Управління будинком: хто за що відповідає

22.05.2024, 15:00 Переглядів: 629

 

Керуюча компанія "Будсервіс" надає послуги з управління для 369 багатоквартирних будинків м.Кременчук. Час від часу отримуємо від клієнтів питання на зразок: "За що я плачу щомісяця?", "Чому в сусідньому дворі прибирають, а у нас – ні?", "Коли відремонтують наш під'їзд?" тощо.

Для відповідей на ці та інші питання слід виходити з того, який встановлено тариф на послугу з управління багатоквартирним будинком, як він формується і з яких складових складається.

Як формується тариф?

Тариф – це фіксована сума за надання послуги з управління багатоквартирним будинком. Ціна на послугу з управління багатоквартирним будинком:

 • визначається за рішенням зборів співвласників і згоди управителя і вказується в договорі з управителем (коли співвласники самостійно приймають рішення про форму управління і функції з управління багатоквартирним будинком передають управителю);
 • визначається за результатами конкурсу за призначенням управителя – на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Тариф складається з оплати вартості послуг з управління будинком, накопичень на поточний ремонт, покупку електроенергії для функціонування спільного майна і винагороди управителя. Мешканці, визначаючи перелік послуг, можуть певну послугу не замовляти, щоб, наприклад, зберегти кошти і використати їх для проведення поточних ремонтів. Або ж, навпаки, розширити цей перелік, включивши в нього додаткові послуги або збільшивши періодичність їх надання.
Важливо пам'ятати, що від деяких послуг, таких як обслуговування інженерних мереж або підготовка будинку до опалювального сезону, відмовитися неможливо, оскільки при відсутності належного обслуговування теплових вузлів взимку весь будинок може залишитися без опалення. Існує обов'язковий перелік послуг з утримання будинків, який затверджений наказом Мінрегіону від 27.07.2018 №190, і його управитель повинен надавати.

Що входить до тарифу? 

Компанія “Будсервіс” у Кременчуці надає послуги згідно з переліком, зазначеним в додатку до договору на обслуговування. Серед них:

• прибирання прибудинкової території;
• енергопостачання і технічне обслуговування ліфтів;
• технічне обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових систем;
• дератизація, дезінсекція;
• обслуговування димових і вентиляційних каналів;
• поточний ремонт конструктивних елементів та іншого спільного майна багатоквартирного будинку;
• освітлення місць загального користування.

Звертаємо увагу, що компанія обслуговує будинок, а не квартиру. Внутрішньоквартирні мережі – зона відповідальності мешканців, загальнобудинкові мережі – зона відповідальності керуючої компанії.

Крім того, у Кременчуці існує багато комунальних підприємств, які відповідають за благоустрій міста, перевезення містян, надання комунальних послуг тощо. Усі ці підприємства провадять господарську діяльність, використовуючи майно громади: труби, трансформатори, щитові тощо. Відповідно, деякі запити, які мешканці направляють до керуючої компанії, належать до сфери діяльності комунальних підприємств або взагалі залежать від рішень міської влади.

Керуюча компанія не відповідає за:

 • капітальний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем будинку (можливий за ініціативи міської влади),
 • реставраційні роботи на будинках, що визнані об'єктами культурної спадщини (виконують спеціалізованими підрядними організаціями, що мають відповідні дозволи та фахівців),
 • прибирання під'їздів (цю послугу можна додати до тарифу при бажанні мешканців),
 • вивезення сміття (в зоні відповідальності КАТП 1628),
 • ліквідація сміттєзвалищ, вивезення листя (в зоні відповідальності КАТП 1628),
 • ремонт дворів, внутрішньоквартальних проїздів, тротуарів, вхідних доріжок до під’їздів (в зоні відповідальності КП КПС ШРБУ).
 • обслуговування та ремонт дитячих майданчиків (в зоні відповідальності КГЖЕП “Автозаводське”).
 • кронування дерев, видалення аварійних дерев (в зоні відповідальності КП "Благоустрій Кременчука")

Консультацію з будь-яких питань клієнти можуть отримати, зателефонувавши за телефоном "гарячої лінії" компанії "Будсервіс" у Кременчуці:
067 341 41 41
Заявки на виконання робіт приймаються цілодобово без вихідних, відзначили в компанії. Детальну інформацію по оплатах за послуги з управління, нарахуванням, заборгованості, про стан виконання заявок можна отримати з 8:00 до 17:00. Менеджери компанії обов'язково проконсультують і допоможуть у вирішенні питань клієнтів.

Автор: Пресслужба ТОВ «КК «Будсервіс»
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

КЕРУЮЧА КОМПАНІЯ "Будсервіс":

Будсервіс

Про компанію КК "Будсервіс".

Компанія пропонує технічне обслуговування будівель, послуги з прибирання будинків і прилеглих територій, обслуговування енергетичних, теплових, водопровідних та пожежних систем, а також ремонт будинків та експлуатацію ліфтів. Керуюча компанія обслуговує територію Крюківського району міста Кременчука.

В обслуговування будинків та прибудинкової території входять такі роботи:

 • - Прибирання прибудинкової території
 • - Технічне обслуговування ліфтів, енергопостачання ліфтів.
 • - Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення, зливової каналізації.
 • - Дератизація, дезінсекція.
 • - Обслуговування димових та вентиляційних каналів.
 • - Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення централізованого опалення, зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження.
 • - Освітлення місць загального користування, підвалів та підкачування води.

НАША АДРЕСА: Україна, м.Кременчук, вул.Велика Набережна,17

ТЕЛЕФОН: +38 (067) 341-41-41

НАПИСАТИ НАМ на email: 35868931@ukr.netСвіжий випуск (№ 23 від 6 червня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх