Гуртожитки-боржники у Кременчуці: проблеми та шляхи їх вирішення

12.03.2021, 12:00 Переглядів: 1 324

 

Заборгованість за житлово-комунальні послуги – одна з гострих проблем, з якою стикаються керуючі компанії та ОСББ, а найголовніше: страждають сумлінні платники, адже зазвичай віддають останнє, поки сусіди користуються послугами безкоштовно. Статистика показує, що немає жодного будинку, де була б 100% своєчасна сплата належних платежів і внесків усіма співвласниками.

       Одними з найбільших боржників наразі залишаються гуртожитки. За даними керуючої компанії “Місто для людей” у Кременчуці, 

ТОП-5 гуртожитків з найбільшою заборгованістю за послугу управління станом на 1 лютого 2021 року складають: 


Адреса Заборгованість, грн.

1.

вул.Шевченка, 27 314 091
2. вул.Східна, 22 265 517
3. вул.І.Приходька, 37 187 020
4. вул.Чумацький шлях, 3 177 470
5. вул.Гагаріна, 23 177 038


       Якщо у звичайному багатоквартирному будинку за показниками загальнобудинкового приладу обліку рахуються витрати електроенергії лише у місцях загального користування, то у гуртожитках враховується також електроенергія, використана самими мешканцями в квартирах. Це означає, що всі витрати на електроенергію, яку використовують мешканці гуртожитку: електроспоживання у квартирах, освітлення місць загального користування, робота ліфтів, робота підкачуючих насосів, – лягають на плечі компанії-управителя, адже вона мусить сплатити їх у повному обсязі енергопостачальнику.

  • Ситуація щодо споживання електроенергії у гуртожитках стає дедалі складнішою, – зауважує директор керуючої компанії “Місто для людей” Сергій Зінченко. – З 1 січня 2021 року КМУ підвищив ціну на електричну енергію, яка тепер становить 1,68 грн з ПДВ незалежно від обсягу споживання. Відповідно заборгованість стрімко зростає, що має негативні наслідки для нас як управителя та загрожує мешканцям відключенням від послуги.

       Крім того, борги за комірне безпосередньо впливають на те, які роботи виконуються на будинку, а які – ні. При великих боргах не має можливості накопичити кошти за статтею “поточний ремонт”, і компанія-управитель не має можливість проводити роботи (ремонтувати покрівлі, вхідні групи, під'їзди). На жаль, виходить, якщо ви сплачуєте за послугу, то ще не факт, що ваш будинок не є боржником.

       Керуюча компанія “Місто для людей” готова піти назустріч своїм клієнтам та допомогти погасити заборгованість, яка накопичилась.

       При наявності заборгованості спочатку завжди ведуться переговори із мешканцем, менеджер з домоуправління попереджає його та пропонує погасити наявний борг. Також “Місто для людей” періодично звертається за правовою допомогою у питаннях роботи з боржниками до профільних компаній.

       Якщо споживач не в змозі оплатити всю суму боргу одразу, то виходом для нього стане договір реструктуризації. Суть процедури реструктуризації полягає в тому, що власник житла продовжує щомісяця сплачувати послуги керуючій компанії, а наявна заборгованість ділиться на певну кількість місяців і також щомісяця виплачується частинами. Така схема буде працювати доти, доки весь борг не буде виплачений, після чого залишиться тільки справно вносити платежі.

       На жаль, деякі недобросовісні споживачі не реагують на пропозиції управителя та відмовляються погасити заборгованість в добровільному порядку. Тоді до роботи долучається юридичний відділ компанії. Згідно договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, управитель має право вести претензійно-позовну роботу у разі виникнення заборгованості за надану послугу з управління в порядку і строки, встановлені законом та/або договором. Компанія-управитель звертається до суду з позовною заявою про стягнення боргу. В такому разі, боржник, окрім основного боргу, буде змушений оплатити також суму інфляції та 3% річних за весь період прострочення платежу, а також суму судового збору, яка з 01.01.2021 збільшилась та становить в позовному провадженні 2270,00 грн, що в цілому значно збільшує суму заборгованості.

       Отримане рішення суду передається до Державної виконавчої служби, яка займається стягненням заборгованості в примусовому порядку. Для боржника це передбачає додаткове стягнення виконавчого збору в розмірі 10% від суми боргу, призначеної судом, виконавчі витрати, мінімальний розмір яких 227,54 грн, та найголовніше – це арешт всіх банківських рахунків, зокрема і соціальних виплат, арешт, опис та реалізація майна рухомого і нерухомого та всіх матеріальних цінностей, заборона виїзду за кордон, внесення до державного реєстру боржників та інші санкції.

       Про все це повинен знати боржник і розуміти, що примусове стягнення заборгованості – процес з додатковими витратами і негативними наслідками. А головне – боржник повинен розуміти, що заборгованість в будь-якому випадку буде стягнена.

       Аби уникнути цього, компанія “Місто для людей” наполегливо радить споживачам не накопичувати борги, звертатися до Центру обслуговування клієнтів, якщо виникають питання щодо нарахувань, укладати договіри реструктуризації боргу та оформити розстрочку на оплату.

       Деталі – за номером телефону гарячої лінії “Місто для людей”  у Кременчуці:

       067 341 41 41

       У компанії також наголосили на необхідності не зволікати та своєчасно розраховуватися за отримані житлово-комунальні послуги, адже це є запорукою їх якісного надання.

 

Автор: Пресслужба КК “Місто для людей”
Теги:
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ "Будсервіс":

Будсервіс

Про компанію КК "Будсервіс".

Компанія пропонує технічне обслуговування будівель, послуги з прибирання будинків і прилеглих територій, обслуговування енергетичних, теплових, водопровідних та пожежних систем, а також ремонт будинків та експлуатацію ліфтів. Керуюча компанія обслуговує територію Крюківського району міста Кременчука.

В обслуговування будинків та прибудинкової території входять такі роботи:

  • - Прибирання прибудинкової території
  • - Технічне обслуговування ліфтів, енергопостачання ліфтів.
  • - Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення, зливової каналізації.
  • - Дератизація, дезінсекція.
  • - Обслуговування димових та вентиляційних каналів.
  • - Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення централізованого опалення, зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження.
  • - Освітлення місць загального користування, підвалів та підкачування води.

НАША АДРЕСА: Україна, м.Кременчук, вул.Велика Набережна,17

ТЕЛЕФОН: +38 (067) 341-41-41

НАПИСАТИ НАМ на email: 35868931@ukr.net

Новини компанії:Вверх