Небувалі темпи економічного розвитку виявились липовими

24.06.2005, 13:06 Просмотров: 1 571

Небувалі темпи економічного розвитку виявились липовимиЮщенко та СБУ ставлять під сумнів макроекономічні показники 2004 року. До валового внутрішнього продукту "приписали" лишніх 30 мільярдів.

Небувалі темпи економічного розвитку виявились липовими

Є такий жарт: статистика має лише два точних показники – кількість народжених і кількість померлих. Все інше – від лукавого. Так трапилось і цього разу. Президент Віктор Ющенко, виступаючи на 'міні-Давосі' заявив, що макропоказники у статистичних даних, а саме, зростання ВВП за 2004 рік були завищені. Глава держави відзначив, що днями для перевірки у статистичну службу було подано 'низку даних, які свідчать, що у минулому році на компенсацію ПДВ було представлено 5 мільярдів гривень фіктивних рахунків. Із бюджету вкрали 5 мільярдів, і приблизно приписали зростання ВВП на 30 мільярдів у минулому році'.
А напередодні на цю ж тему висловився голова Служби безпеки України Олександр Турчинов. За його словами, звичайно ж підйом у економіці був, але до рекордів не дотягував. А 'віртуальний приріст' зробили за рахунок фіктивного експорту. За законом, якщо ти продав свій товар за кордон, держава повинна повернути тобі податок на додану вартість. Ось тут і відкривається поле для комбінацій. Можна, наприклад, фіктивно 'продати' свій товар фіктивному закордонному підприємству. А справжній – 'штовхнути' в Україні.
Наприклад, виробили на заводі 100 пляшок горілки. За документами їх продали за кордон, щоб отримати ПДВ. Потім ті ж самі 100 пляшок, уже по-справжньому, продали на внутрішньому ринку. 'Віртуальне' зростання виробництва аж 200 відсотків! І судячи з даних СБУ у таку гру гралося не одне підприємство, що й вплинуло на дані про зростання економіки по країні в цілому.
Наразі проти деяких підприємств заведено кримінальні справи. До того ж їх занесли у 'чорний список', який уже ліг на стіл Президенту. У ньому – 200 позицій. А за повідомленням СБУ у списку підприємств стосовно яких можуть бути порушені кримінальні справи за незаконне повернення ПДВ значиться їх близько 1000.<!-- http://www.telegraf.in.ua/buisiness/2005/06/24/693.html -->
 

Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх