На міському пляжі стане чистіше

15.04.2011, 20:02 Просмотров: 1 539
У цьому році нарешті завершать довгобуд: відведуть неочищені дощові стоки з пляжу.
Ця труба – аварійний спуск, а головна гілка колектору проходить під пляжем на насосну станцію на 1-му Занасипі, а звідти – у міську каналізацію
Фото: Станислав Константинов

Область виділила з екологічного фонду 1,7 мільйона гривень на завершення будівництва споруд, які «врятують» пляж і Дніпро. Будівництво триває з 2002 року.

У цьому році нарешті завершать кременчуцький довгобуд, над яким працюють з 2002 року. На останній сесії Полтавської облради Кременчуку виділили 1,7 млн грн з обласного екологічного фонду – це саме та сума, якої не вистачало для завершення будівництва.

Об'єкт має назву «Будівництво споруд по припиненню скиду неочищених дощових вод з центральної частини міста в Дніпродзержинське водосховище». Мова йде про зливову каналізацію, яка скидає воду в «голову» міського пляжу. Частина сміття і бруду осідає на піску, а частина «спливає» у Дніпро і звідти у водосховище.

Проект передбачає відведення стоків: забруднена сміттям міських вулиць перша «порція» дощової води (протягом 40 хвилин) буде йти на міські очисні споруди. А друга «порція», вже більш чиста, буде скидатися в Дніпро, в районі моста. За інформацією Геннадія Демьохіна, начальника відділу екобезпеки міськвиконкому, спочатку вартість проекту становила 7,5 млн грн. Однак через те, що об'єкт став довгобудом, «ціна питання» виросла до 14,5 млн грн.

В даний час довгобуд готовий більш ніж на 70% – для завершення будівництва в цьому році потрібно 3,5 млн грн. При цьому в міському бюджеті (за рахунок грошей фонду охорони навколишнього середовища) закладено 1,8 млн грн.

Спочатку область хотіла дати менше коштів: на сесію Полтавської облради виносилася сума 1,2 млн грн. Як зазначив перший віце-мер Андрій Погрібний, завдяки наполегливості депутата облради від Кременчука Олега Овчаря, вже під час сесійного засідання шляхом перерозподілу екофонду суму вдалося збільшити на 500 тисяч – до 1,7 мільйона ​​гривень. Міська влада обіцяє, що довгобуд вдасться завершити цьогоріч. 
Теги: довгобуд
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх