Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 26.10.2020 09:00
Підтверджені:
Україна348924
Кременчук1141
Хворі:
Україна199923
Кременчук664
Одужало:
Україна142537
Кременчук450
Померло:
Україна6464
Кременчук27

Курсанти та студенти льотного коледжу обурені, бо мають здавати ІФА-тест за власні кошти

26.08.2020, 18:01 Переглядів: 5 036 Коментарів: 2

 

У КЛК ХНУВС нам повідомили, що допускатимуть дітей до навчання і без цього аналізу, але спостерігатимуть за ними протягом 14 днів

До редакції «Кременчуцького Телеграфа» звернулася наша читачка, вона з обуренням повідомила про те, що студентів та курсантів Кременчуцького льотного коледжу зобов’язали перед початком навчального року пройти ІФА-тест на імунітет до коронавірусу за власні кошти.


— Чому студенти коледжу повинні за власні кошти проходити ІФА-тест? — написала вона.


Читачка додала до свого повідомлення доповідну записку, у ній йдеться про те, що відповідний лист надійшов від Міністерства внутрішніх справ. Згідно з листом, курсант/студент має взяти направлення від сімейного лікаря на ІФА-обстеження. Термін дії такого аналізу — три доби.


 
Ми звернулися за коментарем з цього приводу до адміністрації навчального закладу. Директор КЛК Олексій Котов відповів, що коледж коштів на проплату цього аналізу не має, та додав, що за направленням сімейного лікаря тестування буде безкоштовним.


Але тут варто зауважити, що є Наказ МОЗ № 1227, де чітко прописані ті категорії населення, для яких ІФА-тест на імунітет до коронавірусу безкоштовний, і студентів навчальних закладів у ньому немає. З переліком категорій можна ознайомитися у цьому матеріалі.


В.о. начальника медико-санітарної частини КЛК Ольга Маркова зазначила: дітей навіть без ІФА-аналізу все одно допускатимуть до навчання та заселення у гуртожиток, але за ними спостерігатимуть протягом 14 днів (щодо наявності симптомів коронавірусної інфекції).


Сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Олена Тунік проінформувала «ТелеграфЪ», що до медзакладу дійсно почали звертатися курсанти та студенти льотного коледжу щодо направлення на дане обстеження. З жодних інших навчальних закладів дітей на ІФА-тестування не направляли.


Начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа пояснив, що медичні працівники дійсно керуються Наказом МОЗ № 1227, а отже курсантам та студентам доведеться заплатити за аналіз з власних кишень, бо законодавство не передбачає для них проходження його на безоплатній основі. За його словами, адміністрація КЛК ХНУВС могла б укласти договір з медзакладом міста та проплатити ІФА-тести для своїх студентів, але ніхто щодо укладення такого договору не звертався.

компанія «Інтера Люкс»

Коментарі: 2

834
26 августа 2020 18:25

Ганьба Городской власти и лично Меру.

Вот тот самый случай, когда могли-бы сэкономить на Фиолетовых газектках и проплатить эти самые анализы, нашим  курсантам и студентам.

Будущее Украины!!!


37 13
289
26 августа 2020 18:52

Напомню, этот коледж как отдали "потужному министру", так там стали идиотские инициативы проявлять в отношении студентов(думаю преподавателей тоже). Все к чему прикладывают руку менты превращается в помойку


71 4

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх