Журналістка проти рішення мерії Кременчука: судову справу знову відклали

2.10.2018, 12:02 Просмотров: 1 783

Лариса Гориславець оскаржує рішення виконкому про затвердження Порядку відкритих слухань по тарифах. Справа блукає судами вже рік

Сьогодня, 2 жовтня, Автозаводський районний суд (суддя Діна Андрієць) розпочав слухання справи за позовом журналістки та громадської активістки Лариси Гориславець до виконкому Кременчуцької міської ради. Нагадаємо, позивач вимагає скасувати порядок відкритих слухань про тарифи, ухвалений у 2017 році з порушенням Закону «Про доступ до публічної інформації». Сам Порядок сформований таким чином, що унеможливлює участь громади в ухваленні рішень по тарифах — пропозиції не розглядаються і не враховуються. Це вже показала практика.


Виконком усіляко затягує розгляд справи: спочатку оскаржував підсудність справи Автозаводському районному суду у Харківському апеляційному суді. Апеляційний суд визнав, що справа підсудна Автозаводському райсуду — і нарешті, як уже сказано, суд почав розглядати справу по суті.

Проте сьогодні представник відповідача (виконкому Кременчуцької міської ради) не з'явився у судове засідання, зазначивши, що юристи зайняті в інших судових засіданнях. Крім того, запросив у суду додатковий час на ознайомленні з документами для подання заперечень.


Суд оголосив перерву у засіданні, а наступну дату призначив 9 листопада.


Справу, як уже сказано, суд ніяк не розгляне уже рік. Тим часом надавачі послуг проводять так звані слухання за затвердженим виконкомом Порядком, який обмежує права кременчужан — і на сьогодні, 2 жовтня, якраз призначені слухання про підвищення тарифів проводить КП «Теплоенерго». Лариса Гориславець та її представник адвокат Жаклін Бендік подали заяву про забезпечення позову — призупинення дії рішення виконкому про Порядок слухань, що мало б унеможливити їх проведення, а відповідно, ухвалення нових тарифів. Заява подана через канцелярію, на час судового засідання суд її не отримав. Таким чином, вона поки що не розглянута.

Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Открытый доступ:

Закон «О доступе к публичной информации» обязывает власть публиковать финансовую отчетность, информацию о закупках, о свободных земельных участках, аренде коммунальных помещений, о принятых решениях, проектах. Это дает возможность кременчужанам контролировать власть, использование ею бюджетных средств — наших с вами денег, уплаченных в виде налогов.

Вопреки закону, часть информации остается закрытой или публикуется на сайте Кременчугского горсовета с нарушением сроков. Мы хотим добиться, чтобы власть неукоснительно соблюдала закон. И будем рассказывать о том, что от нас пытаются спрятать.

Кампанию «Открытый доступ» журналисты реализуют при поддержке МИД Чехии в рамках программы Transition, неправительственной организации NESEHNUTI и ОО «Европейский клуб».

Координатор проекта в «Кременчугском Телеграфе»:
Татьяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com

Читайте также:Вверх