У Міністерстві охорони здоров’я України відбулася нарада щодо ключові питання організації роботи системи охорони здоров’я в умовах воєнного часу. Однією з головних тем стала процедура розбронювання медичних працівників. Наразі МОЗ формує списки тих фахівців, у яких є потреба у Збройних силах України та секторі оборони. Про це повідомили у пресслужбі Мінздоров'я.
Нагадаємо, у 2024 році уряд дозволив бронювати 100% медиків, які працюють у державних і комунальних медичних закладах, а також в установах судово-медичної експертизи, центрах крові тощо. Це означає, що їх не можуть мобілізувати без рішення про розбронювання.
Однак у відповідь на запит Міноборони та Командування Медичних сил ЗСУ, МОЗ почало процес формування персональних списків фахівців, яких можуть виключити з-під броні для залучення до військової служби.
МОЗ запевняє: консультації з департаментами охорони здоров’я тривають, і всі дії координуються відповідно до визначених потреб та без шкоди для роботи медичної системи в тилу.
Нагадаємо, раніше в МОЗ пояснювали, що у разі необхідності із медиків закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності можуть знімати бронювання.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.