Мерія Кременчука «йде війною» на пивні намети та кіоски

21.05.2011, 18:58 Просмотров: 2 912
Перші результати перевірок виконкому та санстанції серед торговців порушників більше, ніж добросовісних підприємців. У закладах часто немає туалетів, проте там без дозволів продають горілку..

У Кременчуці може зменшитися кількість генделиків. Мерія Кременчука хоче «оголосити війну» закладам, де розпивають пиво. Йдеться про типові генделі літні майданчики та кіоски, де порушуються санітарні норми або немає дозвільних документів на торгівлю.

Нещодавно пивні заклади перевірила санстанція спільно з торговим відділом виконкому. Як доповів Віктор Самойленко, головний лікар СЕС, сезонний майданчик по вулиці Щорса, 43-а не мав всіх необхідних документів. Його експлуатацію санстанція  заборонила, орендаря оштрафувала. Порушення виявлені й у закладах по вулиці 50 років Жовтня, 18; біля магазину «Еко»; на зупинці по вулиці Воїнів-інтернаціоналістів та в кіоску «Живе пиво» на Красіна.

– Практично в кожному такому закладі продавалася (без відповідного дозволу) і горілка. З такими торговцями потрібно розривати договори оренди, – вважає Віктор Самойленко.

Людмила Жорняк, начальник відділу торгівлі виконкому, доповнила, що з п’яти перевірених об’єктів порушення виявлені в чотирьох. Там, де торгували горілкою, алкогольні напої були вилучені, а міліція склала протоколи на порушників.

– Потрібно найближчим часом розробити механізм, як прибрати ці майданчики, – заявив мер і дав відповідне доручення юридичному відділу виконкому.

Власне, боротьба з пивними кіосками є продовженням кампанії проти малих архітектурних форм у місті. Адже на одній із сесій міської ради депутати ухвалили рішення про те, щоб поступово звільніти від кіосків центральні вулиці по завершенні термінів оренди землі під такими спорудами не продовжувати його. Але є ще сезонні майданчики, і їх розміщення влада теж хоче регламентувати. Найближчим часом на затвердження сесії міськради винесуть регуляторний акт, яким дозволять розміщення сезонних майданчиків тільки біля стаціонарних установ, де є туалети.

А вже зараз за дорученням мера Олега Бабаєва відділ благоустрою та відділ землекористування міськвиконкому перевіряють цільове використання землі під об’єктами торгівлі (особлива увага – сезонним спорудам) і дотримання меж земельних ділянок. Як доповіла Тетяна

Дворова, начальник відділу землекористування міськвиконкому, перші матеріали перевірок свідчать межі земельних ділянок більшість не дотримуються або вони порушують умови землекористування.

Серед об’єктів, де виявлені порушення землекористування, пані Дворова назвала бар «Десант» на зупинці «Керченська». А також ті, де фактично виявлено самозахоплення сезонний майданчик біля ПК КрАЗ (за її даними, замість 99 квадратних метрів він займає 270), і навіть боулінг-клуб «Спортлайн», де теж кордони землі не відповідають виділеним. Найближчим часом матеріали на порушників будуть передані до прокуратури, заявила Тетяна Дворова.

Інший бік «медалі»
Рішення влади  готуються «під сукном»
«Про затвердження Правил розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м.Кременчука» – таку назву має проект регуляторного акту, яким влада має на меті впорядкувати розміщення не тільки пивних закладів, а й сезонних майданчиків з торгівлі кавунами. За законом, регуляторний акт не може бути прийнятий без обговорення громадою. А щоб обговорити, треба принаймні ознайомитися з документом. Ми протестували його доступність. Дивує те, що на сайті міської ради (яка затверджує проекти регуляторних актів) чомусь взагалі немає розділу «Регуляторна діяльність», на відміну від ресурсу облдержадміністрації, де такий розділ є. У Кременчуці ж чомусь проекти регуляторних актів оприлюднюються на іншому Інтернет-ресурсі – Фонду підтримки підприємництва, який не є офіційним порталом влади httpwww.fpp.kremenchug.net. Заходимо на портал. Знаходимо розділ «Регуляторна діяльність», але там – глюк. Замість документу, який ми шукали, відкривається зовсім інший «Про затвердження Правил торгівлі на ринках міста Кременчука».

На нашому сайті
Читачі «Телеграфа» у коментарях під новиною про «війну» влади з пивними закладами пишуть свої скарги. Ми сподіваємося, що міська влада їх перевірить


Evil

«Шановні чиновники! Зверніть будь ласка увагу на пивний намет  біля дитячого садка № 79 (Молодіжний, зупинка Героїв Сталінграда, у дворах між будинками № 51 і 39). Намет розташований впритул до паркану дитсадка біля головного його входу. Маленькі діти гуляють на майданчику і буквально через паркан дивляться, як дорослі дяді там цілодобово пиячать і при цьому голосно лаються матом».

Вася

Пивбар «Морячок» – 60 РОКІВ ЖОВТНЯ, 831, залізли людям на голову! Крик, мати з літнього критого майданчика чути в квартирах глибоко за північ! І якщо раніше парасольки та інвентар забирали на ніч з майданчика, то тепер все це стало стаціонарною спорудою, де бухають і кричать всю ніч ... 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх