Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 02.07.2020 08:50
Підтверджені:
Україна45887
Кременчук119
Хворі:
Україна24649
Кременчук7
Одужало:
Україна20053
Кременчук108
Померло:
Україна1185
Кременчук4

Справа моряків, серед яких кременчужанин, в Трибуналі ООН - рішення оголосять 25 травня

13.05.2019, 08:13 Переглядів: 1 403

 

Прохання України - зобов'язати Росію звільнити захоплених українських моряків та судна

Трибунал ООН, який розглядає справу щодо звільнення українських моряків, серед яких кременчужанин Богдан Головаш, оголосить рішення орієнтовно 25 травня. 


Міжнародний трибунал ООН з морського права орієнтовно 25 травня оголосить рішення щодо прохання України зобов'язати Росію звільнити захоплених українських моряків та судна. Як повідомив голова Трибуналу ООН Пак Чжин Хьон у Гамбурзі по завершенню усних слухань у справі щодо імунітетів трьох українських військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, незаконно захоплених РФ 25 листопада 2018 року. Якщо відбудуться зміни у даті, сторони будуть повідомлені про це заздалегідь.


Коли Росія затримала українських моряків в Керченській протоці, вона порушила принцип імунітету військових кораблів, закріплений в Конвенції ООН з морського права. Про це 10 травня заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль на слуханнях Міжнародного трибуналу ООН з морського права в Гамбурзі, передає DW.


- Дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якби Росія затримала українські військові кораблі в своїх територіальних водах або виключній морській економічній зоні. Імунітет військових кораблів є основоположним імунітетом ... в міжнародній системі, - пояснила вона.


За словами Зеркаль, Україна не мала іншого вибору, окрім як ініціювати арбітражне провадження, адже врегулювати конфлікт дипломатичними методами не вдалося. Нагадаємо, що 16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з метою звільнення захоплених російськими силовиками у листопаді 2018 року 24 українських моряків і трьох суден.

Автор: Альона Душенко Джерело відео: Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine
компанія «Інтера Люкс»
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх