Три роки Малецького: створення індустріального парку

17.12.2018, 16:30 Просмотров: 2 067 Комментариев: 6

Щось пішло не так...

16 листопада виповнилося три роки з того моменту, як Віталій Малецький отримав повноваження міського голови. З цього приводу «ТелеграфЪ» запустив серію статей, в яких перелічуються обіцянки мера: які з них виконані, які в процесі виконання і які, можливо, так і залишаться обіцянками.

 

Одна зі спірних обіцянок — це створення індустріального парку в Кременчуці. Такий парк у будь-якому місті України сприяє його промисловому розвитку і створенню нових робочих місць.

 

Етапи розвитку індустріального парку:

Ще 26 червня 2013 року Кременчуцька міська рада виступила ініціатором створення індустріального парку «Центральний». Його учасники могли б діяти в сферах переробної промисловості, науки та досліджень, інформації і телекомунікації.


Майже через 3 роки, 23 червня 2016 року (тобто вже при Малецькому) керуючою компанією міськрада обрала «Кременчуцький центр міжнародних зв`язків і економічного розвитку міста «Кременчук Інвест»».


17 травня 2017 року Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Кременчуцької міської ради і Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» уклали договір про створення детального плану території індустріального парку. Парк мав займати площу в 168,55 га. На карті це виглядало наступним чином:

  

 

  • сектор 1 – «Hi-Tec» (машинобудування) —  передбачає розміщення підприємств приладобудування, машинобудування та інших сфер виробництва, створюваних на основі впровадження нових технологічних розробок — 50,05 га.
  • сектор 2 – «Logistics» (логістика) — складські та фасувальні будівлі, автотранспортні підприємства та митні склади — 19,76 га.
  • сектор 3 — «TechnoPolis» (ІТ технології та електроніка) — майданчик для розвитку передових інформаційних, телекомунікаційних технологій та нанотехнологій, виробництва електроніки — 27,35 га.
  • сектор 4 — «EcoLife» (харчова та переробна промисловість) — підприємства харчової та переробної промисловості, підприємства з розробки та виробництва високотехнологічних медичних виробів, біотехнології та фармацевтики.
  • сектор 5 — «Еnergetics» (альтернативна енергетика та машинобудування) — підприємства, що працюють в сфері енергоефективних та енергозберігаючих технологій, виготовляють відповідні прилади та обладнання. Приладобудування, виробництво сільськогосподарської техніки — 44,61 га
  • бізнес-сіті — може включати офіси вільного планування, конферанс-зали, прес-центр, кімнати переговорів, data-центр, відділення банківського обслуговування, відділення зв’язку, кафе або їдальня, поліграфічний центр, бізнес-готель, вулична та підземна автостоянки — 20,12 га.

 

9 серпня 2018 року відбулася XXXI сесія Кременчуцької міської ради VII скликання, на якій рада вирішила ліквідувати цей парк.


23 вересня Мінекономрозвитку видала наказ про виключення з Реєстру індустріальних (промислових) парків всіх відомостей про парк «Центральний».

 

Тому чи буде за 2 роки створено з нуля індустріальний парк — невідомо, але судячи з минулого досвіду, це майже нереально.


Автор: Артем Кузьменко Источник фото: kremenchukinvest.com.ua

Комментарии: 6

605
17 декабря 2018 17:26

Треба бути реалістами та прагматиками. Індустріальний парк в Кременчуці зараз - це мрія, і не більше того. Зараз землю віддали в оренду під розміщення сонячної електростанції і місто буде отримувати кілька мільйонів на рік за вивористання землі.


-13
388
17 декабря 2018 18:37

Цитата: ulyanov
буде отримувати кілька мільйонів

пане адвокат! А озвучте, будьте так ласкаві, скільки та на що саме початково потрачено грошей  на сам проект індустріального парку!


+12
1 515
17 декабря 2018 19:22

Нешановний прагматик "у" і адвокат буракової влади.На площі 168 гектарів можна виробляти 4200 Мегават електроенергії .

Полтаваобленерго можна розпускати ,якщо повірити "новаторам" від міської влади.

А ви : парк,парк...

 


+11
7
17 декабря 2018 20:06

ulyanov,

смотрите, чего например в Днепре добилась команда мэра. За два года построили офигенский спорткомплекс за 53 400 000 млн. гривен. Просто читаю и по доброму завидую: 

*** ***

 

А у нас могут только воровать. И не боятся никого. Совсем уже берегов не видят.


+11
4 227
17 декабря 2018 20:14

 Пане Ульянов, Вам мабуть приємно, коли з Вас глузують. Чого Ви завжди себе так виставляєте? Намагаєтеся постійно вішати лапшу на вухи людям


+10
242
18 декабря 2018 12:03

Цитата: ulyanov

Треба бути реалістами та прагматиками. Індустріальний парк в Кременчуці зараз - це мрія, і не більше того. Зараз землю віддали в оренду під розміщення сонячної електростанції і місто буде отримувати кілька мільйонів на рік за вивористання землі.

Мрія дорого коштувала місту. Чого ж Ви всі ці роки її підтримували, якщо це було безперспективно? У мене "дежавю" Про те, що місто буде отримувати "кілька мільйонів" вже говорили, коли створювали цей парк. В сухому залишку: витратили на проекти,  на "дутую" фірму, що займалася "привлечением денег", на  інші бла-бла  немало   бюджетних, між іншим, коштів, . Заробили -0.  Як Вам не соромно, Ульянов?


+2
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх