Громадські активісти взялися підвищувати прозорість Кременчука

8.04.2018, 11:04 Переглядів: 2 607

Першочергові завдання – підвищити прозорість квартирної черги та розподілу житла та зробити більш публічною діяльність комунальних підприємств

ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» узялося підвищувати рейтинг прозорості Кременчука у співпраці з Transparency International Ukraine. У першу чергу, увагу зосередять на житловій політиці (діяльності квартирного управління) та діяльності комунальних підприємств міста. Про це повідомила під час брифінгу Оксана Гуйда, керівник «Кременчуцького антикорупційного центру».


Transparency International Ukraine складає власний рейтинг прозорості міст за 91 показником. У минулому році Кременчук ввійшов у десятку найпрозоріших і посів почесне восьме місце серед 100 найбільших міст України. Проте за показником «Житлова політика» отримав 0 балів – тобто вона є найменш прозорою у нашому місті. Низький бал – 2,2 отримали за показником прозорості комунальні підприємства.

«Кремінь Антикор» ставить пріоритети саме на цих питаннях та комунікуватиме з владою, намагаючись підвищити прозорість.


Що пропонується владі для підвищення прозорості:

  • електронна квартирна онлайн-черга;
  • електронний реєстр службового та соціального житла;
  • відкрита фінансова звітність комунальних підприємств;
  • наглядові ради у КП.


Нагадаємо, депутати міськради, зокрема, Олександр Кальченко, Оксана Піддубна, не раз виходили з пропозиціями створити наглядові ради на КП. Але ці пропозиції не знаходять підтримки ні в міського голови, ні в УЖКГ, ні в більшості депутатів.


- Вважаю, міський голова, якщо він збирається надалі йти на вибори й перемагати, повинен бути зацікавлений в існуванні таких наглядових рад, - каже Оксана Гуйда.


Нагадаємо, раніше активісти громадської ініціативи «Відкритий доступ» домоглися публікації фінзвітності КП на сайті міської ради, проте сама якість  розміщених документів (а це скани) ускладнює роботу з ними.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

ВІДКРИТИЙ ДОСТУП:

Закон «Про доступ до публічної інформації» зобов'язує владу публікувати фінансову звітність, інформацію про закупівлі, про вільні земельні ділянки, оренді комунальних приміщень, про прийняті рішення, проекти. Це дає можливість кременчужанам контролювати владу, використання нею бюджетних коштів – наших з вами грошей, сплачених у вигляді податків.

Всупереч закону, частина інформації залишається закритою або публікується на сайті Кременчуцької міської ради з порушенням термінів. Ми хочемо домогтися, щоб влада неухильно дотримувалася закону. І будемо розповідати про те, що від нас намагаються заховати.

Кампанію «Відкритий доступ» у 2016-2017 роках журналісти реалізовували за підтримки МЗС Чехії у рамках програми Transition, неурядової організації NESEHNUTI і ГО «Європейський клуб».

Координатор проекту в «Кременчуцькому Телеграфі»:
Тетяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com

Читайте також:Свіжий випуск

№ 40 від 6 жовтня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх