«Укртатнафту» оштрафовано за зловживання

19.06.2007, 18:06 Просмотров: 1 280
Антимонопольний комітет України визнав зловживання АТ «Укртатнафта» монопольним становищем на загальнодержавному ринку авіаційного пального та оштрафував порушника на 500 тис. грн. Таке рішення Комітет прийняв під час відкритого засідання сьогодні.
Так, у вересні-жовтні 2006 року “Укртатнафта” необґрунтовано завищувала ціни на авіапальне, яке реалізовувала в Україні.

Антимонопольний комітет України визнав зловживання АТ «Укртатнафта» монопольним становищем на загальнодержавному ринку авіаційного пального та оштрафував порушника на 500 тис. грн. Таке рішення Комітет прийняв під час відкритого засідання сьогодні. Так, у вересні-жовтні 2006 року “Укртатнафта” необґрунтовано завищувала ціни на авіапальне, яке реалізовувала в Україні. Зокрема, у вересні тонна авіапального цього виробника на внутрішньому ринку коштувала більш ніж на 400 грн. (без ПДВ та акцизу) дорожче, ніж на зовнішніх, де товариство також реалізує свою продукцію. Аналогічна тенденція щодо встановлення економічно необґрунтованої вартості авіапального зберігалася і в жовтні. Як встановив Комітет, у минулому році товариство займало монопольне становище на загальнодержавному ринку авіапального, тоді як за кордоном збувало продукцію в умовах значного конкурентного тиску. Таким чином, дії “Укртатнафти” щодо встановлення завищених цін на авіапальне свідчать про зловживання ринковою владою. «Той факт, що “Укртатнафта” визнала порушення та зобов’язалася сплатити штраф до державного бюджету дає підстави сподіватися, що в подальшому ця компанія буде виваженіше працювати на ринку, – зазначив Голова Антимонопольного комітету України Олексій Костусєв, коментуючи прийняте рішення. – Однак під час дослідження причин різкого стрибка цін на авіапальне Комітет виявив ознаки порушення конкуренційного законодавства і в діях заправників аеропорту «Бориспіль». Найближчим часом ми завершимо і ці розслідування та приймемо відповідні рішення». 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх