На цвинтарях орудують вандали

15.04.2011, 19:57 Просмотров: 2 324
Один із них, що пошкодив 5 поховань, вже затриманий.
Декому з кременчужан до Великодня доведеться не тільки прибрати могили рідних, а й заново встановити надгробки, огорожі... Бо якомусь ледацюзі кортить випити за рахунок покійників.
Фото: Станислав Константинов

Із настанням тепла та початком передвеликодневих клопотів до міліції Кременчука стали масово надходити заяви про викрадені або пошкоджені на цвинтарях огорожі та пам’ятники. Правоохоронці кажуть – такі факти виявлені вже на кількох кладовищах. Одного руйнівника поховань, що на Староревівському кладовищі, міліціонери вже затримали, інших шукають.

Староревівський цвинтар, цвинтар на Молодіжному та у Великій Кохнівці днями почали активно світитися в оперативних зведеннях правоохоронців. На цих кладовищах, куди  кременчужани масово рушили напередодні Великодня, виявлені факти розграбування поховань: десь вкрали огорожу, десь металевий стіл, а десь взагалі розкопали могилу, аби витягнути арматуру, на якій встановлюють пам’ятники та надгробки.

Як каже прес-офіцер міського управління міліції Тетяна Романчук, аби не чекати інших заяв від обурених родичів, правоохоронці самі пішли по цвинтарях, де  шукають понівечені поховання.

– Ми проводимо зараз рейди. Якщо знаходимо розкурочені поховання, самі зв’язуємося з родичами померлих і намагаємося оперативно розкрити злочин. Ось, наприклад, лише на Староревівському цвинтарі, не чекаючи скарг кременчужан, правоохоронці нарахували 15 пошкоджених захоронень, – каже пані Романчук.

Особу руйнівника п’яти могил на Староревів-ському кладовищі правоохоронці вже встановили:

– 57-річний мешканець Молодіжного (раніше судимий за крадіжки – ред.) почав навідуватися на кладовище тільки-но зійшов сніг, – розповідає прес-офіцер міського управління міліції Тетяна Романчук. – У кожен свій візит він зрізав огорожі, або металеві столики чи лавки. На одній з могил витягнув з-під надгробка металеву трубу, на якій той тримався – пам’ятник упав. Він здавав метал у найближчі пункти прийому металобрухту. Огорожі розпилював на частини – щоб не чіплялися. Пояснював, що на могилі своїх батьків замінив стару на нову.  

Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи. Можливі два варіанти: або злочини будуть кваліфікуватися, як наруга над могилою, або як крадіжки. У першому випадку максимальне можливе покарання – 3 роки позбавлення волі, а в другому, зважаючи на злодійське минуле, – 5 років.

Мерія може відшкодувати заподіяну шкоду

Якщо пам’ятник на могилі чи огорожа були пошкоджені, то мерія Кременчука може відшкодувати збитки. Для цього, за словами керівника комбінату ритуальних послуг Юлії Редченко, необхідно, щоб вони були зареєстровані (із вказанням ціни).

– Реєстрація платна – 74-94 грн, ціна залежить від пам’ятника, наявності огорожі, – пояснює пані Редченко. – При цьому ми заносимо до журналу дані про їх вартість. Якщо за якихось причин вони будуть пошкоджені, то ми, за зверненням рідних, передаємо документи в міськвиконком, а там приймається рішення про відшкодування збитків. 
Автор: sokolov
Теги: цвинтар
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх