Збір внесків у школах Кременчука заборонили, та батьківські комітети все одно збирають гроші

9.02.2017, 10:00 Просмотров: 8 276 Комментариев: 20

Збір внесків у школах Кременчука заборонили, та батьківські комітети все одно збирають гроші

Депутати своє слово сказали, далі вирішувати батькам

«ТелеграфЪ» розпитав читачів сайту, чи збирають і досі у школі, де вчиться їхня дитина, благодійні внески з батьків?


За результатами голосування на сайті вийшло, що у більшості шкіл гроші на школу та її охорону з батьків більше не збирають (39,47%).


Водночас голосування показало, що в багатьох школах все одно збирають гроші «на клас» (19,96%).


Також виявилось, що у певних школах батьків проінформували про заборону збору батьківських внесків з 1 січня 2017-го року, але гроші все одно збирають (17,11%).


Є й такі батьки, які повідомляють, що їх не попереджали про заборону збору батьківських внесків і гроші з них збирають, як і раніше (10,31%).

 

Збір внесків у школах Кременчука заборонили, та батьківські комітети все одно збирають гроші

(Скріншот за 9.02.2017, результати голосування оновлюються. Зазначений матеріал ви можете знайти на сайті «Телеграфа» за посиланням).

 

Опитування «Телеграфа» пов’язане з тим, що 23 грудня 2016 року депутати Кременчуцької міськради ухвалили на сесії рішення про заборону збору батьківських внесків у школах та дитсадках. Автор проекту рішення – депутат міськради Тетяна Сідерка.
Перший пункт згаданого рішення звучить так:

– Заборонити збір коштів з батьків учнів та вихованців у закладах освіти, підпорядкованих департаменту освіти, на утримання зазначених закладів.


Як бачите, у тексті рішення не зазначено, кому заборонили збирати кошти (дирекції, вчителям, батьківським комітетам, волонтерам тощо). Натомість у тексті чітко вказано, з кого заборонено збирати кошти – їх заборонено збирати з батьків учнів та вихованців. Ми привертаємо увагу читачів до цієї деталі, бо, як виявилось, різні зацікавлені особи по-різному трактують для себе згадане рішення міськради. Тобто директори шкіл демонструють повне усвідомлення ухваленого міськрадою рішення і повідомляють, що в їхніх навчальних закладах батьки про дане рішення поінформовані. Водночас батьківські комітети у багатьох школах і надалі збирають з батьків кошти. Щоправда, батьки у різних класах реагують по-різному – десь погоджуються здавати, десь відмовляються, посилаючись на рішення міськради.


Наприклад, на сайт «Телеграфа» надійшло таке повідомлення від читачки:

«8 школа. Слезно попросили последний раз сдать (по желанию) по 60 грн. на то, чтобы закончить ремонт в туалете для мальчиков. Предоставили «веселые»отчеты за прошлый год – на что потратили собранные 68000 грн.!!!».

 

Збір внесків у школах Кременчука заборонили, та батьківські комітети все одно збирають гроші «ТелеграфЪ» звернувся за коментарем до директора 8-ї школи Валентини Миколаївни Шаргородської

 

Директор школи відповіла:

– 17 січня 2017 року у нашій школі відбулося засідання батьківського комітету школи. Я особисто зачитала текст рішення міської ради про заборону збору коштів. Водночас голова батьківського комітету школи встала і нагадала, що в школі не закінчений ремонт туалету для хлопчиків на другому поверсі. Його розпочали у жовтні попереднього року, коли ще не було відповідного рішення міської ради і ми про нього не знали. Туалет потребує невідкладного ремонту, все відбувалося в межах закону «Про освіту», яким передбачена можливість добровільних грошових внесків. Наразі ж голова шкільного батьківського комітету звернулася до нас, що треба доробити ремонт. Якщо батьки будуть згодні, ми його закінчимо. Адміністрація школи ніколи не мала відношення до батьківських грошей. Батьківський комітет звернувся до батьків, прохання було про одноразову фінансову допомогу. Батьки у різних класах реагували по-різному. В одних відмовились, в інших, можливо, погоджувались. Наразі ремонт ще не закінчений, хоча санітарні норми ми виконуємо, бо маємо ще чотири туалети.


Варто зазначити, що не лише батьківський комітет 8-ї школи і далі збирає гроші з батьків. «ТелеграфЪ» отримав повідомлення і від іншого читача, який писав:

«Не собираем деньги с сентября. Я в РК (родительский комитет, ред.). К 8 Марта гривен 10–15 соберем на цветы. И все».
Viktoriya

 

Також надходила інформація, що класні батьківські комітети у 31-й школі збирають гроші – щоправда, не на шкільні ремонти, а виключно на потреби учнів класу (серветки, папір). Була аналогічна інформація і про 26-ту школу. Втім вона не підтвердилась.

 

«Що скажете, мамочка?!»

Що ж, час поговорити про ставлення батьків до рішення міськради про заборону збору шкільних внесків. Починаючи з 2007-го року, батьки кременчуцьких учнів неодноразово скаржились «Телеграфу» на постійні примусові збори грошей у міських школах. Здавалося б, після рішення міської ради про заборону збору внесків батьки мали би відхекатися і відмовитися надалі здавати гроші. Втім реальність відрізняється від очікуваного результату. Як ми писали вище, шкільні та класні батьківські комітети і далі збирають гроші з батьків. Натомість батьківські комітети складаються з тих самих батьків! Тож вони не лише самі погоджуються і далі здавати гроші, а й наполягають на тому, щоб це робили й інші батьки. Чому так? «ТелеграфЪ» поспілкувався з головою батьківського комітету.


Почалося все з того, що «Телеграфу» переслали лист, розміщений у батьківській групі 2-а класу в Viber. Інформатор повідомляв, що лист розмістила голова батьківського комітету. Наводимо текст листа без купюр:

«ШАНОВНІ! Батьківський комітет оголошує нову гру з назвою «ЗНАЙДИ СВОЮ СОВІСТЬ» – перед Новим роком були збори в нашому класі і вирішено з січня збирати гроші на потреби класу (визначена сума за січень – 15 грн, з лютого – по 30 грн.). Для школи гроші, і для охорони ми не збираємо.
Ваші діти в класі користуються миючими засобами, туалетним папером, рушниками, водою, яку, до речі, нам знову прийшлось купувати, тому що вже соромно одних і тих же батьків просити принести води з колонки. Ми увійшли в ситуацію деяких батьків (на свою голову), коли ті просили – нехай і наша дитина отримує подарунки, а тепер ганяємось за ними, щоб компенсувати ці витрати.


Ми не можемо компенсувати витрати вчителю, коли вона за свої власні кошти купляє папір та інші потрібні канцелярські приладдя для ваших дітей.
У нас попереду дні народження, 8 березня – та ми не знаємо, як закуповувати подарунки дітям, у зв’язку з тим, що через несумлінних батьків ми вже почали витрачати кошти з інших статей витрат. МОЖЛИВО, 30 грн на місяць – це ШАЛЕНІ кошти, але чомусь, коли вирішувались питання грошей на зборах, ніхто не заперечував. ТОМУ, ШАНОВНІ БАТЬКИ, хто заборгував кошти (ви самі знаєте), зв’яжіться з БК 2а класу і погасіть свої борги. Не робіть не з нас, ні з себе посміховисько.


І на закінчення, всім не задоволеним роботою БК (і я про це наголошувала не раз на зборах) велике прохання – не потрібно бігати по закапелках і збирати плітки про шалені кошти в руках БК, не потрібно нервувати членів БК та вчителя. Якщо у вас виникають якісь питання по використанню коштів, то, по-перше, зайдіть у кабінет і подивіться, куди витрачено кошти за два роки, по-друге, запитайте мене, а, по-третє, Я з 1 вересня можу вам передати обов’язки голови, вибирайте собі батьківський комітет і у вас буде ще два роки навчальної школи, щоб довести, що ви можете краще нас.
Дякую за вашу увагу».

 

Збір внесків у школах Кременчука заборонили, та батьківські комітети все одно збирають гроші

 

«ТелеграфЪ» поспілкувався з автором наведеного листа. Жінка підтвердила, що вона – голова батьківського комітету (БК) класу, і саме вона розмістила цей лист. Вона сказала, що у грудні були батьківські збори і там вирішили і далі збирати гроші на потреби класу. Ось що розповіла голова БК:

– Це було рішення батьків! Я під особистий підпис кожному дала, щоб він підписав, що добровільно погоджується здавати кошти. Вирішили по 30 гривень. В класі 30 батьків, 25 нас підтримали, погодились, п’ять відмовились і розписалися за це. Все, з них ми не збирали. Ми збираємо гроші на подарунки на день народження дітям, на воду, на стаканчики, рушнички і туалетний папір. Вибачте, це маленькі дітки, їм треба папір дати в руки, це старшокласники вже носять із собою гігієнічні приналежності. І вода теж – у класі є кран, але жоден з батьків не хоче, щоб його дитина пила з того крану воду, тому ми збираємо гроші на воду! І я вважаю, це правильно, бо це маленькі діти, їм по 7 років.

 

Це думка не просто голови батьківського комітету, а й мами, чия дитина навчається у цьому класі. Аргументи, наведені нею, переконливі – маленькі діти дійсно потребують додаткової уваги. Та «ТелеграфЪ» запитав жінку, чи збиратиме їхній батьківський комітет гроші, наприклад, на ремонт класу? Адже відремонтований клас – це теж турбота про маленьких учнів. Жінка на запитання не відповіла. Відповімо ми – перед тим, як ухвалити рішення про заборону збору батьківських внесків, депутати міськради ухвалили рішення про виділення додаткових 15 мільйонів гривень на фінансування потреб освітніх закладів. І саме за ці кошти мають надалі здійснюватися не лише ремонти шкільного даху, а й поточні ремонти класів. Тільки щоб це стало реальністю, дирекція школи має вчасно звертатися по кошти до департаменту освіти і наполягати на виділенні фінансування.


То, якщо батьки за власні гроші знову відремонтують клас, що вони зроблять – потурбуються про маленьких школяриків чи виконають замість шкільної адміністрації її обов’язки? І позбавлять директора необхідності ризикувати власним спокоєм і дратувати департамент проханнями про гроші.
Продовження теми читайте у наступному номері.

 

ВАЖЛИВО!
Попри рішення Кременчуцької міськради про заборону збору батьківських внесків, збирання цих коштів не можна кваліфікувати як порушення закону. Такі дії можна вважати невиконанням рішення міськради, та вони не суперечать ЗУ «Про освіту». Статтею 61 закону серед додаткових джерел фінансування навчальних закладів передбачені, зокрема, і «добровільні грошові внески, отримані… від окремих громадян».
Тож насправді кожен батько має вирішувати це питання самостійно.

 

Отримати додаткову інформацію про відміну батьківських внесків або поскаржитися на невиконання даного рішення міської ради можна на гарячій лінії міського департамента освіти:

78-07-80

Теги:

Комментарии: 20

337
9 февраля 2017 10:41

Собирают, выдумывают разную фигню через родительские комитеты, потом эту фигню дети на уроках типа использывают, а потом за наши купленные деньги должен это же повторно выкупить и отдать благотворительность в школу. Самое главное манипулируют детьми, если родители не купят эту штучку, ребенка учитель гнобит, что тот сидит без дела, потому что родители не смогли сдать деньги на покупку этой фигни.

 


+28
710
9 февраля 2017 11:18

Если раньше на ремонты с родителей деньги собирали и это вызывало недовольство, то сейчас нам пока ничего не говорят. Да и вряд ли уже захочется взять на себя эту головную боль. Предоставят классам краску и будет свободное время - помогу покрасить, нет - напрягать родителей не согласна. На 8 Марта цветы взяткой не считаю, тем более собираюсь вместе с сыном учителю доп. образования подарить букетик - на ее занятия он не идет - летит с радостью.

Вовочка, не покупайте никакую фигню, не сдавайте денег на ту самую фигню и будет вам счастье. Учителя, гнобящего вашего ребенка, всегда можно поставить на место, было бы ваше на то желание.


+22
31
9 февраля 2017 12:39

Законодавством дозволяється збір добровільних пожертвувань для потрб школи і ніяка місцева влада не в праві це скасовувати. Я і тоді казав, рішення кременчуцької ради про "заборону внесків" - це популіське рішення. Але рішення про збільшення видатків з міського бюджету на ремонти нівелюють потребу "добровіьно" збирати кошти з батьків - це єдине компітентне рішення Кременчуцької міської ради в цьому питанні. Тому ніхто не заборонить здавати кошти, але і не примусить. В принципі нічого не змінилося, окрім того, що кошти на ремонти шкіл влада обіцяла забезпечити, а вже на все інше чи то на ганчірки, чи на віник двірнику - то за рішенням бітьків. Не хочеш платити - не плати. Але ганчірки і віники теж потрібні. Наприкінець потрібно визнати, совкова ментальність більшості "коритися вищим" буде здавати, а на інших буде давити рішення більшості. Взагалі це питання в компітенції і організації батьківських комітетів і дирекцій шкіл. Інша справа, що недостатньо сміливих людей у комітетах, хто взяв би на себе місію рішуче і принципово контролювати це питання.


-5
1 107
9 февраля 2017 14:16

По-перше благодійні внески повинні збиратися лише на Р/р. Ніяких внесків не може буди живими грошима. По-друге заборонено очолювати благодійні організації людям близьким до школи. Що є в наших школах.По третє Батьківські комітети знаходяться поза межами нинішнього законодавства. І ще є прекрасне місто Калуш- де з 2008 року не здаються батьківські внески. 


+15
304
9 февраля 2017 14:25

Якби не внески, були б у дiтей старi вiкна, та обшарпаннi класи. Я розумiю, що це повинна брати на себе держава, але наша держава це окрама розмова... Що б було, якби люди не допомогали солдатам якi воюють на сходi? Так само зi школами, якщо ми не зробимо - за нас нiхто не зробить.


-11
1 438
9 февраля 2017 14:58

ремонт каждый год,кто то дома делает так ремонт?


+11
453
9 февраля 2017 15:06

факт сбора средств родительскими коммитетами в садах есть, но сбор реально добровольный. Я как родитель не желаю ждать месяц пока чиновники разного уровня отелятся выделить 100грн на замену лампочки или сломанного выключателя. Процедура ведь какова - сломался выключатель, заведующая пишет заявку на отдел образования, те еще куда-то, кто-то рассматривает и выделяет деньги, потом сад может купить и заменить. Итого две недели. Чиновнику на ставке  все равно, это ж не его дети без света сидят. Это как раньше было по стране до децентрализации, когда Киев решал кому где латать дорогу и где менять лавочки, и приходилось мерам за каждой копейкой клянчить ездить. Вот и у нас так сделали - вся мелкая текучка идет через чиновников горисполкома, а страдает потребитель (дети). Если бы сумму эквивалентную сборам давали садам на расходы, то другое дело, а так это профанация а не улучшение.


-12
69
9 февраля 2017 15:29

Я лично не против здавать деньги на класс (канцтовары, мыло и т.д.), а вот на школу нет. Наша директор собирается виртуальные долги погашать, при этом никакой отчетности...вполне вероятно, что она погашает кредиты за свои норковые шубки. Почему родители должны быть меценатами?!


+20
116
9 февраля 2017 16:11

просто в нашей стране нет закона который бы за подобные случаи очень тяжело бил бы по руководству. Сдавали и будут сдавать и всем начхать на запреты кабмина, так как закона о наказании за это нет, а значит и чхали все на этот запрет. ТАк говорят директора школ и заставляют учителей собирать деньги. Поверьте деньги дают школе но их крадут.


+10
2 816
9 февраля 2017 16:48

Цитата: Sheva1314
Процедура ведь какова - сломался выключатель, заведующая пишет заявку на отдел образования, те еще куда-то, кто-то рассматривает и выделяет деньги, потом сад может купить и заменить

Нет такой процедуры


+5
453
9 февраля 2017 17:14

Мне аж девять дизлайков поставили. Еще раз убеждаюсь что эта страна обречена. Народ, для которого высшей ценностью является халява, а за 20 грн в месяц большинство удавиться готовы никогда ничего добиться не сможет в принципе. Но это уже совсем другая история)


-13
2 970
9 февраля 2017 17:37

Цитата: Sheva1314
Мне аж девять дизлайков поставили. Еще раз убеждаюсь что эта страна обречена.

Просто принципально не могу удержаться, чтобы при нытье на лайки-дизлайки еще не присоединить и свой дизлайк.:-))  даже не читая


+12
710
9 февраля 2017 17:51

barmaleykin1: ремонт каждый год, кто то дома делает так ремонт?

barmaleykin1, смотря какой ремонт. Например, банки краски на пол класса едва хватает на год - видон к лету еще тот. Все остальное, как по мне, не стоит делать каждый год.

Бартулович, ладно, у нас в школе раньше поскромнее собирали, но и это напрягало. Не у каждого есть деньги, или они распланированы отсюда и до конца месяца. Так что максимум цветы пару раз в год (на 1 сентября и так принесут). Остальное - пусть власти и дирекция репку чешут. 

Sheva1314, минуса - к деньгам, ожидайте и не плакайте
Добавлю:

Зашла на ВК и а полностью согласна с комментарием Анны Бутовой


+3
304
9 февраля 2017 18:22

Цитата: viktoriya
Бартулович, ладно, у нас в школе раньше поскромнее собирали, но и это напрягало. Не у каждого есть деньги, или они распланированы отсюда и до конца месяца. Так что максимум цветы пару раз в год (на 1 сентября и так принесут). Остальное - пусть власти и дирекция репку чешут.

Я бы и рад ничего не сдавать и что бы власть и дирекция чесали там репки, только вот они этого не делают. Я то против сдавать деньги, но, что делать, если ничего нет ни игрушек ни стульев, парты ссср были... Конечно у нас в старне вечнозеленых помидоров, все делают обычные люди,а  чиновники рахных уровней набивают карманы...Но это совсем другая история


+6
64
9 февраля 2017 19:21

Причин и поводов, чтобы аргументировать необходимость сбора денег с родителей, можно придумать сотни. Причем очень веских и убедительных. И их рано или поздно придумают, чтобы возобновить поборы в школах. Потому что они слишком многим влиятельным лицам выгодны. И только от родителей зависит, продолжится ли эта практика в Кременчуге. Тут дело даже не в деньгах, а в принципе. Позволят ли родители себя и дальше доить, или вспомнят о чувстве собственного достоинства и заставят всю бюрократическую машину от директора школы до мэра города работать в рамках закона. Я за второе. Даже если при этом моя дочка будет учиться в классе без интерактивной доски и евроремонта. Все это лишь показуха для администрации школы, никак не влияющая на качество обучения


+10
3 549
9 февраля 2017 21:30

поборы будут продолжаться пока за этот вид преступления не будут реально наказывать лишением свободы, назовите хоть одно уголовное дело по поводу вымогательства денег с родителей?


+7
83
9 февраля 2017 22:06

[/quote]
Цитата: Daniel Mroz
[quote=Sheva1314]Процедура ведь какова - сломался выключатель, заведующая пишет заявку на отдел образования, те еще куда-то, кто-то рассматривает и выделяет деньги, потом сад может купить и заменить

Нет такой процедуры

Так расскажите как есть. Наверно кладовщикам забивают склад всяким нужным и он под подпись выдает, а ночами сторожит выданое доброе с ружбайкой наперевес.

Я тоже не согласна сдавать неизвестно куда деньги, но для того что б одно

запретить для начала нужно другое внедрить и наладить. А у нас в стране почему то все через ж..


+5
453
9 февраля 2017 22:40

Цитата: KVM
Даже если при этом моя дочка будет учиться в классе без интерактивной доски и евроремонта. Все это лишь показуха для администрации школы, никак не влияющая на качество обучения

 

так пусть тогда ваша дочка гвоздем на стенках шкрябает. если родителю жаль денег для нормального обучения СВОЕГО ребенка, то грош цена такому родителю. а вообще, если родитель мыслит - пусть сидит без ремонта и доски, то почему мы удивляемся что и власти плевать? как по мне то все очевидно.


-9
1 107
10 февраля 2017 10:36

Sheva Я Вам открою тайну , если скажу, что я уже заплатила за обучение моего ребенка ? Или нет? По -поводу того , что вы пишите выше - у заведующих и директоров должна быть финансовая грамотность. Хоть минимальная и они тогда знали бы , что есть такое понятие как планирование. Вот у меня есть 150 выключателей в год ломается из них 10-ть . Я закупаю 10-ть НАПЕРЕД, И так далее. Все остальное- то что вы пишите- научитесь в первую очередь УВАЖАТЬ СЕБЯ. Выделеных денег достаточно, чтобы сделать ремонты в школах. Но это опять же вопрос финансовой грамотности , которой НЕТ. И на будущее- из тех денег, что сдавали родители меньше половины имели подтвержадающие документы о их использовании. Вторая часть прекрасно помогала жить директорам . И очень неплохо. И не только им. 


+5
48
10 февраля 2017 13:49

Цитата: Бартулович
Якби не внески, були б у дiтей старi вiкна, та обшарпаннi класи. Я розумiю, що це повинна брати на себе держава, але наша держава це окрама розмова... Що б було, якби люди не допомогали солдатам якi воюють на сходi? Так само зi школами, якщо ми не зробимо - за нас нiхто не зробить.
Полностью поддерживаю.Цитата: viktoriya
Остальное - пусть власти и дирекция репку чешут.
Так сделайте, что б они "чесали", а потом школы обвиняйтеЦитата: KVM
Даже если при этом моя дочка будет учиться в классе без интерактивной доски и евроремонта. Все это лишь показуха для администрации школы, никак не влияющая на качество обучения
А лично вы были на уроках у своей дочери? и видели как используется это оборудование? Уроки очень интересные. в конце концов 21 век на дворе, а вы как хотите что б было - на глиняных досках писать.


+3
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх