Кременчук попереду у списку найбагатших міст

24.06.2005, 13:06 Просмотров: 977
Рейтинг найбагатших міст України було складено на замовлення журналу "Кореспондент" компанією ГФК-ЮСМ. Результати дослідження можуть вкрай змінити уявлення про економіку країни, пишуть журналісти видання. А саме, офіційна статистика значно спотворює рівень прибутків громадян, недооцінюючи його у центральних і західних регіонах країни.
"Зазвичай при ранжируванні міст України використовуються дані Держкомстату про середню зарплату у місті, – цитує видання думку Гліба Вишлинського, керівника відділу галузевих досліджень і консалтингу ГФК-ЮМС.

Рейтинг найбагатших міст України було складено на замовлення журналу 'Кореспондент' компанією ГФК-ЮСМ. Результати дослідження можуть вкрай змінити уявлення про економіку країни, пишуть журналісти видання. А саме, офіційна статистика значно спотворює рівень прибутків громадян, недооцінюючи його у центральних і західних регіонах країни.
'Зазвичай при ранжируванні міст України використовуються дані Держкомстату про середню зарплату у місті, – цитує видання думку Гліба Вишлинського, керівника відділу галузевих досліджень і консалтингу ГФК-ЮМС. – Це не враховує інших джерел прибутків громадян, наприклад, тіньових прибутків, переказів від родичів з-за кордону і натуральних прибутків від приватних підсобних господарств.
Найбільшим відкриттям став той факт, що наперекір поширеній думці, із промислових міст Східної України лише Маріуполь увійшов до першої десятки рейтингу. А Макіївка, Єнакієво, Дніпродзержинськ, Лисичанськ, Краматорськ завершають список із більш ніж 40 міст. Мешканці індустріального Донецька (31 місце у списку) і Луганська виявилися в середньому біднішими, ніж населення Тернополя, Івано-Франківська, Луцька і Рівного, де майже немає потужних промислових підприємств. Експерти пояснюють це тим, що для сімей українців західних регіонів значним джерелом прибутків є перекази трудових мігрантів.
Благополуччя мешканців збільшується за наявності у місті портів (Одеса, Керч, Миколаїв, Маріуполь) та великих працюючих підприємств (Маріуполь – два сталеливарних заводи – металургійний комбінат ім.Ілліча і Азовсталь). Тож можливо саме наявність у Кременчуці потужних промислових гігантів зробила наше місто чи не найбагатшим містом України.

А українці хочуть жити у Полтаві

На замовлення журналу 'Кореспондент' компанія ГФК-ЮСМ провела також соціологічне опитування, метою якого було з'ясувати, в якому із міст країни хотіли б жити українці. На подив достатньо високе – п'яте місце – посіла Полтава

Фаворитом рейтингу міст, в яких хотіли б жити українці, залишається Київ. У столицю мріє переїхати 27,7% громадян країни. Очевидно, що Київ подобається добре розвинутою інфраструктурою, високим рівнем благоустрою, гарними зарплатами і можливостями кар'єрного росту. Хоча, Київ завжди був лідером у подібних рейтингах. Не здивували друге та третє місця Львова і Одеси, та й Донецьк і Ялта, які розташувалися за ними, отримали цілком очікуваний результат.
Серед несподіванок 'Кореспондент' називає достатньо високе – п'яте - місце Полтави. Серед мешканців Центральної України наш обласний центр називав кожен одинадцятий із опитаних. Полтава дуже подобається людям похилого віку. Вона причаровує їх своєю патріархальністю, провінційним спокоєм. На думку Валерія Трегубова, завідуючого кафедрою основ архітектури Полтавського національного технічного університету, у місті ідеальне співвідношення між кількістю населення та його розмірами. До того ж, Полтава – одне із найчистіших міст України. Найбільше підприємство тут – тепловозоремонтний завод, який не завдає шкоди навколишньому середовищу. Не постраждало місто і від Чорнобильської катастрофи.
До того ж у рейтингу Кабміну Полтава вже двічі посідала перші місця серед міст з населенням 150-500 тисяч чоловік і вважається одним із найоблаштованіших міст країни.

(за матеріалами журналу 'Кореспондент') 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх