21 травня за ініціативи Асоціації міст України відбулася нарада у Президента Володимира Зеленського, інформує офіційний портал виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.
Темою обговорення стало одне з найактуальніших на даний момент питань – забезпечення постачання природного газу підприємствам комунальної енергетики.
У засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк, голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. Асоціацію міст України на нараді представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
За підсумками наради досягнули таких домовленостей:
- Протягом наступного тижня (24-30 травня 2021 року) НАК «Нафтогаз України» запропонує підприємствам ТКЕ постачання природного газу на умовах річного контракту за ціною 7 400 грн/тис. куб. м (з ПДВ).
- Постачання газу буде здійснюватися на умовах післяплати, без застосування штрафних санкцій за подобові небаланси споживання природного газу та його недобір.
- НАК «Нафтогаз України» звернеться до Державної виконавчої служби України з листом щодо зняття арештів з рахунків підприємств теплопостачання.
- Найближчим часом Верховна Рада України ухвалить Закон, яким будуть списані борги підприємств теплопостачання за спожитий природний газ, а також відшкодовано заборгованість з різниці в тарифах, яка виникла до травня 2021 року.
- Найближчим часом Верховна Рада України ухвалить зміни до Бюджетного кодексу України в частині надання можливості органам місцевого самоврядування здійснювати місцеві запозичення з метою забезпечення придбання природного газу для потреб підприємств ТКЕ.