Які ускладнення коронавірусна хвороба дає на серцево-судинну систему

7.12.2021, 09:03 Переглядів: 3 126 Коментарів: 1

 

Проблеми із серцево-судинною системою виникають у близько 20% госпіталізованих хворих на COVID-19

Хоча у першу чергу йдеться про вплив коронавірусної хвороби на дихальні шляхи, серцево-судинна система також перебуває під прицілом COVID-19.

За даними Міністерства охорони здоров'я, вже відомо, що пацієнти, які до інфікування коронавірусом мали проблеми із серцево-судинною системою, є більш вразливими до тяжкого перебігу хвороби чи смерті. Водночас часто проблеми із серцево-судинною системою розвиваються у пацієнтів через COVID-19, які до цього їх не мали.

Дослідження свідчать, що проблеми із серцево-судинною системою виникають у близько 20% госпіталізованих хворих на COVID-19. Зокрема, захворювання спричиняє ушкодження міокарда і порушення функції серця. Йдеться про вплив на серцевий м’яз, що спричиняє запалення міокарда, а у важких випадках – утворює навіть рубці.

Запалення міокарда може спричиняти так званий «цитокіновий шторм»*, це потенційно летальна реакція імунної системи.

Наразі ще тривають дослідження щодо того, як саме коронавірусна інфекція спричиняє розвиток міокардиту та є частою причиною серцевої недостатності.

До прикладу, якщо у хворого є запалення легень, то правий шлуночок серця (одна із чотирьох камер серця) повинен працювати більш інтенсивно, щоб доставити кров до легень. Як наслідок, COVID-19 може спричинити правосторонню серцеву недостатність.

Також коронавірусна хвороба може викликати запалення в оболонці кровоносних судин, які транспортують кров по всьому тілу. Це може призвести до утворення тромбів та підвищенню ризику ішемії чи інсульту, зменшенню рівню кисню в крові.

Окрім того, під час зниження рівню кисню в крові (коли сатурація падає дуже низько) серцевий м’яз більше не отримує достатньо його від легень, відбувається подальше пошкодження серця.

*Простими словами, цитокіновий шторм – це надмірно сильна реакція імунної системи людини, коли організм потужно бореться з інфекцією і починає знищувати сам себе.
Автор: Катерина Турубара Джерело фото: tkoz.sumy.ua

Підтримай Кременчуцький ТелеграфЪ

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 1

4 179
1
7 декабря 2021 09:22

Жесть. После ковида активируются все болячки. От них тоже умирают через какое то время, но считается что это уже не от ковида. 


6 1
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 21 від 26 травня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх