ОСББ вимагають від мера Кременчука обіцяних компенсацій відсотків по «теплих» кредитах

9.12.2019, 07:38 Переглядів: 7 210 Коментарів: 13

 

Мерія не виплачує кошти, передбачені для ОСББ на енергозбереження. Голова правління «Асоціації ОСББ Кременчук» Олександр Ткаченко (на фото) припускає, що мерії невигідна термомодернізація. 

19 керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків звернулися до міського голови Віталія Малецького з вимогою «про поновлення порушених прав юридичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування». Йдеться про те, що ОСББ не отримують з міського бюджету обіцяної підтримки на енергозбереження. Про це «Телеграфу» розповів Олександр Ткаченко, один з керівників ОСББ і голова правління «Асоціації ОСББ Кременчук», який готував звернення меру, та надав документ редакції. Керівники ОСББ вимагають організувати зустріч з ними 9 грудня і врегулювати спірні питання.


На своїй сторінці у Фейсбук Олександр Ткаченко виклав документи та емоційно висловився з цього приводу.


Город не желает видеть термомодернизацию и видет в этом угрозу....
Ответ один идите на **. Денег нет и не будет.
Вот вам Децентрализация во всей красе бюджет города более 2,5 млд .грн.
А для ОСМД денег нет......У офіційному листі до мерії йдеться про те, що ОСББ не отримують з міського бюджету компенсацій відсотків за користування державними «теплими кредитами», передбачених Програмою стимулювання енергозберігаючих заходів в будинках ОСББ. (Держава надає підтримку у вигляді компенсації від 40 до 70% від суми банківського кредиту. Місцева ж Програма на 2015-2020 роки передбачала компенсацію до 15% за користування кредитом).


Зокрема, на 2019 рік сума компенсації ОСББ за теплими кредитами мала скласти 3,5 мільйона гривень; у тому числі погашення кредиторської заборгованості бюджету перед ОСББ, яка виникла станом на 1 січня 2019 року – понад півмільйона гривень.

Проте у 2019 році депутати вносили зміни до Програми, і в ній з’явився пункт про те, що в разі недостатності коштів у міському бюджеті відшкодування відсотків за кредитами може здійснюватися не в повному обсязі.  


В об’єднаннях співвласників вважають, що їхні права порушені, адже, залучаючи державні кредити, голови правлінь ОСББ розраховували і на підтримку з бюджету Кременчука в рамках Програми, вони вказують на заборгованість міського бюджету перед ОСББ.

Звертаючись до мера, заявники підкреслюють, що ОСББ змушені платити відсотки за рахунок власних коштів (внесків співвласників), які мали б витрачаються на забезпечення та утримання майна об’єднань.


«Це додаткове фінансове навантаження є небезпечним для існування юридичної особи ОСББ», - говориться в листі.


У липні про затримку компенсацій по відсотках за користування кредитом з міського бюджету ТЪ розповідав інший голова правління ОСББ Олександр Богачевський.


«ТелеграфЪ» неодноразово писав про перекоси в розподілі на підтримку  ОСББ і неорганізованих співвласників (де ОСББ не створене і послуги з управління надають керуючі компанії). Так, ОСББ можуть претендувати лише частково на компенсацію своїх капремонтів і беруть кредити, щоб дбати про житло. Натомість  у будинках «імені комунальної форми власності» за Програмою підтримки мерія може компенсувати 100% капремонту. Ці нерівні умови не сприяють створенню ОСББ у місті.
Попри те, що на теплі кредити для ОСББ грошей не знайшлося, цьогоріч департамент ЖКГ витратив 1,67 млн грн на поштові скриньки у багатоквартирних будинках.


Теги: ОСББ ОСМД
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 13

76
9 грудня 2019 09:46

Ну так у нас же новый год на носу, праздники. Необходимо ввалить денег в украшения города, ярмарку сделать...ещо 20 фонтанов построить..Аа у нас же ещо выборы скоро, газетку необходимо профинансировать...Молодая команда...


15 0
4 211
1
9 грудня 2019 10:15

Начиная с лета в Украине наблюдается падение промышленного производства: в июне - на 2,3% по сравнению с тем же месяцем прошлого года, в июле - на 0,2%, в августе - на 1,7%, в сентябре - на 1,1%, в октябре - на 5%. Этим нивелирован весь прирост, достигнутый в январе-мае. По итогам десяти месяцев получилось сокращение промпродукции на 0,6%. Негативная динамика зафиксирована уже в 13 из 23 мирных регионов.
Кроме того, в 11 мирных областях уменьшился объем реализованных нефинансовых услуг, в восьми - сократился объем освоенных капитальных инвестиций, в пяти - упало сельхозпроизводство и обвалился экспорт товаров и услуг, в трех - допущен отток прямых иностранных инвестиций и упало строительство.

Среднесписочная численность штатных работников в Украине сократилась в январе-сентябре на 2,5%, а по итогам десяти месяцев - уже на 2,7%. Количество работников уменьшилось во всех регионах, кроме Киева.

С весны возобновился рост задолженности по зарплате. В течение марта-сентября сумма долга выросла с 2,45 до 3,14 млрд грн, а на 1 ноября достигла 3,44 млрд грн. Это на 40% больше, чем на 1 марта. Задолженность перед работниками увеличилась во всех регионах, кроме четырех.

Все идет к тому, что проблемы в экономике будут нарастать. И это совместная ответственность всей Зе-команды, включая президента, парламентское большинство, правительство и глав ОГА.


13 10
228
9 грудня 2019 10:33

Есть такая статья УК Украины - самоуправство. Если гос.бюджетом эти деньги были выделены, а у мэрии денег нет - значит они их потратили по своему усмотрению, прикрываясь благими намерениями, само собой. 

19 ОСББ - это очень много людей. 


17 1
677
9 грудня 2019 11:03

Этого стоило ожидать, эти твари понимают что бабки уходят и пытаются всеми силами ободрать осбб


13 0
733
9 грудня 2019 11:38

Цитата: zzzzzz

 

...

Кабмин сменился только в сентябре, но это важно только тем кого интирисует правда. 

 

По этому на бумажки мэр тратит десятки миллионов вместо взятых на себя обязанностей вместе с децентрализацией.


6 2
540
1
9 грудня 2019 12:13

Цитата: shtai

Цитата: zzzzzz

 

...

Кабмин сменился только в сентябре, но это важно только тем кого интирисует правда. 

 

По этому на бумажки мэр тратит десятки миллионов вместо взятых на себя обязанностей вместе с децентрализацией.

При чем конкретно в этой ситуации кабмин? Государство свои обязанности по погашению части (40-70%) кредита выполняет, а местная власть по погашению своей части (15%) - нет. Из-за этого у ОСББ проблеммы.


8 2
4 211
1
9 грудня 2019 12:39

Цитата: shtai
тем кого интирисует
вот еще свеженькое 
По моему мнению, отсутствие программы приведет к экономическому кризису. А предложения „послать“ МВФ являются безответственными, или делаются теми, кто не разобрался в сути роли МВФ для Украины”, — отметил Милованов.Он напомнил, что МВФ предоставляет кредиты Украине под низкий процент — 2-3% в долларах: “Это уровень инфляции в долларе. То есть мы почти ничего не теряем, а иногда (если гривна усиливается) даже зарабатываем на таком кредите
я вот не пойму уже можно начинать хвалить пороха за кредиты мвф? мы же как оказалось зарабатывали!!! у зебобиков наверное случится диссонанс когнитивный....


5 12
4 211
1
9 грудня 2019 13:17

*** остается только сидеть тихонько и минусить....их ажтрисёт от злобы, что нечего возразить , а их кинули как зеленых, несмышленых.....больше минусов-больше!!! посмотрим сколько вас процентов осталось


5 9
17
9 грудня 2019 15:46

Цитата: zzzzzz

*** остается только сидеть тихонько и минусить....их ажтрисёт от злобы, что нечего возразить , а их кинули как зеленых, несмышленых.....больше минусов-больше!!! посмотрим сколько вас процентов осталось

 

Кого тут трясёт, так это вас и при чём во всех новостях. Я вот даже вопросом задавался, вы работаете вообще, столько коментарирев строчить, при чём не по теме. Кто вам вообще дал право оскорблять всех подряд, только потому что у них другие взгляды?

Сами кроме копипасты хоть одну мысль чётко сформулировать можете?


7 3
4 211
1
9 грудня 2019 15:58

Цитата: Lion
вы работаете вообще
это вас так сильно волнует? а мне обязательно работать? я может на проценты живу от депозита-купил, например ОВГЗ под 15%, а вы мне потом из своих карманов отдадите через 4 года. Нельзя так? 
Цитата: Lion
Кто вам вообще дал право оскорблять всех подряд, только потому что у них другие взгляды?
ну во первых я не оскорблял никого, а просил прокомментировать то, что я копипастил как вы говорите. Свои мысли я четко выразил - в стране экономический спад, я бы сказал крутое пике,за которое проголосовал зелекторат. Но почему то этот лекторат не может прокомментировать что происходит и почему . В том числе и вы.


1 6
733
9 грудня 2019 16:05

Цитата: zzzzzz

ну во первых я не оскорблял никого

 

Цитата: zzzzzz

зебобиков

зенелохам

 

Это не оскорбление? Или Вы за собой не замечаете уже?


7 2
4 211
1
9 грудня 2019 16:51

Цитата: shtai
Это не оскорбление? Или Вы за собой не замечаете уже?
уважаемый. я в свой адрес уже начитался, порохоботом уже столько бывал, и живой, теперь имею право называть так тех, кто толкнул страну в пропасть. Так по теме есть что?
Цитата: Lion
хоть одну мысль чётко сформулировать можете?2 6
4 211
1
9 грудня 2019 17:42

ага. не можете, можете только минус поставить, понятно.


1 4

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

ВСЕ ПРО ОСББ:

Усі жителі багатоповерхівок тепер, згідно із законом, є їх співвласниками. До 1 липня 2016 року кременчужани мали визначити, як управляти своїм житлом.

Найбільш перевірений і відповідальний з цих способів управління, при якому жителі, дійсно, можуть впливати на стан будинку – створити ОСББ. Діяльність його регулюється Законом «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Як створити ОСББ, читайте тут.

Про практику роботи ОСББ ми розповімо в цьому сюжеті. Якщо у вас виникли питання, ми підготуємо відповіді, пишіть t.donchenko88@gmail.comСвіжий випуск (№ 12 від 23 березня 2023)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх