Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 28.09.2020 12:00
Підтверджені:
Україна201305
Кременчук257
Хворі:
Україна108856
Кременчук63
Одужало:
Україна88453
Кременчук186
Померло:
Україна3996
Кременчук8

Кременчуцьке «Теплоенерго» купить дві аварійки МАЗ у двійника фірми, яку забанив АМКУ

31.01.2020, 18:08 Переглядів: 2 951 Коментарів: 9

   

Поставить товар ТОВ «Торговий дім «Альфатекс» - фактично двійник ВКП «Альфатекс», яку минулого року оштрафував за змову Антимонопольний комітет.


Комунальне підприємство «Теплоенерго» купить два фургони — аварійні майстерні на шасі МАЗ. Тендер відбувся 20 січня, наразі замовник оголосив про намір укласти угоду з переможцем - ТОВ «Торговий дім «Альфатекс». Інформація розміщена у системі електронних закупівель ProZorro. Очікувана вартість закупівлі складала 3 млн 600 тисяч гривень, пропозиція переможця — 3 млн 594 тис грн (на 6 тис грн дешевше від очікуваної ціни).


Замовник хотів саме МАЗ
 

Замовник від початку орієнтувався на автомобіль МАЗ в оголошенні про закупівлю вказана марка товару - МАЗ-4371 або еквівалент. Закон «Про публічні закупівлі» передбачає, що технічні специфікації не повинні містити посилання на конкретні марку чи виробника. «У разі якщо таке посилання є необхідним, воно повинно бути обґрунтованим та містити вираз «або еквівалент».

 

Яке ж обгрунтування дає замовник на користь саме білоруського автомобіля? Таке пояснення видається суто формальним:

 

«Необхідність зазначення марки виробника в технічних вимогах пов'язана з технологічними особливостями виробничого процесу Замовника та достатнім строком експлуатації товару заявленого виробником» (цитуємо мовою оригіналу).Чому «АвтоКрАЗ» не прийшов на торги
 

ПрАТ «АвтоКрАЗ» (єдиний вітчизняний виробник вантажівок) теж мало намір взяти участь у тендері, судячи з пропозицій, які надавав замовнику під час процедури, що передує аукціону. Зокрема, «АвтоКрАЗ» пропонував збільшити термін постачання продукції (замовник передбачив 45 днів з моменту подання заявки). Проте КП «Теплоенерго» відмовилося задовольнити таку вимогу. (Щодо ПрАТ «АвтоКрАЗ» порушена справа про банкрутства, однак процедури ліквідації немає, тож підприємство і зараз може брати участь у тендерах — закон обмежує таке право лише у випадку стадії ліквідації).

 

Автомобілі продасть власник забаненої фірми


У підсумку на тендер прийшло двоє учасників. Переможцем стала молода фірма ТОВ «Торговий дім «Альфатекс», яка, відповідно до даних ЄДР, була зареєстрована у 2019 році. Проте техніку з брендом «Альфатекс» неодноразово купували кременчуцькі комунальники. Є ще двійник фірми - ВКП «Альфатекс» (завод комунальної техніки). Але у квітні 2019 року Одеське відділення АМКУ оштрафувало ВКП «Альфатекс» на 122,9 тис грн за змову разом з кременчуцьким ТОВ «Мега Інвест». За змову, крім штрафу, передбачається «бан» на три роки, тобто заборона брати участь у тендерах. Проте власник ВКП «Альфатекс» Микола Корецький обійшов заборону — його нова фірма успішно продає техніку й далі. І вже виграла за рік тендерів майже 130 млн грн.

За даними аналітичної системи YouControl, Микола Корецький має в активах ще одну фірму — ПП «Сула», яке нещодавно стало переможцем тендеру на комплексну закупівлю техніки для комунальних підприємств Полтавщини. Тендер проводив обласний департамент містобудування та ЖКГ.

Обидва учасники традиційно для себе не знижували ціну


 

Ризик-індикатор - переможець не знижував ціну


Конкурентом кременчуцького ТОВ «Торговий дім «Альфатекс» було київське підприємство ТОВ «Торговий дім «Будшляхмаш». Обидва учасники тендеру не знижували ціну під час аукціону. Різниця ж між їхніми пропозиціями склала усього 4 тис грн. Тобто конкуренція була надто млявою — фактично «ніякою».

 

«ТелеграфЪ» за допомогою модуля аналітики проаналізував інші тендери, де учасниками були ТОВ «Торговий дім «Альфатекс» та ТОВ «Торговий дім «Будшляхмаш». Ми виявили, що в більшості інших тендерів, де зустрічалися один на один ці «конкуренти», вони теж не знижували ціну. Із 21 зустрічей на тендерах (один на один, без інших учасників ) — лише двічі знижували ціну: у випадках зниження ціни один раз переміг ТОВ «Торговий дім «Будшляхмаш», один раз ТОВ «Торговий дім «Альфатекс». 

 

Наші спостереження можна роздивитися детально у таблиці за цим посиланням.

Звісно, така поведінка конкурентів не сприяє ефективності закупівель та економії бюджетних коштів. І дуже схожа на узгоджені антиконкурентні дії — іншими словами, на змову під час тендерів.

компанія «Інтера Люкс»

Коментарі: 9

90
31 января 2020 21:49

Звісно, така поведінка конкурентів не сприяє ефективності закупівель та економії бюджетних коштів. І дуже схожа на узгоджені антиконкурентні дії

Это не конкуренты. Таких называют соучастниками.


10 0
109
1 февраля 2020 00:06

АвтоКрАЗ банкрот,Альфатекс забанили.....кругом одни жулики.....Одни лучше других.....во дожились....Куда мир катится???

 

 


4 3
163
1 февраля 2020 10:43

*громко и гордо*

В.:Мы должны поддерживать КрАЗ, мы будем делать всё для этого!
Человек в тени: эээээ!

*шепотом в сторону человека в тени*

В.: не ссы, берём МАЗы!


3 0
1
1 февраля 2020 17:10

В связи с участившимися обвинительными статьями в адрес Завода коммунальной техники "Альфатекс", которые публикуются в газетах нашего города, мы вынуждены выразить свою позицию.

Завод коммунальной техники "Альфатекс" (ПП "ВКП "Альфатекс") зарегистрирован и работает в городе Кременчуг, он является таким же отечественным (украинским, кременчугским) предприятием, как и ЧАО "АвтоКрАЗ", работниками нашего предприятия также являются кременчужане, налоги мы платим также в бюджет нашего города. При этом ЧАО "АвтоКрАЗ" является таким же ЧАСТНЫМ предприятием, как и мы, соответственно развитие наших предприятий - это дело собственников и управляющего персонала, и права требовать государственную поддержку у КрАЗа нет никаких оснований. Как и нам - все что сделано на нашем заводе за последние годы, это исключительно своими силами и не благодаря (а иногда и вопреки) государственному вмешательству. В связи с этим мы не видим отличий между нашим предприятием и ЧАО "АвтоКрАЗ" и считаем позицию некоторых журналистов и комментаторов, что КрАЗу нужно отдавать предпочтение, антиконкурентной и такой, которая безосновательно ставит в неравные условия отечественных производителей.

 


5 6
125
1 февраля 2020 21:48

Ув. завод "Альфатекс"! Если вы о позиции журналистов Телеграфа, то я как автор статьи скажу одно: мы за равные условия на тендерах. Для всех -за недискриминацию участников, как и предусматривает закон. Но так уж сложилось у кременчугских заказчиков, что они указывают в ТД "МАЗ или экквивалент". И наоборот, "КрАЗ или эквивалент" - в последнее время мы не встречали. Так кому отдается предпочтение? Явно не КрАЗу. Повторю, это вопрос к заказчикам - не к заводу. Наша позиция: указание торговой марки автомобиля (какой-либо) в данном случае необоснованно. А мы за честную конкуренцию на тендерах. 


6 1
109
2 февраля 2020 23:53

На вору и шапка горит!!!Явно проплаченная статейка КрАЗом( я не сторонник Альфатекса)......ЗАЧЕМ ВООБЩЕ НУЖНЫ МАЗЫ ИЛИ КРАЗЫ???Нужно закупать европейские автомобили ......


1 3
2 203
3 февраля 2020 07:46

Цитата: pavlov37
Нужно закупать европейские автомобили
или делать свои по качеству европейских. Но жто же надо вкладывать бабло в модернизацию, платить нормальную щп, что бы специалисты работали, а не пенсионеры и студенты, но жеваго же его и покупал, этот завод, что бы не развивать, а банкротить и через свой банк кредитами выводить бабло. Такая же участь ждет остальные госпредприятия, которые продалут в боижайшее время. Они ненудны ни государству, ни частникам.Продать и распилить стратегия на сегодня.


3 0
125
3 февраля 2020 20:43

Цитата: pavlov37

На вору и шапка горит!!!Явно проплаченная статейка КрАЗом

 

Да-да, и статьи о задолженности по зп и нарушении прав жителей общежитий КрАЗ тоже нам проплачивал, по вашей логике)))


4 0
109
5 февраля 2020 00:07

Х


0 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.


Вверх