, неправительственной организации NESEHNUTI и ОО «Европейский клуб».

Координатор проекта в «Кременчугском Телеграфе»:
Татьяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com

Читайте также:

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро (доповнено)

25.01.2017, 14:04 Просмотров: 6 242 Комментариев: 37

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

«ТелеграфЪ» отримав феєричні відписки від мерії та Кременчуцького тролейбусного управління у відповідь на інформаційний запит. Ми просили надати угоду КТУ з ЄБРР щодо надання кредиту в сумі 8 мільйонів євро на тролейбуси.

Гроші кременчужан на погашення банківського кредиту влада хоче витратити таємно – за угодою, яку ніхто не бачив: ні прості кременчужани, ні навіть депутати. Йдеться про чималеньку суму – 8 мільйонів євро, які бере Кременчуцьке тролейбусне управління в Європейському банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Кредит призначений на закупівлю 50 тролейбусів, гарантом виступає міська рада.

 

 

Рішення про кредит депутати ухвалили на сесії 25 жовтня минулого року, а 21 грудня мер Віталій Малецький та керівник КП КТУ Олександр Вертюх підписали в Києві кредитну угоду з ЄБРР. Тобто з цього дня місто офіційно стало боржником банку на 12 років. Розраховуватися за кредитом будемо ми всі: із наших кревних грошей, які сплачуємо у вигляді податків. Пояснимо: основним джерелом наповнення бюджету міста є ПДФО – податок з доходів фізичних осіб. Навіть з мінімалки сума ПДФО складає 576 гривень.

 

А оскільки ми наповнюємо бюджет, то маємо й повне право знати, як влада його витрачає. Це право гарантоване Законом України «Про доступ до публічної інформації». Цитуємо Закон, п. 5 ст. 6:

 

«Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

 

Отже, «ТелеграфЪ» звернувся з інформаційним запитом на ім’я міського голови Віталія Малецького. Ми чемно попросили надати нам копію угоди з ЄБРР.

 

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

 

Із мерії надійшла відповідь про те, що виконком міської ради не є розпорядником запитуваної інформації, і тому наш запит надіслано розпоряднику (тобто КТУ). Відповідь нас подивувала, адже відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» поняття «розпорядник інформації» не обмежується лише її володінням. Розпорядником є й той, у чиєму користуванні чи розпорядженні знаходиться запитувана інформація. Невже в мерії, яка виступає гарантом за кредитом, немає копії угоди? Особливо, враховуючи те, що мер її підписував? Повірити у це дуже важко. Проте ми стали чекати на відповідь КТУ.

 

 

Днями надійшла ця феєрична відповідь - на одному аркуші, без додатків. Запитуваної угоди нам так і не надали. Замість цього у листі згадали про те, про що ми взагалі не запитували – про публічну інформацію у формі відкритих даних, якою є бюджетна звітність. По суті ж відповіли, що копія договору з ЄБРР «не є бюджетною звітністю і не містить інформації про використання бюджетних коштів». Та зробили висновок, що ця інформація не є публічною і не надається за запитами, оскільки «це буде втручанням в діяльність підприємства та порушення його немайнових прав» (мовою оригіналу).

 

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

 

Така відповідь нас обурила. Адже у договорі прописуються умови погашення коштів, а платитиме за тролейбуси бюджет! То хіба це не є інформація про використання бюджетних коштів? Ми звернулися за коментарем до медіа-юриста, показавши відповідь КП КТУ.

 

Олександр Бурмагін, медіа-юрист, для «Телеграфа» - про відповідь КП КТУ:

 

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

 

«Це відповідь з розряду - згадали все, що знали, і написали. При чому тут відкриті дані? Коли мова йде про копію кредитного договору. Бюджетні кошти і звітність, втручання в діяльність підприємства… Дивно, що не згадали про персональні дані. А з приводу, розпорядники чи ні, щоб не бути голослівним, варто зацитувати думки суддів Вищого адміністративного суду України з приводу наявності цього статусу у комунальних підприємств:

 

"Відповідно до частини першої статті 140 ГКУ (Господарського кодексу України – ред.) джерелами формування майна суб'єктів господарювання є, зокрема, грошові та матеріальні внески засновників; доходи від реалізації продукції (робіт, послуг); доходи від цінних паперів; капітальні вкладення і дотації з бюджетів та інше.

 

Відтак у силу частини п’ятої статті 6 Закону № 2939-VІ доступ до інформації щодо розпорядження комунальним підприємством комунальним майном, зокрема, інформація про використання коштів, розподіл доходів від надання послуг (продукції, товарів), виплати заробітної плати працівникам, використання вкладів та дотацій з бюджетів, інші витрати, та прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно, може бути обмежено лише за умов, передбачених частиною п’ятою статті 6  Закону № 2939-VІ.

 

У цьому контексті така інформація є суспільно необхідною, а комунальні підприємства є її розпорядниками відповідно до пункту 4 частини другої статті 13 Закону № 2939-VІ (додатково щодо суспільно необхідної інформації йдеться у пункті 6.4)." /пункт 2.4. Постанови Пленуму ВАСУ від 29.09.2016 р. №10 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації"/.

 

Отже, відповідь КП - це формальна, протиправна, відписка, яка суперечить не тільки нормам чинного законодавства, а його роз'ясненням вищими судовими установами України.


«ТелеграфЪ» оскаржуватиме відмову КТУ – ми готуємо листи меру, міській раді (як засновнику комунального підприємства КТУ). Якщо не допоможе – підемо до суду.

 

Втім, схоже, у мерії тримають «за лохів» не лише простих кременчужан, але й депутатів. На чергову сесію міської ради, що відбудеться 31 січня, винесений проект рішення про ратифікацію кредитної угоди між ЄБРР та КП КТУ. До проекту рішення не додана копія самої угоди. 23 січня мер Віталій Малецький публічно заявив, що договір дадуть почитати, але лише депутатам і англійською мовою.

 

 

 

Це навіть не смішно. А найсумніше буде, якщо обранці, як сліпі кошенята, проголосують за те, чого не бачили і не розуміють.

 

Доповнено:

На прохання читачів ТЪ ми розмістили  копію самого запиту. До речі, це не перша відмова КТУ надати інформацію про фінанси. ось таку відповідь отримало ГО "Європейський клуб" в рамках проекту "Відкритий доступ". Наразі ця відповідь оскаржуєтся в суді.

 

Влада приховує від кременчужан інформацію про умови кредиту на 8 мільйонів євро

 

Теги:

Комментарии: 37

782
25 января 2017 14:39

Потому что каждый проголосовавший депутат получит часть пирога. Отвечать, то явно прийдеться не им.


+13
558
25 января 2017 14:40

"Якщо не допоможе – підемо до суду." Молодці!


+27
213
25 января 2017 14:50

Телеграф молодцы. Удачи и сил дойти до логической развязки  ситуации. А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?


+14
266
25 января 2017 15:19

А может обратиться к ЕБРР? Может там раскроют? Может они не в курсе на сколько коррумпированные у нас чиновкники?

P.S. Может я наивен и они все знают и тоже нас разыграли?!))


+6
646
25 января 2017 16:38

интерестно что по этому делу думает прокуратура.


+9
267
25 января 2017 17:11

Как же это все надоело. Введите смертную казнь за коррупцию !


+8
105
25 января 2017 19:31

Браво, Татьяна Александровна! Это именно то, чем должны заниматься журналисты (4-я власть)!!!
Надеюсь чувство самосохранения у мера и депутатов преобладает над желанием наживы.


+8
1 075
25 января 2017 19:34

Сколько веревочка не вьется,да конец будет и ответить придется и фиолетовому мЭру и фиолетовым замам.


+3
1 295
25 января 2017 20:36

Вот же ж паразиты, совсем обнаглели... Явно что что то там намутили если так упираются разглашению договора.

А если депутаты молча проголосуют за этот договор повышенной секретности, значит они в доле, однозначно.

После поддержания депутатами данного договора можно будет начинать сбор подписей за досрочные выборы и депутатов и мэра.


+5
341
25 января 2017 21:08

Цитата: Svoyton
Вот же ж паразиты, совсем обнаглели... Явно что что то там намутили если так упираются разглашению договора.
А если депутаты молча проголосуют за этот договор повышенной секретности, значит они в доле, однозначно.
После поддержания депутатами данного договора можно будет начинать сбор подписей за досрочные выборы и депутатов и мэра.
Да в Кременчуге уже давно нужно переворот делать, всех сметать.  А /оскорбления/ в горисполкоме /призыв к насилию/, глядишь и порядок придет в город. Мы же молчим...


+6
94
25 января 2017 21:30

На новый мост который скоро рухнет нету денежек а на тралики шоб бабки на опт в час пик ехали есть...


+2
338
26 января 2017 00:47

В не зависимости от результата это довольно сильный рывок от команды телеграфа вверх в качестве журналистики относительно именно этой статьи. Хорошая цепочка статей, видимый результат в продвижении дела. Осталось только за малым, а именно увидить по завершению дела реакции нашей мерии. Считают ли они нас инертной массой, которая не способна даже за ногу укусить а только лаять. Либо закон все таки восторжествует. Это покажет нам недалекое будущее.

Сегодня мы доедаем последние капли нашего жирового запаса, а вот лет через 5-10(+-5 лет), он иссякнет без серьезных системных изминений в государстве. А там и неизвестно что будет.

 

Один из цезарей нанимал специального человека которые ему говорил: что все мы смертные, когда того затмевала "звездная болезнь".

 

Интересно к чему это?

 


+10
548
26 января 2017 07:58

Цитата: Fedyaev_D
Телеграф молодцы. Удачи и сил дойти до логической развязки  ситуации. А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?
Придворный адвокат если было бы нужно и Гитлера на Нюрбергском процессе оправдал бы.


+4
290
26 января 2017 08:23

Цитата: Fedyaev_D
А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?

Я думаю, що людина, яка задає питання в такому тоні і розраховує на відповідь, щонайменше має не зовсім високий IQ


-14
548
26 января 2017 08:39

Цитата: ulyanov
Цитата: Fedyaev_D
А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?

Я думаю, що людина, яка задає питання в такому тоні і розраховує на відповідь, щонайменше має не зовсім високий IQ
Тю, а шо не так? Коррупционеров ведь взялись защищать? Думаю и по троллейбусному кредиту в стороне не останитесь. 


+10
213
26 января 2017 11:56

Ого до чего техника дошла! По тону вопроса можно IQ индивидуума определять)))


+3
88
26 января 2017 12:10

Цитата: ulyanov
Цитата: Fedyaev_D
А интересно что думает по этому поводу придворный адвокат местной власти товарищ У.?

Я думаю, що людина, яка задає питання в такому тоні і розраховує на відповідь, щонайменше має не зовсім високий IQ

Проте ви таки відповіли, так що сподівання людини не були марними. А мова тут не про IQ, а про моральні принципи, які у вас саме там де і у влади...


+8
290
26 января 2017 14:45

Цитата: Lion
мова тут не про IQ, а про моральні принципи, які у вас саме там де і у влади...

Що не так з моїми моральними принципами? Наведете приклад моїх аморальних вчинків?Цитата: s2e7r8g
 Коррупционеров ведь взялись защищать?

Щиро вам бажаю потрапити в правову проблему, коли вас або когось з ваших рідних, звинуватять в чомусь протиправному і ні в якому разі при цьому не користуйтесь правовою допомогою адвоката, особливо тоді, коли звинувачення будуть абсурдними.

 

І до лікарів такж не звертайтесь, бо вони ж інколи лікують поганих людей.

 

Може тоді трошки почнете розуміти, що адвокат захищає людину, а не виправдовує злочин, і що не завжди, коли правоохоронний орган тебе підозрює у вчиненні злочину, ти його дійсно вчиняв.


-5
213
26 января 2017 15:41

В посте явно не звучала никакая фамилия. При этом Вы сами вызвались ответить за "адвоката власти". Хотя понимаю - сверхспособности. По тону IQ и по первой букве фамилию. Касательно адвокатской задачи - полностью с Вами согласен. Вы свою работу, судя по всему, делаете отлично.


+4
548
26 января 2017 15:52


[quote=s2e7r8g] Коррупционеров ведь взялись защищать? [/quote]
Щиро вам бажаю потрапити в правову проблему, коли вас або когось з ваших рідних, звинуватять в чомусь протиправному і ні в якому разі при цьому не користуйтесь правовою допомогою адвоката, особливо тоді, коли звинувачення будуть абсурдними.
 
І до лікарів такж не звертайтесь, бо вони ж інколи лікують поганих людей.
 
Може тоді трошки почнете розуміти, що адвокат захищає людину, а не виправдовує злочин, і що не завжди, коли правоохоронний орган тебе підозрює у вчиненні злочину, ти його дійсно вчиняв.
[/quote]Свою думку про Вас, як адвоката я (і не тільки я) висловив вище. Існує таке поняття як репутація, яку Ви м'яко кажучи підмочили приймаючи участь в судових справах про корупцію. Адже всім в місті було зрозуміло (і судом це доведено), що це корупція. Але для Вас, напевно, гроші не пахнуть.  


+6
88
26 января 2017 15:54

Цитата: ulyanov
Що не так з моїми моральними принципами? Наведете приклад моїх аморальних вчинків?

Я сказав, що ваші моральні принципи, такі сами як і у влади. Про аморальність сказали ви. Тут і додати нічого.


+4
290
26 января 2017 18:16

Цитата: s2e7r8g
всім в місті було зрозуміло

Цитата: s2e7r8g
підмочили приймаючи участь в судових справах про корупцію.

Я не боюсь братись за складні справи і волію програти справу в суді після запеклих дебатів, ніж програти її ще до суду, злякавшись захищати людину лише тому, що якийсь обиватель, не бай Боже, може сказати, що вона "підмочує репутацію" і, немов би, безнадійна.

 

Ви хочете сказати, що справи Проценко та Усанової очевидні?

Якщо так, то обгрунтуйте мені, чому голосування за встановлення системи заробітної плати було саме реальним, а не потенційним конфліктом інтересів ( голосування в умовах потенційного конфлікту інтересів не є правопорушеням).

 

І дам вам підказку. Якщо будете шукати відповіді на це питання в судових рішеннях по Усановій і Проценко, або в протоколах прокурора, то лише згаєте час, тому що в цих документах відповіді на це питання - немає.

 


-6
2 792
26 января 2017 19:18

Цитата: ulyanov
чому голосування за встановлення системи заробітної плати було саме реальним, а не потенційним конфліктом інтересів (

Так і він і був реальним. Суддя все розписала в постанові. Реальний інтерес був  у вигляді можливості отримувати щомісячне преміювання та надбавки у максимально можливому розмірі. Чи ви вважаєте, що людина може голосувати за рішення, яке напряму покращує її матеріальне становище неупереджено? 


+9
290
26 января 2017 19:26

Цитата: Daniel Mroz
Реальний інтерес був  у вигляді можливості отримувати щомісячне преміювання та надбавки у максимально можливому розмірі.

Але при цьому:

- максимально можливий розмір преміювання законом не встановлено flushed

 

Далі:

потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень 
 

за якими ознаками суддя відмежували в цьому випадку потенційний конфлікт від реального?

 

 

 


-4
2 792
26 января 2017 20:14

Цитата: ulyanov
максимально можливий розмір преміювання законом не встановлено

Голосуванням щодо встановлення собі премії, навіть в 1%, вже є реальним конфліктом, тому що не може бути неупередженого ставлення депутата в цій ситуації. А розмежувала мабуть, з тих підстав, що виконуючи службові повноваження вже на новій посаді собі премію встановити вона не могла. Як адвоката я вас повністю розумію це ваша робота, але погодьтеся, що призначати самому собі премію це неправильно. Чи не так?


+6
548
26 января 2017 20:53

Цитата: ulyanov
Цитата: s2e7r8g
всім в місті було зрозуміло

Цитата: s2e7r8g
підмочили приймаючи участь в судових справах про корупцію.

Я не боюсь братись за складні справи і волію програти справу в суді після запеклих дебатів, ніж програти її ще до суду, злякавшись захищати людину лише тому, що якийсь обиватель, не бай Боже, може сказати, що вона "підмочує репутацію" і, немов би, безнадійна.
 
Ви хочете сказати, що справи Проценко та Усанової очевидні?
 
В тому, що Ви будете запекло виправдовуватися, я не мав жодного сумніву. Але краще б Ви спрямували свої знання і досвід на захист інтересів жителів міста (обивателів, як Ви висловились), які Вас саме для того і вибрали, а не для захисту Проценків, Усанової чи ще когось з посадовців міськвиконкому.

Daniel Mroz дякую за підтримку!


+3
290
26 января 2017 20:57

Цитата: Daniel Mroz
А розмежувала мабуть, з тих підстав

Ви ж читали постанову? Ключове слово мабуть. Бо ніяк суд в своєму рішенні нічого не розмежував.

А ви зможете? За яким критерієм можна розмежувати потенційний конфлікт інтересів від реального?

Цитата: Daniel Mroz
але погодьтеся, що призначати самому собі премію це неправильно. Чи не так?

Не так.

Премія є складовою частиною заробітної плати.

При цьому розмір премії заступнику міського голови законодавством не обмежений. В рішенні міської ради було записано встановити розмір премії до 100% окладу. Тобто, рішенням було встановлено обмеження розміру премії, було обмежено право міського голови платити премію більше, ніж 100% окладу.

І, в якості вишенки на тортик -премія не виплачується автоматично.

Конкретний розмір премії, але не більше 100%, в кожному місяці, встановлює міський голова. Згідно колективного договору.

То де тут про призначення самому собі премії?

 


-3
548
26 января 2017 21:21

Цитата: ulyanov
Цитата: Daniel Mroz
А розмежувала мабуть, з тих підстав

Ви ж читали постанову? Ключове слово мабуть. Бо ніяк суд в своєму рішенні нічого не розмежував.
А ви зможете? За яким критерієм можна розмежувати потенційний конфлікт інтересів від реального?
Цитата: Daniel Mroz
але погодьтеся, що призначати самому собі премію це неправильно. Чи не так?

Не так.
...Конкретний розмір премії, але не більше 100%, в кожному місяці, встановлює міський голова. Згідно колективного договору.
То де тут про призначення самому собі премії?
 
Згідно колективного договору кого з ким: мера з заступниками?Мер платить зарплату і премію з власної кишені? Можна текст колективного договору в студію.Чи це також комерційна таємниця? Наскільки мені відомо, зарплата мера і його заступників йде з міського бюджету, який в свою чергу формується з надходжень у вигляді податків і зборів.Тобто за гроші громади мер вирішує кому і скільки платити?


+4
2 792
26 января 2017 21:27

Цитата: ulyanov
То де тут про призначення самому собі премії?

Вона ж за преміальні % до свого посадового окладу голосувала? Моделюємо ситуацію: виноситься на голосування проект постанови про премію до мого окладу max у 100%, я розумію, що під час голосування без мого голоса "за" та голосів "за" моїх "побратимів" по нещастю рішення може не пройти. Тоді може бути поставлено на голосування іший проект, наприклад, про max50%, чого мені зовсім не хочеться, тому що я хочу заробляти більше. Тоді я беру участь в голосуванні, щоб майже гарантовано пройшло вигідне мені рішення, 100% краще чим 50%.  І ви важаєте, що в цій ситуації не буде неупередженого ставлення під час голосування, як того вимагає закон? Що заважало вашим підзахисним утриматися від голосування, тим більше голосів там мабуть і без них вистачало?


+3
290
26 января 2017 22:01

Цитата: Daniel Mroz
Що заважало вашим підзахисним утриматися від голосування, тим більше голосів там мабуть і без них вистачало?

Та ж обставина, що і вам  заважає, і судді заважала  обгрунтувати, що в таких діях є саме реальний, а не потенційний конфлікт інтересів - невизначеність закону.

Цитата: s2e7r8g
Згідно колективного договору кого з ким: мера з заступниками?

Колективного договору між працівниками виконкому і міським головою, який було укладено ще, якщо точно памятаю, в 2010 році і який був чинний на момент голосування.

 

До речі, суддя П, за рік перед цим, розглядала справу зі схожим фактажем, де виправдала декана коледжу, який нарахував премію своїй дитині. Обгрунтувала це тим, що остаточне рішення про виплату премії приймає ректор, а не декан, і, крім того, право на заробітну плату, до складу якої входить і премія,  є конституційним правом.

Фабула не нагадує нашу справу?

Але лише рішення кардинально відрізняється


-1
10
26 января 2017 23:22

Красиво стелет адвокат, ну да работа такая.Но почему то вспоминается "Адвокатов надо брать в ежовые рукавицы и ставить в осадное положение, в противном случае ....."Продолжать цитату не хочу,еще забанят.smirk


+3
64
27 января 2017 06:33

Ульянов увел разговор в сторону от темы статьи и довольно дикой ситуации - мы, жители Кременчуга, влезаем в самые большие долги в истории нашего города на условиях, о которых мы знаем только по рассказам тех, кто будет снимать сливки с этого кредита. А расплачиваться по нему придется нам всем в течении ближайших 12 лет. Городская власть не просто обнаглела, она откровенно упивается своей безнаказанностью и открыто плюет на кременчужан. И основания для таких действий у фиолетовой команды мэра есть - это прошлый опыт и уверенность в том, что придут очередные выборы и тысячи жителей нашего города пойдут на избирательные участки и снова проголосуют за фиолетовых. Как бараны. А зачем баранам что-то рассказывать? Это я о логике в поведении нашей городской власти, а не о своем отношении к кременчужанам. Но выводы из данной ситуации должны сделать все. В том числе и те, кто традиционно голосует на выборах за 300 грн или по указке начальника


+4
2 792
27 января 2017 08:50

Цитата: ulyanov
що в таких діях є саме реальний, а не потенційний конфлікт інтересів - невизначеність закону.

Можливо ця невизначеність і дає поле для маневру і адвокатам і суддям. Але по обивательськи, для мене, та думаю,й для більшості виборців, все визначено просто:коли ваша підзахисна взнала чи повинна була взнати, що в порядку денному є проект рішення про встановлення % премії службовим особам  і це також стосується і її зарплатні, у неї виник потенційний інтерес і вона повинна була вжити заходи для його врегулювання. І якби вона заходів для врегулювання не вживала, а просто в подальшому не взяла участь в голосуванні, саме цей факт  не був би правопорушенням. А от вже наступна участь її в обговоренні, голосуванні чи прийнятті рішення, що стосується її приватного майнового інтересу вже є реальним конфліктом. Ось така моя  думка і я вважаю, що в першу чергу,  це правильно із моральної та етичної точки зору, тим більше для депутата.


+3
290
27 января 2017 10:04

Цитата: KVM
на условиях, о которых мы знаем только по рассказам тех, кто будет снимать сливки с этого кредита

Так може писати лише людина, космічно далека від реальної діяльності. а також така, яка не мала найменшого поняття про процедури співпраці з міжнародними фінансовими установами.

 

Кредит ЄБРР, який жорстко конктролює не лише виділення коштів, а і кожен платіж із цих коштів. Умови кредитного договору - стандартні для цього банку.

 

Зараз з банком узгоджують процедурні питання щодо того, чи можна розголошувати дані цих договорів та в якому порядку це буде здійснюватись. Думаю, питання буде вирішено позитивно.

 

І я з захватом подивлюсь  на тих людей, які дадуть собі працю прочитати ці договори повністю і зможуть їх з першого разу зрозуміти)


-3
1 327
27 января 2017 11:08

Цитата: ulyanov
І я з захватом подивлюсь на тих людей, які дадуть собі працю прочитати ці договори повністю і зможуть їх з першого разу зрозуміти)

 

Ми їз захватом подивимося на цих людей у вівторок 31 січня, коли вони натискатимуть кнопку "За". На мера та директора КТУ вже дивимося із захватом – вони ті договори підписали. Ну, не навмання ж, правда?


+5
338
27 января 2017 12:00

Цитата: solod
Ми їз захватом подивимося на цих людей у вівторок 31 січня, коли вони натискатимуть кнопку "За". На мера та директора КТУ вже дивимося із захватом – вони ті договори підписали. Ну, не навмання ж, правда?

 

Осторожней с такими предложениями легко стать сепаром ))

Вы же так можете и отобрать чесно сворованые деньги и депутатов!

 

Действительно если депутаты голосовали за договор они должны были его прочитать...

Хотя можно же пройти и дальше и поголовно узнать у каждого депутата как это он голосовал когда не читал договор


+2
2 792
27 января 2017 13:19

Цитата: ulyanov
про процедури співпраці з міжнародними фінансовими установами.  

А знаєте яка буде співпраця? А точно така як з МВФ, будете брати ще кредити, щоб гасити цей кредит та % по ньому. Чого ви у валюті берете кредит, в бюджет міста податки заходять у валюті? Ви будете грн конвертувати, а курс ви можете прогнозувати? От якби ваші попередники взяли, наприклад, в 2013 році такий валютний кредит на 10 років при 10 грн\євро, а тепер вам по 30 (а скоро може й 35-40 буде) віддавати треба було б, щоб ви казали? Зараз сума кредита це 25% річного бюджету міста, а може стати й більше.


+8
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх