Зранку 10 серпня біля Автозаводського районного суду Кременчука зібралися ветерани війни, родини військовослужбовців та представники «Правого сектору». Вони прийшли підтримати ветерана російсько-української війни Олександра Оловаренка з позивним «Акбар».

Сьогодні суд має продовжити розгляд кримінальної справи, у якій Оловаренка обвинувачують у хуліганстві за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України.

Йдеться про конфлікт 18 жовтня 2020 року біля агітаційного намету тодішньої Партії Шарія у центрі Кременчука. Під час сутички постраждав один з агітаторів, а сам Оловаренко, за наявною інформацією, отримав травму голови.

Тієї ж ночі правоохоронці затримали Оловаренка та повідомили йому про підозру. Прокуратура просила взяти його під варту, однак суд обрав домашній арешт.

Про те, що справу продовжують розглядати майже через шість років після подій, напередодні написав військовослужбовець і громадський діяч Олександр Аронець у блозі на «Цензор.НЕТ». Він критикує тривалість провадження та закликає правоохоронців перевірити обставини, через які його досі не закрили.

Хто такий Оловаренко

Олександр пішов захищати Батьківщину двічі — у 2014 році та після початку повномасштабного вторгнення. Так само двічі отримав поранення, має II групу інвалідності. 

Він служив військовим медиком, евакуйовував поранених під Іловайськом та брав участь в обороні Донецького аеропорту. Після початку повномасштабного вторгнення повернувся до війська та служив у 67-й окремій механізованій бригаді. У травні 2023 року під час боїв у Бахмуті дістав тяжкі поранення обох ніг.

У 2025 році чоловіку передали Комбатанський хрест від Головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського.

А у 2026-му у міській художній галереї відбулася зустріч із ветеранами російсько-української війни — «кіборгами» Донецького аеропорту. Там Олександр Оловаренко з позивним «Акбар» разом зі своїми побратимами — Артуром Мазілкіним та Юрієм Самойленком — поділилися реальними історіями з оборони аеропорту.

У «Кременчуцького Телеграфа» є розгорнуте інтерв’ю з Оловаренком, у якому він розповідав про Іловайськ, оборону Донецького аеропорту, поранення у Бахмуті та кримінальну справу, що виникла після конфлікту біля агітаційного намету у 2020 році.

Спочатку було слово. Потім його відредагували.

facebook x telegram whatsapp viber
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *