Чи варто робити бустерну дозу, якщо людина перехворіла на COVID-19

2.08.2022, 13:32 Переглядів: 2 282

 

Щоб зробити бустер, рекомендують почекати 28 днів з дня появи симптомів або позитивного тесту на ковід

Чи потрібно робити бустерну дозу, якщо людина перехворіла на COVID-19? Міністерство охорони здоров'я наголошує, що обов'язково потрібно.

Навіть якщо після двох доз вакцини ви перехворіли на COVID-19, все одно варто отримати бустерну дозу щеплення. У МОЗ нагадують, що щеплення захищає саме від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусу.

Щоб зробити бустер, рекомендують почекати 28 днів з дня появи симптомів або позитивного тесту на ковід, якщо хвороба минула безсимпомно.

Ефективність вакцин проти коронавірусної інфекції з часом згасає. Також з’являються нові штами вірусу. Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцини та подовжити захист від важкого перебігу та смерті від COVID-19.

Особливо доцільно подбати про отримання бустеру людям із груп ризику. Це літні люди, люди з серцево-судинними, легеневими хворобами, а також онкозахворюваннями та діабетом. Саме вони можуть мати важкий перебіг ковіду, потрапити в лікарню і навіть померти від нього.

Нагадаємо, першу бустерну дозу можуть отримати українці старші 18 років через 6 місяців після базового курсу вакцинації. А друга бустерна доза показана людям віком 60+, тим, у кого є хронічні захворювання, тощо (щеплення роблять через 4 місяці після першого бустеру).

Автор: Катерина Турубара Джерело фото: МОЗ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх